Futbalový Slovan porazil Nitru hladko 5:2

(Autor: TASR)
TASR|21. sep 2012 o 19:43

V piatkovej predohrávke 10. kola Corgoň ligy zvíťazili futbalisti Slovana Bratislava nad FC Nitra rozdielom triedy 5:2.

BRATISLAVA. V piatkovej predohrávke 10. kola Corgoň ligy zvíťazili futbalisti Slovana Bratislava nad FC Nitra rozdielom triedy 5:2 (4:1).

"Belasí" vďaka čerstvému triumfu na Pasienkoch zvýšili náskok na čele neúplnej tabuľky, ktorý pred kvartetom prenasledovateľov MŠK Žilina, ViOn Zlaté Moravce, AS Trenčín a MFK Košice predstavuje už šesť bodov.

Slovan Bratislava - FC Nitra 5:2 (4:1)

Góly: 10. a 58. Halenár, 18. Gorosito, 23. Hlohovský, 39. Peltier - 28. Boszorád, 51. Cleber. Rozhodca: Hrčka, ŽK: Harbuľák (Nitra), 1789 divákov.

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík (76. Kopic) - Kopúnek - Halenár, Kladrubský (56. Sabo), Hlohovský - Peltier (66. Mészáros), Szarka

Nitra: Chudý - Kotora, Struhár, Harbuľák, Mičic (46. Grman) - Gajdoš - Šimončič, Gajdoš - Čery (56. Ivančík), Cleber, Boszorád (69. Zelenický) - Kroupa

Hostia si po štvrtkovom verdikte Disciplinárnej komisie SFZ nemohli ani v prípade víťazstva nad "belasými" pripísať do tabuľky body, napriek tomu museli zápas na pôde tabuľkového lídra riadne odohrať, aby nečelili ďalším sankciám.

O body tak reálne hral len Slovan a od úvodných minút bolo vidieť, ktoré z mužstiev má akú motiváciu. V 10. minúte po Hlohovského centri strelou bez prípravy otvoril skóre Halenár a o osem minút sa Hlohovský opäť prevtelil do role asistenta, keď po jeho rohu Gorosito hlavou poslal Slovan do dvojgólového trháku.

Domáci nepoľavili z tempa, boli naďalej mimoriadne aktívni a aj efektívni, keď po priťuknutí Kladrubského zvýšil Hlohovský technickou strelou spoza šestnástky už na 3:0. Hostia však napriek trom úderom nezložili zbrane a Boszorád po uličke Clebera tvrdou strelou úspešne prestrelil Putnockého - 3:1.

To však v gólovo úrodnom úvodnom dejstve ešte nebolo všetko, keďže Peltier zblízka opäť daroval Slovanu trojgólové vedenie - 4:1. Prvé slovo patrilo po zmene strán Nitranom, keď sa do lopty oprel Cleber a s prispením múra prekonal domáceho gólmana.

V 58. minúte Putnockého náprotivok Chudý podcenil ďalekonosný pokus Halenára a lovil už piatykrát loptu zo siete - 5:2. V 71. minúte Cleber opečiatkoval žrď a to isté sa o dvanásť minút "podarilo" aj na opačnej strane ihriska Bagayokovi.

Hra sa však po hodine hry aj vplyvom striedaní ustálila medzi šestnástkami a obaja aktéri už ďalší gól v ofenzívne ladenom zápase nepridali.

Domov»Futbalnet»Futbalový Slovan porazil Nitru hladko 5:2