Bratislavský nočný beh vyhral triatlonista Varga

Richard Varga.
Richard Varga. (Autor: TASR)
SITA|15. sep 2012 o 21:25

Celkovo štartovalo rekordných 3535 vytrvalcov, medzi nimi aj Dominik Hrbatý.

BRATISLAVA. Víťazom 4. ročníka Bratislavského nočného behu - River Park Night Run sa stal slovenský triatlonový reprezentant Richard Varga, ktorý deväťkilometrovú trať zvládol za 27:33 min.

Londýnsky olympionik predstihol takmer celú slovenskú bežeckú elitu, vrátane dvojnásobného víťaza tohto podujatia Juraja Vitka.

Kysučan behajúci vo farbách klubu behame.sk finišoval s mankom 34 sekúnd na druhom mieste, tretí bol jeho klubový kolega Jozef Urban (28:43).

"Preteky som si užíval, absolvoval som ich len v rámci tréningu a prípravy na záver seriálu MS v triatlone. Najnáročnejších bolo posledných 1500 metrov, lebo to bola dlhá rovinka," povedal v cieli Richard Varga.

V súťaži žien 17-ročná Lucia Janečková z Nových Zámkov prekvapujúco zdolala o 6 sekúnd maratónkyňu - olympioničku Katarínu Berešovú. Víťazka dosiahla čas 32:28 min.

Tretiu priečku si rovnako ako vlani vybojovala Ľubomíra Maníková zo Spartaka Dubnica nad Váhom (33:27 min).

"Som rada, že sa mi splnil tajný cieľ a zdolala som Katku Berešovú. Keď zdoláte veľké meno, vždy je to príjemné," tešila sa nádejná Janečková.

Na 4. ročníku Bratislavského nočného behu - River Park Night Run štartovalo celkovo rekordných 3535 vytrvalcov, medzi nimi napríklad aj bývalý špičkový tenista Dominik Hrbatý, ktorý dobehol celkovo na 36. mieste.

Výsledky:

MUŽI: 1. Richard Varga (J&T Sport team Bratislava) 27:33 min, 2. Juraj Vitko 28:07, 3. Jozef Urban (obaja behame.sk) 28:43, 4. Marián Dávidík (Kobra Bratislava) 28:51, 5. Tibor Sahajda (Bardejov) 29:07, 6. Martin Guttmann (behame.sk) 29:58

ŽENY: 1. Lucia Janečková (AC Nové Zámky) 32:28 min, 2. Katarína Berešová (TJ Obal servis Košice) 32:34, 3. Ľubomíra Maníková (Spartak Dubnica) 33:27