AKTUALIZOVANÉ 22:09

Slovan oslávil prvú výhru v najlepšej atmosfére KHL

Slovan zdolal Spartak Moskva 2:1 po nájazdoch. Kľúčovým hráčom bol Miroslav Šatan.

Radosť hráčov Slovana po víťazstve po samostatných nájazdoch.(Zdroj: TASR)

Miroslav Šatan rozhodol asistenciou a rozhodujúcim nájazdom o výhre Slovana nad Spartakom Moskva.

BRATISLAVA. V opäť úžasnej atmosfére sa hokejisti Slovana dočkali prvého víťazstva v KHL.

Prišlo asi s najťažším súperom z úvodných troch zápasov, keď zdolali Spartak Moskva po samostatných nájazdoch 2:1.

„Víťazstvo pomôže psychicky. Ďakujem skvelému publikum, ktoré nás skvele hnalo dopredu najmä v tretej tretine. Bolo to úžasné a sme radi, že sme to otočili,“ hovoril Miroslav Šatan.

Inkasovali po štyroch oslabeniach

Kapitán Slovana odohral výborný zápas. Spolu s Liborom Hudáčkom a brankárom Jaroslavom Janusom bol najlepším hráčom bratislavského klubu.

Slovan mal už šance na vedenie v prvej tretine, ale postupne nevyužil tri presilovky.

V druhej dvadsaťminútovke sa naopak rozohrali hostia, ktorí hrali až štyri presilové hry. Tie domácich hráčov dosť vyčerpali a napokon dostali v poslednej minúte gól.

Do tretej tretiny však dali Slovanisti všetku energiu a hnaní skvelým publikom vyrovnali na 1:1.

V 58. minúte vycvičil obranu súpera Šatan a skvele prihral pred prázdnu bránku Hudáčkovi.

„Šarky mi stále rozpráva, aby som si nakorčuľoval pred bránku a tam čakal, tak som to spravil a dal som gól. Odmenili sme tak publikum, ktoré bolo úžasné,“ hovoril mladý útočník.

Miroslav Šatan počúva taktické pokyny trénera Čadu. FOTO: TASR

Najlepšia atmosféra

V predĺžení nikto neskóroval a o víťazovi rozhodli nájazdy. Tie začali lepšie Rusi, ktorí dali prvý gól, ale rovnako odpovedal aj Milan Bartovič a Miroslav Šatan.

Za Spartak sa nepresadili Branko Radivojevič so Štefanom Ružičkom, ktorých vychytal skvelý Janus a Slovan mohol oslavovať prvé dva body za výhru v KHL.

Skvelú atmosféru v Bratislave vyzdvihol aj kapitán Spartaku Radivojevič, ktorý ju označil za najlepšiu v KHL.

„So spoluhráčmi sme hovorili, že najlepšia atmosféra bola v Rige, ale jednotku má odteraz Slovan.“

Bratislavské mužstvo najbližšie nastúpi v Minsku a Čechove.

Slovan Bratislava - Spartak Moskva 2:1 pp a sn

po tretinách 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0

Góly: 58. Hudáček (Šatan), rozhodujúci sn: Šatan - 40. Šefer (Junkov, Gubin). Rozhodcovia: Vasiliev, Sergejev - Michajevič, Nesterov (všetci Rus.), vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Zostavy:

Slovan Bratislava: Janus - Švarný, Boumedienne, Printz, Sigalet, Štajnoch, Mihálik, - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Bartovič - Šatan, Lipiansky, Hudáček - Mikúš, Šťastný, Ölvecký.

Spartak Moskva: Borisov - Ščitov, Morrisonn, Nakládal, Bodrov, Šefer, Mamkin - Levandowski, Chochlačev, Radivojevič - Žukov, Bušujev, Ružička - Kuzmin, Gubin, Junkov - Nikoncev, Voronin, Žmakin - Ankudinov.

Hlasy:

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Do zápasu sme vstúpili s veľkým odhodlaním, v prvej tretine sme si vynútili tri presilovky, tie sme však odohrali veľmi zle. V druhej tretine sa situácia opakovala v prospech súpera, oslabenia nás stáli množstvo síl, hráči stratili rytmus a to sa prejavilo na hernom prejave. Všetko zavŕšil inkasovaný gól v závere tretiny. V tretej časti hry sme chceli zápas zvrátiť, vytvorili sme si veľký tlak a myslím si, že by bolo veľmi nespravodlivé, keby sa nám nepodarilo vyrovnať. Naše prvé víťazstvo je dielom veľkej pracovitosti hráčov a podpory divákov, bez nej by sme ťažko vyrovnali a odchádzali zo štadióna spokojní."

Andrej Sidorenko, tréner Spartaka: "Bolo pekné zahrať si na takom peknom štadióne a pred takou kulisou. Z nášho pohľadu boli v zápase dobré i horšie momenty, celkovo sme hrali dobre, ale nevyužili naše šance. Mužstvu však ďakujem za to, že hralo do poslednej chvíle. Samozrejme, chceli sme zvíťaziť, ale sedem bodov z troch zápasov je dobrý výsledok."