AKTUALIZOVANÉ V NEDEĽU 7:06

Plzeň porazila Spartu nafilmovanou penaltou

Vedenie Sparty Praha uvažovalo, že hráčom nariadi nenastúpiť na druhý polčas derby zápasu v Plzni.

Plzenský obranca Řezník padá k zemi.(Zdroj: MF DNES - JAROMÍR PECH)

PRAHA. Mal to byť vrchol jesennej časti ligového ročníka.

Proti sebe stáli dve najlepšie české mužstva, na ihrisku bolo osem súčasných reprezentantov, štadión v Štruncových sadoch bol dlho dopredu vypredaný...

A aj to tak v prvom polčase vyzeralo. Zápas vedúcej Sparty na ihrisku Plzne sa hral vo vysokom tempe a vo skvelej atmosfére, píše iDnes.cz.

Viac hrozili domáci, ktorí však zahodili hneď niekoľko šancí. Dvakrát mieril vedľa Vladimír Darida, dobrú príležitosť nevyužil ani Marek Bakoš.

Zostrih zápasu.

Horváth s prehľadom premenil

Kľúčový moment zápasu nastal pred prestávkou. Do pokutového územia vbehol plzenský ľavý bek David Limberský, ktorému sa snažil vyhnúť Sparťan Josef Hušbauer, aby sa s ním nedostal do kontaktu.

Lenže domáci obranca aj tak spadol na zem. A rozhodca Radek Matějek odpískal penaltu, ktorú kapitán Pavel Horváth s prehľadom premenil.

"Horváth dal krásnu prihrávku, ktorú sme nečakali a na ktorú vyštartoval Limberský. Bol som tam skôr, ale videl som, že je rozbehnutý, tak som mu uhýbal," popisoval situáciu Hušbauer.

"Lenže on padol pol metra predo mnou a trafil ma do nohy. Penalta nebola v žiadnom prípade."

Limberský videl situáciu presne opačne: "Narazil som si loptu s Pavlom Horváthom, dal som si ju do behu a išiel medzi dvoch Sparťanov. Zacítil som nohu Hušbauera, kontakt tam bol. Z môjho pohľadu jasná penalta."

Sporná situácia.

Video usvedčilo Limberského

Videozáznam však dokazuje, že Limberský sa odrazil od zeme ešte pred kontaktom s Hušbauerom.

Sparťania proti verdiktu rozhodcu protestovali a vedenie klubu dokonca uvažovalo, že hráčom nariadi nenastúpiť na druhý polčas.

To sa však nestalo a zápas sa dohral. V druhom polčase však ubudlo futbalovej krásy i šancí, a tak sa už skóre nemenilo.

Plzeň sa vďaka víťazstvu 1:0 posunula pred Spartu, ktorá je druhá len vinou horšieho skóre.

Článok priniesol portál iDnes.cz

Výsledky 7. kola:

Plzeň - Sparta Praha 1:0 (1:0)

Gól: 40. Horváth (z pok. kopu), 11 722 divákov

Matúš Kozáčik a Marián Čišovský odohrali celé stretnutie, Marek Bakoš hral do 71. min, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí - Peter Grajciar (Sparta) nastúpil v 83. min

České Budějovice - Dukla Praha 1:1 (1:0)

Góly: 16. Řezníček - 62. J. Vorel, ČK: 84. Zbyněk Pospěch (Dukla), 2445 divákov

Jaroslav Machovec odohral celý zápas, Rastislav Bakala (obaja České Budějovice) nefiguroval v zápise o stretnutí - Lukáš Štetina nastúpil v 90. min, Tomáš Kučera (obaja Dukla) sedel na lavičke náhradníkov

Slovácko - Mladá Boleslav 3:1 (2:1)

Góly: 9. L. Došek, 13. Hlúpik, 60. L. Volešák - 22. Nešpor, ČK: 37. Trousil (Slovácko), 4122 divákov

Marek Kuzma sedel na lavičke náhradníkov, Tomáš Košút (obaja Slovácko) nefiguroval v zápise o stretnutí - Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) nefiguroval v zápise o stretnutí