AKTUALIZOVANÉ 20.56

Hádzanárky otočili duel proti Islanďankám

Slovenské hádzanárske reprezentantky si na tradičnom medzinárodnom turnaji žien "O štít mesta Cheb" pripísali na svoje konto druhé víťazstvo.

CHEB.

Po štvrtkovej výhre 23:19 nad Češkami si v piatkovom stretnutí v nemeckom Arzbergu poradili aj s Islanďankami tesne 23:22 (6:10).

Zverenky trénera Petra Sabadku pripravujúce sa na I. fázu kvalifikácie MS 2013 získali skalp aj druhého účastníka decembrových ME 2012.

Slovenky zakončia svoje účinkovanie na aktuálnom 39. ročníku podujatia v sobotu od 10.00 h duelom s Maďarkami, v ktorom budú bojovať o celkové prvenstvo - ich štvrté v doterajšej histórii turnaja.

Výsledky - piatok:

Slovensko - Island 23:22 (6:10)

Zostava a góly SR: Túrociová, Súlovská - Pileková, Kováčiková 1, Súkenníková, Z. Janšáková, Trochtová, Minárčiková, A. Tóthová 4, Dubajová 11/6, Rajnohová 4, Polláková, S. Szarková, Demajová, Michnová 3

Najviac gólov za Island: Sigurdardóttirová 12/4

rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 500 divákov

Island vyhrával v priebehu I. polčasu o 2 - 3 góly, pred prestávkou svoje vedenie navýšil na 10:6. Aj úvodné minúty po zmene strán patrili severankám, ktoré ušli Slovenkám až na 16:8.

Zverenky kouča Sabadku však duel „nezabalili“, vyrovnali na 16:16 a neskôr sa dostali aj do vedenia.

Družstvá sa v týchto fázach hry naťahovali o každý gól. Za remízového stavu rozhodol o víťazstve SR gól Dubajovej v posledných sekundách hektického stretnutia.

Peter Sabadka (tréner SR): „Bol to veľmi náročný duel vzhľadom na fyzickú dominanciu súpera, ktorý má vysoké hráčky a snaží sa o silovú hádzanú. Dievčatá však proti zohratému a skúsenému tímu Islandu ukázali obrovskú snahu otočiť nepriaznivý vývoj. Podarilo sa im to vďaka morálno-vôľovým vlastnostiam, taktickej disciplíne a obetavosti. Na súpera platil dôraz v obrane, z ktorej sme prechádzali do rýchlych protiútokov. V závere sme dosiahli veľmi cenné víťazstvo proti účastníkovi ME, takže opäť môžem byť spokojný. Družstvo chcem pochváliť za obrovské nasadenie a túžbu otočiť nepriaznivý stav v zápase s náročným protivníkom. Vnútorná sila tímu je pre nás momentálne veľmi podstatná.“