Slovan otočil z 0:2, Jugru zdolal po nájazdoch

Michal Vondrka.
Michal Vondrka. (Autor: TASR)
TASR|26. sep 2012 o 19:40

Slovanisti natiahli víťaznú sériu už na päť stretnutí.

MOSKVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad tímom Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 po samostatných nájazdoch. Belasí získali aspoň bod už v piatom zápase v rade a triumfovali už v piatom domácom súboji.

Zverenci trénera Rostislava Čadu majú po stredajšom zápase na svojom konte 17 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sú na 3. mieste.

Hostia viedli 2:0 aj 3:2, no Slovanu sa podarilo zápas doviesť až do predĺženia a nájazdov. Presné zásahy domáceho mužstva zaznamenali Ölvecký, Michel Miklík a Vondrka, za hostí gól strelili Sitnikov, Chlyncev a Skorochodov.

Premiérový kanadský bod za asistenciu si v stredu pripísal brankár Jaroslav Janus.

V nájazdoch Birjukova prekonali Šatan aj Vondrka, Janus neinkasoval.

V prvom stredajšom zápase KHL prehrali hokejisti Amuru Chabarovsk s bieloruským Dinamom Minsk 2:3. V domácej bránke tentoraz pred Ján Lašákom dostal prednosť Alexej Murygin.

Tretí gól v prebiehajúcej sezóne vsietil obranca Avtomobilistu Jekaterinburg Branislav Mezei, jeho tím však podľahol v Nižnekamsku 2:4.

Výsledky stredajších stretnutí KHL:

HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 21. Ölvecký (Ľ. Višňovský, Janus), 32. Michel Miklík (Bartovič, Švarný), 46. Vondrka (Ölvecký, Tabaček), rozhodujúci sam. nájazd premenil Šatan - 2. Sitnikov (Skorochodov), 18. Chlyncev (Alexej Medvedev, Bočarov), 41. Skorochodov (Sitnikov)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Romasko, Olenin - Misjur, Raming (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Ďatelinka, J. Tabaček, Švarný - Michel Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Daňo, A. Šťastný, Dravecký

Chanty-Mansijsk: Birjukov - Ibragimov, Lekomcev, Trončinski, Chvostov, Pepeľajev, Osipov, od 21. min Ďakov - Videll, Altariov, But - Skorochodov, Magogin, Sitnikov - Bočarov, Alexej Medvedev, Chlyncev - Lapenkov, J. Fiodorov, Jacenko

Hostia v úvode zaskočili domácich, na nič nečakali a hneď sa vrhli do útoku. Už v 1. minúte sa dostal do dobrej šance But, Janus jeho pokus ešte zlikvidoval, ale v druhej minúte už nemal nárok na dorážku Sitnikova, ktorý zblízka poslal svoj tím do vedenia 1:0.

Slovan po inkasovanom góle vyrovnal hru. Najväčšiu šancu domácich si vypracoval Bartovič, keď prekonal brankára hostí Birjukova, na čiare ho však zastúpil jeden z obrancov, ktorý korčuľou vykopol puk.

V siedmej minúte po súboji pri mantineli skončil na ľade Daňo. Na striedačku mu pomáhali spoluhráči a mladý útočník si držal hlavu, no o chvíľu už opäť naskočil do hry.

Hostia sa mohli dostať do dvojgólového vedenia v 8. minúte, ale Butova strela švihom skončila len na žŕdke. Domáci počas prvej presilovky veľa vody nenamútil a vzápätí dvakrát chybovali pri striedaní. Hlavne druhý prípad ich mohol mrzieť, pretože Sitnikov sa rútil sám na Janusa, no z uhla trafil len vonkajšiu sieť.

V 16. minúte Kukumberg prihral pred bránku Ölveckému, ten zblízka prestrelil. V závere pridali hostia aj druhý gól, keď sa presadil Chlyncev.

Úvod druhej tretiny pre zmenu vyšiel ideálne domácim hokejistom. Už po 59 sekundách znížil na 1:2 Ölvecký, ktorému asistoval aj brankár Janus a zaznamenal tak prvý kanadský bod v KHL.

V 25. minúte mohlo byť už 2:2, strela smerovala do opustenej bránky Jugry, no Osipov sa obetavo hodil a zachránil. Puk ho však trafil do hlavy, na ľade sa objavila krv a obranca hostí musel na ošetrenie do šatne.

Ďalšie minúty priniesli bojovný hokej bez vážnejších šancí a na oboch stranách dominovali obrany. V polovici tretiny hral Slovan druhú presilovku, no ani tá nepriniesla svoje ovocie. Hneď po jej konci sa však fanúšikovia dočkali vyrovnania. Bartovič sa dostal v strednom pásme k puku, pred bránkou našiel Miklíka a ten vyrovnal na 2:2.

Hostia si zahrali presilovku až v závere prostrednej časti, ale ani oni z početnej výhody nič nevyťažili. V 39. minúte potešila domácich priaznivcov pekná akcia Šťastného s Daňom a Draveckým, no posledný menovaný Birjukova zblízka neprekonal.

V úvodnej minúte záverečného dejstva sa dostali do vedenia hostia lacným gólom. Nikým neatakovaný Lipiansky namiesto prihrávky vyhadzoval puk po mantineli, zachytil ho Skorochodov a spomedzi kruhov prestrelil Janusa. Hostia mohli zvýšiť počas presilovky, ale Janus výborne vychytal Altariova.

Hneď nato sa k puku dostal Ölvecký, ktorý ho potiahol až do útočného pásma a naservíroval Vondrkovi na vyrovnávajúci gól v oslabení - 3:3.

Do konca tretiny a ani v predĺžení už gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich uspeli Šatan aj Vondrka, Jaroslav Janus vychytal Buta aj Chlynceva.

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Prvýkrát sme boli v situácii, keď sme po troch domácich víťazstvách hrali opäť doma a chceli sme potvrdiť dobrú formu. Predchádzajúce súboje nás stáli veľa fyzických aj mentálnych síl, skoro celý duel sme doťahovali vedenie súpera. Tím ukázal veľkú morálnu silu. Opäť nám vyšla hra v oslabení, v ktorom sme dali gól. V predĺžení sme hrali dobre a mohli sme rozhodnúť. Sme spokojní, že v nájazdoch sme boli efektívnejší a brankár Janus úspešnejší. Sme radi, že sme opäť zvíťazili a získali dva body."

Sergej Šepelev (tréner Jugry): "Chlapci dnes hrali veľmi dobre. Bohužiaľ, dostali sme tri góly a napokon prehrali po nájazdoch. Po troch prehrách sme získali aspoň jeden bod, čo nás veľmi teší."

Ďalšie výsledky:

Neftechimik Nižnekamsk - Avtomobilist Jekaterinburg 4:2 (1:1, 0:0, 3:1) - Branislav Mezei (Jekaterinburg) 1+0

Ak Bars Kazaň - OHK Dinamo Moskva 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Amur Chabarovsk - Dinamo Minsk 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Domov»Hokej»KHL»Slovan otočil z 0:2, Jugru zdolal po nájazdoch