Slovan porazil Čechov 3:0 a získal prvú trojbodovú výhru

Kapitán Miroslav Šatan.
Kapitán Miroslav Šatan. (Autor: SITA)
SITA|15. sep 2012 o 14:22

Po prehre v Minsku sa môžu slovanisti tešiť z prvej riadnej výhry. Na ľade Čechova boli od začiatku lepším tímom.

ČECHOV. Hráči Slovana Bratislava vybojovali v piatom stretnutí v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) prvé víťazstvo v riadnom hracom čase.

Rovnako ako pred dvoma dňami v Minsku si vypracovali dvojgólové vedenie už v prvej tretine, na rozdiel od súboja s Dinamom ho však tentoraz udržali.

Slovan vyhral 3:0 a brankár Jaroslav Janus si pripísal prvý shutout v KHL. Bratislavčania majú z piatich zápasov na svojom konte 6 bodov. V sobotu v Čechove navyše dosiahli prvý úspech na klziskách súperov.

Slovan najbližšie proti Petrohradu

„V prvej tretine sme hrali dobre, aktívne. Preto sme viedli a držali výsledok. Pozitívne je to, že sme dali tri góly a z nich dva v presilovke. Nedovolili sme pozornou hrou v obrane súperom streliť aspoň jeden gól. Keby im vyšiel začiatok, nemali by sme jednoduché dotiahnuť to do víťazného konca. Zaslúžene si z Čechova odvážame tri body,“ povedal podľa klubového webu Viťaza na tlačovej besede po zápase Rostislav Čada.

Slovan sa v KHL najbližšie predstaví v pondelok 17. septembra o 19.00 h proti SKA Petrohrad.

Kormidelníka Čechova Jurija Leonova nepotešil výkon jeho zverencov. Dôležitým faktorom bola nedisciplinovanosť domácich hráčov.

„Zápas môžeme rozdeliť z nášho pohľadu na dve časti. Nezačali sme dobre, potom sme sa zlepšili, ale na rozbehnutý Slovan to už nestačilo. Ideme ďalej a verím, že budeme v tabuľke stúpať,“ povedal Leonov.

Klub sa ospravedlnil za bitkára

Hokejisti Čechova až do sobotňajšieho súboja so Slovanom Bratislava napĺňali sľuby vedenia tímu a v Kontinentálnej hokejovej lige sa vyhýbali zbytočným pästným výmenám a fyzickým kontaktom.

V polovici súboja si však neudržal nervy na uzde Trevor Gillies. Jeho správanie okamžite odsúdilo vedenie klubu.

„Chcem zablahoželať Slovanu k víťazstvu. Okrem toho sa musím súperovi a jeho fanúšikom ospravedlniť za incident z druhej tretiny. Od svojho nástupu do funkcie hovorím, že výtržnosti nebudú. Trevor Gillies to nezvládol najlepšie, urobil to najhoršie, čo mohol a navyše ohrozil brankára. Bola to jeho iniciatíva, za čo bude potrestaný. Gillies je však normálny hráč a môže si odviesť skvele svoju prácu,“ uviedol na klubovom webe prezident Viťazu Michal Golovkov.

Výsledky sobotňajších stretnutí KHL:

Viťaz Čechov - Slovan Bratislava 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Hudáček (Boumedienne, Lipiansky), 18. Vondrka (Miklík), 31. Lipiansky (Šatan, Sigalet)

Rozhodcovia: Soin, Šenjov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Gillies (Čechov) 10 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, 2300 divákov.

Viťaz Čechov: Kasutin - Kudinov, Troščinskij, Malevič, Golovkov, Markov, Fahey, Seleznov - Kuljomin, Koroljuk, Badjukov - Sergejev, Timkin, Černov - Dvurečenskij, Cullen, Hennessy - Čistjakov Posnov, Gillies

Slovan Bratislava: Janus - Švarný, Boumedienne, Štajnoch, Ďatelinka, Tabaček, Sigalet, Luža - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Lipiansky, Hudáček - Mikúš, Šťastný, Dravecký

Prvú vážnejšiu šancu zápasu si vypracovali domáci hokejisti, keď Sergejev z pravej strany otestoval Janusa, brankár Slovana bez problémov zasiahol. Potom už prebrali iniciatívu hostia, ktorí mali viac z hry, no súpera vážnejšie neohrozili.

Svoju aktivitu zužitkovali v 12. minúte. Hudáček unikol domácim obrancom a sám pred brankárom Kasutinom nezaváhal - 1:0. O tri minúty mohol pridať druhý gól Šatan, ale jeho strelu zblokovali obrancovia. V 16. minúte zahral Timkin nebezpečne vysokou hokejkou a rozhodcovia mu udelili 2+2 minúty. Slovan využil presilovku v 18. minúte, keď Kasutin nezastavil strelu Vondrku 2:0.

Na začiatku druhého dejstva si Slovanisti zahrali ďalšiu presilovku, no predčasne ju ukončil Šatan, ktorý išiel taktiež na trestnú za sekanie. Ani domáci však početnú výhodu nevyužili. Hráči Čechova doplatili na nedisciplinovanosť v polovici duelu, vďaka druhej úspešnej presilovke Slovana. Šatan našiel voľného Lipianskeho a ten zvýšil už na 3:0.

Krátko na to neudržal nervy na uzde domáci Gillies a za nešportové správanie si vyslúžil desaťminútový trest. Slovan si už do konca tretiny strážil pohodlný náskok a nejako sa nehrnul do útoku. Ani domáci príliš netvorili a tempo zápasu opadlo.

Hokejisti Čechova boli v záverečnom dejstve aktívnejší a k dispozícii mali aj dve presilové hry, no s výsledkom duelu už nič nespravili. Keď sa už dostali k zakončeniu, hostí podržal výborný brankár Janus. Slovan bez problémov kontroloval hru a zaistil si prvý triumf na súperovom ľade v KHL.

Ďalšie výsledky:

Barys Astana - Salavat Julajev Ufa 3:2 (1:1, 0:1, 2:0) - Ivan Baranka (Ufa) 0+1

Metalurg Magnitogorsk - SKA Petrohrad 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)

Jugra Chanty-Mansijsk - Ak Bars Kazaň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Avangard Omsk - Neftechimik Nižnekamsk 2:6 (0:1, 0:1, 2:4) - Tomáš Záborský (Omsk) 0+1, Martin Cibák (Nižnekamsk) 0+1

Severstaľ Čerepovec - HC Lev Praha 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1) - Juraj Mikúš (HC Lev) premenil rozhodujúci samostatný nájazd

Spartak Moskva - Amur Chabarovsk 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) - Štefan Ružička (Spartak) 1+0, Ján Lašák (Amur) odchytal celý zápas

Donbass Doneck - Sibir Novosibirsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1) - Peter Podhradský (Donbass) 0+1

Dinamo Minsk - CSKA Moskva 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) - Rastislav Staňa (CSKA) nechytal

Dinamo Riga - Metalurg Novokuzneck 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Domov»Hokej»KHL»Slovan porazil Čechov 3:0 a získal prvú trojbodovú výhru