AKTUALIZOVANÉ 22.01

Martin zdolal dvadsiatku vo vloženom zápase 3:2

Hokejisti MHC Mountfield sa vo vloženom zápase 2. kola ujali vedenia dvoma zlepenými gólmi v 6. a 7. minúte.

BRATISLAVA. Očakávaný úvodný tlak favorizovaných hostí sa nekonal, pretože už v 16. sekunde putoval na trestnú lavicu Beňa. Mladíci pod vedením Ernesta Bokroša sa v presilovke síce nasťahovali do útočného pásma, no brankára Šúrka neohrozili.

Martinčanom sa podarilo premeniť na gól hneď prvú početnú výhodu, nedovolený zákrok Klimčíka potrestal už po 21 sekundách Vartovník. O 58 sekúnd neskôr zvýšil na 2:0 Horský a v 10. min trafil T. Petruška žŕdku domácej bránky.

Po prestávke na výmenu plexiskla mali hosťujúci hráči prevahu, ale pred prvou sirénou tím HK Orange skorigoval, keď v 18. min najprv trafili domáci žŕdku a vzápätí prekonal Šúrka útočník Uhrík - 1:2.

Tretí gól hostí pridal v 21. min pomedzi betóny A. Nagya skúsený M. Beran a do bránky "dvadsiatky" sa postavil Patrik Romančík. Aktivita Martina postupne opadla a k slovu sa dostali aj mladí reprezentanti. V 33. min mali gól na hokejke Buri a Uhrík, no Šúrek napokon neinkasoval. V 35. min však už nestačil na dorážku Bíreša po Uhríkovom neúspešnom pokuse. "Dvadsiatka" znížila na 2:3 jednu sekundu po tom, ako obranca Beňa opustil trestnú

V tretej časti si obaja súperi utvorili niekoľko sľubných šancí, no 240 divákov sa už nedočkalo gólu. Martinčania sa však až do záverečného klaksónu báli o tri body, keď v posledných sekundách hrali v oslabení a tréner Bokroš sa rozhodol pre hru bez brankára.

HK Orange 20 - MHC Mountfield 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 18. Uhrík, 36. Bíreš - 6. Vartovník, 7. Horský, 21. Beran. Rozhodovali: Štefík - Valach, Holienka, vylúčení: 2:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 240 divákov

HK Orange: A. Nagy (22. Romančík) - Nechala, Luža, Korím, Rusina, M. Bednár, Buri, Z. Tóth, Pospíšil - M. Hinďoš, Kolena, A. Lipovský - Klimčík, Fekiač, Klučiar - D. Hudec, Bíreš, Uhrík - B. Mráz, Boltun, Podsedlý

Martin: Šúrek - A. Novotný, Beňa, Pukalovič, Tupý, Zukal, Perniš, Majer, M. Danko - Markovič, M. Beran, Vartovník - T. Petruška, Horský, Fadrný - Murček, M. Hollý, Mikušovič - Kentoš, Dírer, Slávik

HK Orange 20 3 0 0 0 0 0 3 4:14 0

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Nepoučili sme sa z chýb v prvých dvoch dueloch, veľmi rýchlo sme prehrávali 0:2. Znižovali sme a chlapci chytili elán, nechýbala nám snaha. V závere sme chceli uchmatnúť bod. Podali sme lepší výkon, ako v nedeľu s Banskou Bystricou."

Róbert Pukalovič (tréner MHC Mountfield Martin): "Z mojej strany sa dá hodnotiť len prvý úsek úvodnej tretiny, v ktorom sme dali dva góly. Som asi až príliš náročný na svojich hráčov. Plusom dnešného duelu sú tri získané body."