Brazília v príprave zdolala Čínu vysoko 8:0

(Autor: SITA/AP)
SITA|11. sep 2012 o 06:55

Brazília dosiahla pod vedením trénera Mana Menezesa najvyššie víťazstvo.

RECIFE. Futbalisti Brazílie si aspoň trocha napravili povesť pošramotenú nevýrazným výkonom v minulotýždňovom stretnutí proti JAR (1:0) hladkým víťazstvom 8:0 nad Čínou v ďalšom prípravnom zápase.

Na severovýchode Brazílie a najmä v meste Recife sa reprezentácia tradične dočkala podpory aj v čase, keď sa jej nedarí.

Alves: S podporou je to jednoduchšie

Pre mužstvo Mana Menezesa nebolo v pondelok lepšie miesto na rehabilitáciu po výkone proti JAR ako Recife a jeho štadión Arruda. Po poslednom hvizde rozhodcu sa hráči postavili do stredového kruhu a ďakovali fanúšikom za obnovenú dôveru.

"Vieme, že sa musíme zlepšiť. Ale bez podpory fanúšikov to pôjde len veľmi ťažko. Dnes bola skvelá, tak by mala vyzerať spolupráca medzi tribúnami a ihriskom. S podporou divákov je to pre nás jednoduchšie. Brazílsky tím je pýchou celej krajiny, je na očiach, každý mu fandí, každý chce víťazstvá. Všetci chceme uspieť a mali by sme sa podporovať," povedal podľa ESPN obranca Dani Alves.

Neymarov hetrik

Skóre pri hladkej výhre 8:0 nad Čínou otvoril v 22. min po spolupráci s Oscarom Ramires, ktorý preloboval brankára Zeng Čchenga. O tri minúty neskôr sa prvýkrát v zápase presadil aj Neymar. Hviezda Santosu presný zásah patrične oslávila.

"Nikto mi nemôže vziať môj úsmev a radosť z gólu. Teším sa z nich, keď sme hore i keď sme dole, vtedy nám pomáhajú dostať sa vyššie," cituje ESPN Neymara.

Brazílčania už do prestávky gól nepridali, dvakrát trafili do konštrukcie bránky.

V druhom polčase pridali ďalších šesť gólov, Neymar skompletizoval hetrik po hodine hry a pri striedaní za Jonasa ho z ihriska vyprevadil potlesk nadšených divákov.

Čína si utvorila len dve šance na gól, ale obe brankár Diego Alves vyriešil. Brazília dosiahla pod vedením trénera Mana Menezesa najvyššie víťazstvo.

Najbližšie sa stretne v dvojzápase s Argentínou, v ktorom nastúpia v dresoch oboch krajín hráči z domácich ligových súťaží. Prvý duel je na programe 19. septembra v Goianii, odveta 3. októbra v Argentíne.

Výsledok:

Brazília - Čína 8:0 (2:0)

Góly: 25., 53., 59. Neymar, 22. Ramirez, 48. Lucas, 51. Hulk, 69. Ťien-je Liou (vlastný), 74. Oscar z pok. kopu

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Brazília v príprave zdolala Čínu vysoko 8:0