Košice porazili Piešťany 9:5, Skalica vyhrala aj bez Pálffyho

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) - kliknite

MHC Mountfield - HC'05 Banská Bystrica 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) - kliknite

HKM Zvolen - ŠKP Poprad 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) - kliknite

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 5:2 (3:1, 1:0, 1:1) - kliknite

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 9:5 - kliknite

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 4. Jokila, 12. Stümpel, 50. Chrenko, 59. Mašlonka - 50. Važan. Rozhodovali: Kubuš, Sergejev - Tornay, Gajan, vylúčení: 5:6, navyše: 23. Rúfus 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, 59. Harant 10 min za nešportové správanie (obaja Žilina), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2504 divákov.

Nitra sa ujala vedenia už v 4. minúte, keď Chrenko vrátil puk pred bránkou Tománekovi a po jeho backhande úplne voľný Jarmo Jokila poslal pohotovo puk do siete. V 7. minúte mali veľkú šancu hostia, Važan si v blafáku položil Žigárdyho, no ten ešte stihol vykryť priestor brány. V 12. minúte pridali domáci ďalší gól, keď brankára hostí zaskočil pohotovou strelou medzi betóny Stümpel.

V úvode druhej tretiny Rúfus tvrdým atakom zlomil Mašlonkovi ruku a predčasne sa pobral do kabíny. V ďalšom priebehu vytvorili Nitrania obrovský tlak na žilinskú bránu, no z množstva šancí nevyužili ani jednu, naopak, v samom závere strednej časti hry mohli skórovať hostia, keď sa Škoda predral pred Žigárdyho, ale v páde ho neprekonal.

Aj v tretej tretine pokračovala Nitra v tlaku, no v 50. minúte prekvapivo inkasovala, keď po nenápadnom útoku Harant nastrelil puk od modrej čiary na Žigárdyho a Michal Važan zblízka znížil. Už o 39 sekúnd však znovu viedli domáci o dva góly, keď sa Tomáš Chrenko pekne presadil cez troch protihráčov a poslal puk nad Johanesovu lapačku. V závere zápasu bol faulovaný Mašlonka a z nariadeného trestného strieľania upravil stav na konečných 4:1.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Pripravovali sme našich hráčov na disciplinovanú hru Žiliny v obrane, výborný výkon podal ich brankár, čo vyústilo až do kontaktného gólu v tretej tretine, ale vďaka širšiemu kádru sme to napokon zvládli."

Ladislav Spišiak, tréner Žiliny: "Nehrali sme zle, prišli sme však v oklieštenej zostave, udržali sme presilové hry, veril som, že v tretej tretine niečo urobíme. Dali sme gól, ale vzápätí inkasovali a bolo rozhodnuté."

MHC Mountfield - HC'05 Banská Bystrica 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Gól: 20. Petro, 27. Heizer, 36. Jankovič, 43. Grman. Rozhodovali: J. Konc - R. Bednár, Gavalier, vylúčení: 2:4, navyše: 36. Beňa (MHC) 5+DKZ za napdnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedanie 43. Volentier za Šúreka (MHC), 2000 divákov.

Súboj tretieho s piatym priniesol v úvodných minútach opatrný hokej. Hráči sa pozorne bránili a útočníci sa len ťažko presadzovali. Ako prvý zahrozil síce už po siedmych sekundách Ján Sýkora a v druhej minúte na druhej strane Hollý, ale potom sa hralo bez nebezpečnejších streleckých pokusov.

Vzruch priniesol až záver prvého dejstva. Pokusy Berana a Novotného zlikvidoval Slipčenko. Domáci sa potom z útoku zabudli vrátiť a hostia to potrestali. Lunter s Petrom korčuľovali na jedného obrancu a po ideálnej prihrávke Petro v 20. minúte strelil úvodný gól zápasu.

V druhom dejstve mužstvá pridali a najmä hostia dávali o sebe vedieť. Domáci vyšli naprázdno pri strelách Petrušku, Fadrného a Hollého, zato hostia pridali druhý gól v 27. minúte, keď nahodený puk Ketnera tečoval Heizer. V 31. minúte sa vyznamenal Šúrek pri šanciach Lampera a Luntera. Potom sa hralo väčšinou v domácej tretine a v 36. minúte už bolo na ukazovateli skóre 3:0 pre hostí, keď sa presadil Jankovič.

Aj tretie dejstvo vyznelo jasne pre hostí. V 43. minúte využil Grman zaváhanie domácich a blafákom pridal štvrtý gól. V bránke Martina potom Volentier vystriedal Šúreka. Gólostroj hostí sa síce zastavil, ale hokejisti spod Urpína si už pokojne dokráčali pre víťazstvo. Brankár Slipčenko zaknihoval na svoje konto prvú nulu v slovenskej extralige.

Róbert Pukalovič, tréner MHC: "Vyzerá to tak, že hráči na domácom ľade nepotrebujú trénera, ale psychológa, ktorý ich po úspešnom zápase vonku pripraví najmä mentálne. Po víťazstve v Trenčíne lietali naši mladí hráči v oblakoch. Po tomto zápase doma sa nad sebou musia zamyslieť. Je veľmi smutné, že sme doma opäť pred slušnou návštevou nestrelili gól. Musíme to zastaviť, aby si sem súperovi brankári nechodili pre čisté kontá."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Podali sme perfektný a zodpovedný výkon. Všetci hráči pracovali pre mužstvo. Som veľmi spokojný s výsledkom i nasadením. Jediné negatívum je, že máme troch zranených hráčov a musíme premýšľať nad tým, s kým nastúpime v ďalšom stretnutí."

HKM Zvolen - ŠKP Poprad 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 13. Mucha, 37. L. Zuzin, 38. Juraško, 60. CHovan - 10. Tomas. Rozhodcovia Jura - Bogdaň, Smrek, vylúčení 8:10, navyše Brabenec 10 min za úder do hlavy a krku - Klouda 10 min za nešportové správanie, Skokan 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 1:0, v oslabení 1:0, zmeny: od 15. navyše Méry, Pichnarčík (obaja Zvolen), 1435 divákov.

Na zvolenskom štadióne zažívali diváci domácu premiéru dosť rozpačito. V 10. min úplne voľný Tomas strelil úvodný góĺ hostí, ktorý predznamenali šance Paločka a Skokana. Našťastie v 13. min zavelil na zvrat presnou muškou Mucha, v presilovke trafil pod žŕdku a akoby po transfúzii dodal spoluhráčom obohatenú krv.

Trvalo síce dosť dlho kým sa pozbierali, ale najmä záver druhej tretiny stál za to. Najskôr si niečo aj vytrpeli a najmä v úvode druhej dvadsaťminútovky ich presilovka o dvoch hráčov vyzerala mizerne.

V 37. min L. Zuzin vyrazený puk poslal do prázdnej bránky a prestíž fínskeho gólmana Nikkiläho utrpela o necelú minútu neskôr po málo vídanej bombe obrancu Juraška. Popradčania trpeli dosť na nevyužívanie šancí, v 15. min Gríger neprekonal Šimka, v 36. min zasa Skokanov gól rozhodca neuznal, vraj pre hru vysokou hokejkou.

Zvolenčania si vypracovali viac čistých možností, najmä L. Jurík sa predbiehal v ich zahadzovaní a v mikrosúbojoch s brankárom Nikkiläm ťahal zakratší koniec.

V úvode tretej tretine nepomohla 'kamzíkom' ani 96-sekundová presilovka piatich na troch, v 44. min v oslabení Klouda nepremenil samostatný nájazd. Záverečný tlak hostí komplikovali vylúčenia, domáci mali tak menej starostí a nezabudli ja naďalej dotierať, v 52. min učebnicovo Hraško, no Nikkilä jeho teč i dorážku zneškodnil.

Jedna z posledných príležitostí hostí sa naskytla šesť minút pred koncom pri presilovke, vyznela otrasne, a tak Zvolenčania pokojne dokorčuľovali do víťazného konca. Menšia komplikácia nastala 35 sekúnd pred koncom pri vylúčení domáceho Juraška a pri power play hostí, no cez celé ihrisko spečatil víťazstvo Zvolena Chovan.

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Atmosféra nám v prvom domácom zápase zväzovala ruky, no postupne zápas dostal grády, premenili sme aj šance a vývin sme dostali do nádejnej pozície. Zlomový okamih nastal pri presilovkách o dvoch hráčov, nevyužili sme ju, no aj sme sa ubránili. Chýbala nám väčšia výbušnosť, kondične sú hráči na tom veľmi dobre, no nevieme to predať. V komplikácii sa utápame, spočiatku to bolo veľmi prespaté, zbytočne sme si komplikovali život."

Jozef Škrak, kouč Popradu: "Hra bola rozkúskovaná, časté vylúčenia poznačili priebeh. My sme hrali profesorsky, bez disicplíny, domáci nás prevýšili v agresívnosti, to rozhodlo. Osobná nediscinovanosť i prísne vylúčenia sa podpísali na zápase, 22 minút sme nehrali kompletne, no bola to naša chyba, navyše aj dôraz v zakončení bol slabý."

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Góly: 9. Školiak, 9.a 40. Kudrna, 20.a 58. Bakoš - 16. Bagin, 53. Rusnák. Rozhodovali: D. Konc - Brath a Kacej, vylúčení: 5:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1713 divákov.

Skaličania aj bez Pálffyho chceli odčiniť dojem z dvoch vysokých prehier s Piešťanmi a Popradom. Už v 1. minúte ich vyloženú šancu spálil Krška, keď sám pred Kristínom trafil len do hosťujúceho brankára. V 5. minúte neuspel Kudrna, ktorý nevyužil zaváhanie obrany hostí.

Ani Bartánus nebol v nasledujúcej minúte pri zakončovaní dostatočne dôrazný, ale už v 9. minúte skončil v sieti hostí puk nahodený od modrej čiary. Do streleckej listiny sa zapísal Školiak.

Pri vylúčení domáceho Gabriša domáci zaútočili, Kudrna bol faulovaný a z trestného strieľania zvýšil na 2:0 pri vlastnom oslabení. Hostia znížili na 2:1 v 16. minúte, keď spoza bránky prekonal domáceho brankára Bagin. V poslednej minúte 1. tretiny zvýšil Bakoš na 3:1.

V 24. minúte bol vylúčený Pardavý, prvá skalická päťka roztočila pred Kristínom kolotoč, ale bez gólovej koncovky. Hostia mali možnosť skorigovať výsledok pri vylúčení Jankoviča. Svoju presilovku zahrali tiež dobre, ale gól sa im dať nepodarilo.

V 37. minúte sa zaskvel domáci brankár Kotvan, keď ho z rýchleho protiútoku na dvakrát zblízka neprekonal ani Tybor ani Lelkeš. Vzápätí nevyužil dobrú Kutálkovu prihrávku Šátek. V poslednej minúte 2. tretiny však na 4:1 zvýšil po peknej kombinácii Kudrna.

V 41. minúte zazvonila po Barákovej strele od modrej čiary žŕdka Kristínovej bránky. Hostia sa snažili o rýchle protiútoky, ale domácich do vážnejších šancí nepúšťali. Navyše sa v dobrom svetle ukazoval domáci brankár Kotvan.

V 48. minúte vyloženú šancu spálil obranca Jaborník, keď jeho puk po nájazde trafil len Kristínovu lapačku. Aj trenčiansky Sojčík mal vzápätí v dobrej pozícii vychýlenú mušku. Hostia dostali možnosť korigovať skóre pri vylúčení Vyrúbalíka od 51. minúty, strely Rusnáka a Tybora ešte neskončili za Kotvanovým chrbtom, ale početnú výhodu predsa len na 4:2 využil Rusnák.

Po góle hostí bol vylúčený domáci Bartánus, a tak sa mohli hostia ešte viac dostať do zápasu. Početnú výhodu však nevyužili. Ich vyloženú šancu v 56. minúte spálil Pardavý. Výsledok pečatil na 5:2 v 58. minúte Bakoš, keď premenil Školiakovu prihrávku spoza bránky na svoj druhý gól.

Peter Oremus, tréner Skalice: "Už do rána bolo na chlapcoch vidno, že tento zápas chceme zvládnuť po každej stránke. Ich prístup k zápasu bol dnes veľmi dobrý, rozložili sme sily na štyri päťky a všetky si dokonca vytvorili aj gólové šance. Teší ma samozrejme výsledok a tri body."

Robert Kaláber, tréner Trenčína: "Do dnešného stretnutia sme chceli vstúpiť zodpovednejším výkonom, ako sme sa predviedli pred domácimi fanúšikmi. Nezachytili sme úvod stretnutia, kde sme domácich pustili do dvojgólového vedenia. Dokázali sme znížiť a v závere zdramatizovať stretnutie, ale bohužiaľ sme neboli efektívni v koncovke a po vlastných individuálnych chybách sme ľahko inkasovali. Súper vyhral zaslúžene."

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 9:5

Góly: 2. Kuběna, 6.a 26. M. Slovák, 11. Takáč, 22. a 38. Pašek, 28. Piatak, 30.a 40. Ro. Huna - 6. H. Ručkay, 8. Jánoš, 44. Drgoň, 44. Nemec, 54. Stupka. Rozhodovali: Lauff - M. Korba, P. Korba, vylúčení: 8:5, presilovky: 2:4, oslabenia: 1:0, 4116 divákov.

Domáci nenechali v úvode zápasu nič na náhodu. Od prvej minúty hrali veľmi aktívne a ich priamočiare útoky znamenali dvojgólové vedenie. Najskôr v 2. minúte skvelú prihrávku Haščáka zužitkoval Kuběna a v 6. minúte po ideálnej prihrávke Spilara zvýšil Marek Slovák na 2:0.

Lenže potom prišli po sebe dve vylúčenia na strane domácich a na prekvapenie obe nováčik z Piešťan využil. Najskôr v 6. minúte Henrich Ručkay a v 8. minúte Jánoš vyrovnali skóre na 2:2. V 11. minúte mali pre zmenu hostia prvého vylúčeného, profesorsky nacvičenú akciu v presilovke presne zakončil Takáč a opäť posunul domácich do vedenia.

Úvod 2. tretiny mal podobný priebeh ako prvej. Už v 22. minúte z presnej prihrávky Haščáka Pašek zblízka zvýšil na 4:2. V tej istej minúte na druhej strane sa dostal do brejku hosťujúci Jánoš, ale Hyláka neprekonal. Potom rozbehnutí Košičania zovreli svojho súpera a strieľali góly ako na bežiacom páse. Hostia sa miestami ich dobrej kombinačnej hre iba prizerali.

Do posledného dejstva nastúpili hostia ako vymenení. Zahryzli sa do Košičanov. Keď v 44. minúte hrali presilovku 5:3, aj ju využili a po góloch Drgoňa a Nemca znížili stav na 9:4. Od tej chvíle sa hralo dlhé minúty pred bránkou domácich, ale Hylák sa vyznamenal najmä po strelách Bučka a Tatara.

V 51. minúte mohli streliť domáci vytúžený 10. gól a potešiť svojich fanúšikov, pretože do sóla sa dostal Kuběna, ale pred brankárom Tomekom bol vo vyloženej pozícii faulovaný a z nariadeného trestného strieľania dal vedľa. V závere sa potom hra prelievala z jednej strany na druhú a v 54. minúte sa Stupkovi podarilo trochu zmierniť prehru 5. gólom hostí.

Radim Rulík, tréner Košíc: "Vyšiel nám úvod, ale potom sme zle zahrali v oslabení, čo súper využil na vyrovnanie skóre. Vyšla nám druhá tretina, keď sme strelili šesť gólov, ale v tej záverečnej hráči prestali hrať, slabo korčuľovali a vzhľadom k úcte k divákom by si to nemali dovoliť."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Po deviatich inkasovaných góloch sa mi ťažko hodnotí tento zápas. Domáci boli od začiatku lepším mužstvom. Nám sa síce podarilo vyrovnať na 2:2, ale šesť inkasovaných gólov v druhej tretine zabezpečilo domácim zaslúžené víťazstvo."

Domov»Hokej»Slovensko»Košice porazili Piešťany 9:5, Skalica vyhrala aj bez Pálffyho