Prešovčania vyhrali v Hlohovci 36:29

TASR|12. sep 2012 o 20:24

Hádzanári úradujúceho slovenského majstra Tatrana Prešov zvíťazili v stredajšom zápase 3. kola Tipos extraligy na palubovke HC Sporta Hlohovec 36:29.

HLOHOVEC.

Hádzaná - TIPOS extraliga mužov 2012/2013 - predohrávka 3. kola:

HC SPORTA Hlohovec - Tatran Prešov 29:36 (17:18)

Najviac gólov: F. Zaťko 9/3, Mazúr 6, Miženko 3 - Antl 9, Radčenko a Krištopans po 5

Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčení: 6 - 7, ČK: Dudáš (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 800 divákov

V repríze finále extraligy z predchádzajúcej sezóny bol prvý polčas vyrovnaný, ani jeden z tímov neviedol o viac ako dva góly. Ofenzíva obojstranne prevyšovala defenzívu vrátane výkonov brankárov.

Hosťujúci Prešov po prestávke zlepšil obranu a domáci Hlohovec nezachytili úvod, čo favorizovaný súper využil na zisk 5-gólového náskoku, ktorý sa ukázal v zostávajúcom priebehu ako rozhodujúci.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešovčania vyhrali v Hlohovci 36:29