AKTUALIZOVANÉ 20.10

Slovan prehral v Zlatých Moravciach 1:3

V 9. kole Corgoň ligy remizoval Prešov na domácom trávniku s Košičanmi bez gólov 0:0.

V Prešove góly nepadli

V Prešove sa hral v prvom polčase pekný futbal, ako prví sa k slovu dostali domáci, ale Kolbasov prízemný center v 6. min Tofiloski bezpečne kryl. Hostia pohrozili v 12. min, keď sa Viazanko predral až do pokutového územia, ale jeho strelu Diviš zlikvidoval.

O sedem minút mohlo byť 0:1, keď po prihrávke Hovančíka spálil tutovku pred Divišom Karaš. Domáci odpovedali príležitosťou Adama v 21. min, ktorý z piatich metrov trafil len Chupáča.

V 35. min to skúšal hosťujúci Karaš aj z priameho kopu, ale jeho strelu Diviš vyrazil na rohový kop. Diváci už kričali gól v 43. min, keď Kolbasov center do päťky neumiestnil hlavou do siete Papaj.

V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Obe mužstvá si nevytvorili gólové šance a obrany stáli na pevných nohách. Na konci zápasu sa ozýval aj piskot nespokojných divákov. Vo východoslovenskom derby sa zrodila spravodlivá bezgólová remíza.

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 0:0

ŽK: 15. Adámik, 54. Peter Lipták, 90. Pribula - 25. Hovančík, 27. Sekulič, rozhodovali: Kráľovič - Cuninka, Tomčík, 2730 divákov

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas - Peter Lipták - Papaj (85. Pribula), Marián Adam, P. Katona (62. M. Poliaček), M. Marcin (74. Dolný) - Ševčuk

Košice: Tofiloski - Ostojič, Chupáč, Bašista, Sekulič - Šinglár - Viazanko (78. K. Diaby), Karaš, Hovančík (46. Bukata), U. Matič (72. Gál-Andrezly) - Škutka

Hodnotenie trénerov:

Angel Červenkov, tréner Prešova: "Myslím si, že remíza je spravodlivá. Po našich individuálnych chybách sa súper dostal do šancí. Máme problém v koncovke a na tom musíme pracovať. Mali sme niekoľko príležitosti zakončiť, no nedostali sme sa do vyloženej pozície. Vieme, kde musíme zapracovať."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Úvod zápasu bol pretaktizovaný. Domáci hráči o nás vedeli prakticky všetko. Potom sme však prebrali iniciatívu, no naše dve šance nevyužili Hovančík a ani Karaš. Na konci polčasu mali šancu domáci, no rovnako ju nevyužili. Remíza je zaslúžená.

Senica vyhrala v Ružomberku 2:0

Aktívnejšie začali domáci, v 10. min Almaský šikovne priťukol Pekárovi, ktorého strela po zemi len tesne minula cieľ. Seničania odpovedali o šesť minút rovnakou mincou, Divišovmu pokusu po prihrávke Kóňu z 11 m chýbali ku gólu len centimetre. Následnú územnú prevahu domácich prerušil v 26. min nebezpečnou strelou z diaľky Kóňa.

Aj ďalšiu šancu mali hostia, Černého priamy kop stihol domáci brankár Zich reflexívne vyraziť. Dve minúty pred polčasovým hvizdom bol blízko k senickému úspechu agilný Kóňa, na jeho hlavičku zblízka Zich včas zareagoval. Vzápätí mal najväčšiu príležitosť v prvom polčase domáci Ďubek, ale z 5 m netrafil bránku.

"Ruža" vstúpila do druhého dejstva ofenzívne naladená. Serečin sa predral cez súperových hráčov, v koncovke však nemal šťastie. V 50. min z ničoho nič udrelo na druhej strane. Piroska uvoľnil Diviša a Senica sa ujala vedenia - 0:1.

Krátko nato mohol Diviš pridať aj druhý presný zásah, už prekonaný Zich vytláčal loptu len očami. Dve minúty pred koncom fauloval Ďubek vo vlastnom pokutovom území Diarrassoubu. Nasledovalo jeho vylúčenie a pokutový kop, z ktorého Piroska stanovil konečný výsledok.

MFK Ružomberok - FK Senica 0:2 (0:0)

Góly: 50. Jaroslav Diviš, 90.+ Piroska (z pok. kopu), ŽK: 31. Práznovský, 66. Gerec - 20. M. Frýdek ml., 69. Koutný, 87. Krajčík, 88. Štepanovský, ČK: 89. Ďubek (Ružomberok), rozhodovali: Sedlák - Vorel, Petríček, 1757 divákov

Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek - M. Nagy - L. Lupták (69. Ivan Kotora), Serečin, Ďubek, Š. Pekár - Almaský (60. Gerec)

Senica: Švenger - Krajčík, P. Pavlík, Brabec, Wijlaars - T. Kóňa, Koutný (73. Križko) - J. Černý (67. Diarrassouba), Piroska, M. Frýdek ml. - Jaroslav Diviš (86. Štepanovský)

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "Dnes sme hrali veľmi nervózne. Pokiaľ ide o nasadenie, to bolo v poriadku. Pred zápasom som chlapcom hovoril, aby hrali sebavedomo, bohužiaľ, nepadlo to na úrodnú pôdu. Ak by sme premenili aspoň jednu z dvoch šancí, čo sme mali, možno by sme sa upokojili a hrali futbal, aký sme predvádzali v predchádzajúcich domácich stretnutiach."

Zdeněk Psotka (tréner Senice): "Prvý polčas bol herne nadpriemerný, akurát mu chýbali góly. Krátko po zmene strán sa nám konečne podarilo dať gól na súperovom ihrisku, ale potom prišla naša pasivita a súperov tlak. Našťastie sa nám v samotnom závere zápasu podarilo zvýšiť z pokutového kopu na 2:0. Z víťazstva sa veľmi teším."

Trenčín vyhral gólom v nadstavenom čase

Úvodný tlak domácich priniesol dve dobré Depetrisove šance - Argentínčan strelou v 3. min poriadne natiahol brankára Šullu, ten v 7. min efektne chytil aj jeho hlavičku zblízka. Trenčiansky nápor však potom stratil na dôraze a domáci favorit opäť pridal až po takmer polhodine hry.

V 26. min Depetris nebezpečne hlavičkoval, až o minútu neskôr sa však mohol argentínsky kanonier konečne radovať - strelou do šibenice zakončil rýchlu akciu Baéza s Holúbkom. Hostia sa zamerali predovšetkým na defenzívu a do útoku sa dostávali len sporadicky. Trenčín sa však v prehustenom priestore presadzoval tiež ťažko. V nadstavenom čase prvého polčasu Myjava nečakane vyrovnala, keď rohový kop zužitkoval Siva.

Druhý polčas sa dlho odohrával iba na myjavskej polovici ihriska, domáci však na skalopevné hradby nenachádzali účinnú zbraň. V 51. min Depetrisov volej zblízka po bleskovej akcii trafil len brankára, o chvíľu Baéz mieril tesne vedľa žrde. Z ojedinelej útočnej akcie hostí našiel v 70. min dlhý center pred bránkou nepokrytého Kukoľa, ktorý zblízka šokoval Trenčanov - 1:2.

Domáci však bojovali aj naďalej a v 80. min vyrovnali, keď najskôr Malecovu hlavičku brankár Šulla vyrazil a loptu dokopol do siete Depetris. Záverečný nápor domácich vyústil do hektického konca duelu. V poslednej minúte zápasu po faule na Kleščíka kopol Depetris pokutový kop do brvna, ale Malec odrazenú loptu dorazil do bránky a rozhodol o zisku troch bodov pre Trenčín.

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:2 (1:1)

Góly: 27. a 80. Depetris, 90.+ Malec - 45. Siva, 70. Kukoľ, ŽK: 78. Rodríguez da Silva - 6. Peter Majerník, 32. Marček, 35. Harsányi, 69. Šulla, 90.+ P. Ďuriš, rozhodovali: Fajčík - Chládek, Slyško, 3168 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley (65. Mazan), Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň (80. Malec) - Baéz - Mondek, I. Díaz, Lobotka (77. Štefánik), Holúbek - Depetris

Myjava: Šulla - Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva - Sládek, Marček, P. Kuračka (72. M. Dian), Peter Majerník (46. P. Ďuriš), Kukoľ - Harsányi (59. Kosík)

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Bol to vynikajúci zápas, v ktorom sme z našej strany predviedli výborný výkon. Stretnutiu nechýbala rýchlosť, dravosť, technika i pekné góly. Súpera sme doslova žmýkali, ibaže jeho brankár podal dobrý výkon a museli sme nezlomne bojovať až do konca, aby sme to dokázali zlomiť. Musím pochváliť mužstvo za víťaznú mentalitu a prejavený charakter, ktorým dokázalo otočiť zápas."

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Trenčín bol jednoznačne lepší po viacerých stránkach a svojou kvalitnou hrou nás prinútil predovšetkým brániť. "Murovať" nebol náš pôvodný zámer, chceli sme hrať predovšetkým pekný futbal. Mrzí ma však, že zápas dopadol takýmto spôsobom, pretože skvelé kombinačne hrajúci Trenčín nepotrebuje pomoc rozhodcov. Tento arbiter je veľmi slabý, pri jedenástke v záverečnej minúte povedal nášmu hráčovi, že on faul nevidel, ale bol... Nebyť niekoľkých sporných situácií, mohli sme z tohto stretnutia vyťažiť viac."

Slovan na víťazstvo nesiahol

Raketový vstup domácich do stretnutia určil obojstranne ofenzívny charakter zápasu. Prebiehala druhá minúta, Škvarka vyhral súboj s Gorositom, vysunul Hodeka, ktorý s prehľadom ponad Putnockého otvoril gólový účet stretnutia - 1:0. Belasí sa snažili o rýchlu odpoveď, v dobrej pozícii sa ocitol Milinkovič, jeho prudkú strelu spoza 16-stky Kuciak vyrazil.

Po štvrťhodine hry Milinkovič prihral Halenárovi, ten z uhla mieril vysoko nad. Na opačnej strane sa po Majerníkovom priťuknutí dostal k strele Bortel, z 18 m mieril tesne mimo. Skóre sa opäť menilo v 30. minúte, Hodek vysunul Orávika, ten spätnou prihrávkou našiel Kováča, ktorý z 18 metrov nekompromisne k ľavej žrdi upravil na 2:0.

V 32. minúte sa agilný Škvarka dostal až pred Putnockého, ten jeho strelu v poslednej chvíli vyrazil. Stretnutie malo dobré tempo aj v druhom dejstve. Hostí vrátil do stretnutia v 56. min Grendel, ktorý strelou z dobrých 25 metrov prekvapil Kuciaka - 2:1. Domáca odpoveď nenechala na seba dlho čakať. V 60. min sa Žilák zbavil Lukšíka a z piatich metrov nedal Putnockému šancu - 3:1. V 66. min skúšal šťastie z priameho kopu Milinkovič, avšak Kuciak bol už tentoraz pozorný.

Peknú futbalovú akciu priniesla 79. minúta, keď Orávik narazil Chrenovi, s jeho strelou si Putnocký poradil. Z následnej kontry napriahol spoza 16-stky Halenár, jeho prudkej strele chýbali centimetre.

V závere hostia hrýzli, ale pozorná defenzíva domácich ich do vážnejšej príležitosti nepustila. Naopak, v 87. min sa v dobrej pozícii ocitol Bortel, ktorý však namiesto strely volil prihrávku. Domáci potvrdili dobrú formu a uštedrili lídrovi druhú prehru v sezóne.

ViOn Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 3:1 (2:0)

Góly: 2. Hodek, 30. Kováč, 60. Žilák - 56. Grendel. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Grendel, Milinkovič (obaja Slovan), 3387 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, P. Majerník, Bortel, Chren - Obročník - Orávik, Škvarka (83. Janič), L. Kováč, Žilák (80. Bernáth) - Hodek (68. Candrák)

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Halenár, Kladrubský (75. Meszároš), Grendel, Hlohovský (64. Peltier) - Milinkovič, Šebo (58. Szarka)

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Samozrejme, že Slovan je veľká motivácia. Videli sme zápas, ktorý sa musel divákom páčiť. Ďakujem našim fanúšikom, že si našli cestu na štadión a verím, že toto víťazstvo je pozvánkou na ďalšie stretnutia. Po Žiline a Trnave musím opäť hráčom pogratulovať k skvelému víťazstvu."

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Dnes sme videli zaujímavý zápas, hrali sme proti mužstvu, ktoré má momentálne veľmi dobrú formu. Súperovi sme pomohli našimi dvoma individuálnymi chybami. Chceli sme vyhrať, naopak, prerušili sme úspešnú sériu."