Fabregas filmoval, Barce pomohol neplatný gól a vyhrala

(Autor: SITA/AP)
Peter Filin|30. sep 2012 o 08:55

Ešte v 89. minúte prehrávala Barcelona v Seville 1:2, no nakoniec sa tešila zo spornej výhry.

BARCELONA. Barcelona stále nestratila v Primera División ani bod, ale v zápase s FC Sevilla mala k tomu blízko.

Ešte v 89. minúte prehrával katalánsky tím 1:2, keď skóroval iba Cesc Fábregas v 53. minúte.

Fábregas sa však presadil aj minútu pred koncom riadneho hracieho času a v druhej nadstavenej minúte pridal víťazný gól David Villa.

Divadlo a neregulérny gól

Barcelone v ceste za víťazstvom výrazným spôsobom pomohol rozhodca. Najprv v 72. minúte naletel Fabregasovi na divadlo po strete s protihráčom Medelom.

Obaja šli proti sebe a zrazili sa. Fabregas sa po náraze chytil za hlavu s tým, že Medel ho mať hlavou umýselne udrieť.

Zo spomaleného záberu je jasne vidieť, že k tomu nedošlo a Fabregas šiel do stretu rovnako ako protihráč, ktorý bol vylúčený.

Ešte viac pomohol rozhodca Barcelone minútu pred koncom riadneho hracieho času.

Po jasnej ruke hráča Barcelony sa katalánsky tím dostal na súperovej polovici k lopte, rozohral gólovú akciu a bolo vyrovnané.

Fabregasovo divadlo, ktoré predchádzalo vylúčeniu hráča Sevilly.

Neregulérny gól na 2:2.

Villa rozhodol

Sevilla chcela proti ďalšiemu favoritovi zopakovať výkon spred dvoch týždňov, keď vďaka dobrej obrane a protiútokom zdolala Real Madrid.

"Moji hráči odohrali proti veľkému rivalovi fantastický zápas," mieni po prvej prehre v sezóne tréner Michel González, ktorého arbiter v závere po protestoch poslal preč z lavičky.

"Môj tím vie, ako zahrať proti favoritom a vydržal hrať v takmer polhodinovom oslabení," dodal González.

"Nehrali sme dobre, ale keď sa to začalo komplikovať, ukázali sme charakter," povedal po zápase Cesc Fábregas.

"Cesc opäť zahral excelentne. Veľa toho nabehal a verím, že sa zotaví do duelu Ligy majstrov," pochválil útočníka tréner Tito Vilanova.

"Pre Villu je dobré, že skóroval. Pred pár mesiacmi by som si ani nepomyslel, že bude hrať tak dobre."

Blíži sa El Clásico

Barcelona šiestym triumfom za sebou vyrovnala svoj najlepší štart do súťaže v klubovej histórii a zostáva na čele španielskej súťaže so ziskom 18 bodov pred druhou Málagou, ktorá má 14 bodov.

Katalánsky tím má v tabuľke pred Realom už 11-bodový náskok, no madridský tím v nedeľu ešte odohrá ligový duel proti Deportivu La Coruňa.

O týždeň sa oba kluby strenú na Nou Campe vo vzájomnom súboji.

Barcelona sa trikrát z predchádzajúcich štyroch šesťzápasových víťazných vstupov do sezóny napokon tešila aj z ligového titulu.

Výsledok:

Sevilla FC - FC Barcelona 2:3 (1:0)

Góly: 26. Piotr Trochowski, 48. Álvaro Negredo - 53. Cesc Fàbregas, 89. Cesc Fàbregas, 90+2. David Villa