Hamšíka mrzí skrat, za ktorý dostal červenú kartu

Marek Hamšík v zápase s AIK Štokholm.
Marek Hamšík v zápase s AIK Štokholm. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. sep 2012 o 11:09

Bývalý kapitán reprezentácie sa ospravedlnil za oplácanie v zápase s AIK Štokholm, po ktorom ho rozhodca vylúčil.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík v službách talianskeho SSC Neapol videl vo štvrtkovom stretnutí skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2012/2013 proti AIK Štokholm červenú kartu, ale inkasoval ju za priaznivého stavu 3:0 pre svoj tím.

"Súper ma fauloval a vzápätí som oplácal. Veľmi ma to mrzí, bol to môj skrat. Nemalo sa to stať. Viedli sme trojgólovým rozdielom a toto... Ospravedlňujem sa,“ uviedol na svojom webe 25-ročný ofenzívny stredopoliar, ktorý nastúpil na svoj 25. duel v pohárovej Európe.

Hamšík začal duel na lavičke, na ihrisko ho tréner Walter Mazzarri poslal na začiatku druhého dejstva. V 69. minúte stihol prihrať Vargasovi na gól, no v 75. min už schádzal z trávnika po spomenutom prehrešku.

Ďuriš strelil víťazný gól

Čerstvý slovenský reprezentant Michal Ďuriš sa víťazným gólom v 58. min podieľal na domácom úspechu českej Plzne nad portugalskom Coimbrou 3:1. Zverenci tréner Pavla Vrbu síce prvopolčasovým presným zásahom Wilsona Eduarda prehrávali 0:1, no P. Horváth hneď po prestávke vyrovnal, Ďuriš pridal druhý gól Plzne a konečnú podobu výsledku dal v 80. min Rajtoral.

"Coimbra hrala úplne iný futbal, na aký sme zvyknutí. V prvom polčase sme mali veľa gólových šancí, tie sme však nepremenili. Súper nás potrestal z jedinej príležitosti, ktorú mal. To nás trochu obarilo, ale napokon sme to zvládli. Pred druhým polčasom sme si povedali, čo musíme zmeniť a podarilo sa nám to," uviedol 24-ročný Michal Ďuriš, ktorý zišiel z trávnika v 75. minúte.

Ďuriš pôvodne na zápas ani nemal nastúpiť, pretože ho trápi zlomený prst na nohe z kvalifikačného zápasu reprezentácie v Litve.

"V stredu som najprv trénoval iba v ponožkách. Potom ale Marek Bakoš oznámil, že kvôli zranenému členku hrať nemôže, tak som si obul kopačky. A po tréningu som trénerovi Vrbovi povedal, že som sa rozhodol do zápasu ísť," dodal pre idnes.cz slovenský zakončovateľ.

V drese Viktorie absolvovali celý duel brankár Matúš Kozáčik a obranca Marián Čišovský, útočník Marek Bakoš nehral.

Stoch nastúpil až v 87. minúte

Miroslav Stoch nastúpil v domácim súboji Fenerbahce Istanbul proti Olympique Marseille až v 87. min a Francúzi si gólom Andrého Ayewa v nadstavenom čase vybojovali bod za remízu 2:2. "Fener" pritom ešte v 82. min viedol 2:0.

Gólovú prestrelku videli diváci vo švajčiarskom Berne, kde domáci Young Boys prehrali s favorizovaným FC Liverpool 3:5. Za hostí nebol ani na lavičke náhradníkov slovenský stopér Martin Škrtel. Domáci prehrávali 0:1 aj 1:2, no podarilo sa im otočiť na 3:2.

Angličania však pridali ešte tri góly, rozhodnutie priniesli dva presné zásahy stredopoliara Jonjoa Shelveyho v 76. a 88. minúte.