Týždeň vo futbale: Fabregasovo divadlo a Weissov hviezdny týždeň

(Autor: SITA/AP)
Peter Filin|1. okt 2012 o 11:00

Udalosťami posledného týždňa boli návrat Rooneyho na trávniky, zápas Barcelony v Seville a dva góly mladého Weissa.

Udalosťami posledného týždňa vo futbale boli návrat Rooneyho na trávniky, zápas Barcelony v Seville a dva góly mladého Weissa.

1. Rooney je späť, United šokujúco prehral

Mesiac po nepríjemnom zranení útočníka Manchestru United Wayna Rooneyho sa fanúšikovia červených diablov tešili z jeho návratu na ihriská. Premiéra vyšla, United porazil v ligovom pohári Newcastle 2:1 a postúpili.

Horšie to bolo vo víkenovom zápase Premier League proti Tottenhamu. Manchester nastúpili v základnej zostave bez Rooneyho a po polčase prehrávali 0:2. Po prestávke Ferguson postavil aj najlepšieho útočníka United za poslednú dekádu a zmenu bolo hneď cítiť.

Manchester dvakrát znížil a až do konca zápasu zatlačil londýnsky klub do defenzívy. Vyrovnanie však neprišlo a Spurs si odniesli z Old Traffordu po 23 rokoch cennú výhru. Londýnčanom pomohol aj hlavný rozhodca, ktorý neodpískal domácim dve penalty.

2. Weissov parádny týždeň

Dva zápasy, dve výhry a dva víťazné góly. Slovenskému reprezentantovi Vladimírovi Weissovi sa po prestupe do talianskej Pescary zatiaľ darí.

Najprv v stredu strelil jediný gól zápasu proti Palermu a o štyri dni neskôr vsietil druhý gól jeho tímu proti Cagliari. Aj tento bol víťazný. Pescara tak má po šiestich zápasoch na konte dve víťazstvá, remízu a tri prehry.

3. Barcelona otočila v Seville

Cesc Fabregas bol v sobotu večer na ihrisku Sevilly hlavnou postavou súboja. Barcelona prehávala 0:2, Fabregas po polčase znížil na 1:2.

Dvadsať minút pred koncom po strete s protihráčom Medelom zahral trápne divadlo, ktoré spôsobilo vylúčenie hráča Sevilly.

Početnú výhodu využila Barca najprv na vyrovnanie, ktoré zariadil v 89. minúte opäť Fabregas.

Gól nasledoval po spornej situácii, kedy jeho spoluhráč zahral rukou. O konečnom víťazstve 3:2 rozhodol v nadstavenom čase Villa.

Fabregasovo divadlo, ktoré predchádzalo vylúčeniu hráča Sevilly.

Sporný gól na 2:2.

4. Jiránkov výstavný zásah

Český obranca Martin Jiránek v drese ruského klubu Terek Groznyj streli v prvom polčase súboja proti Krasnodaru ukážkový gól, keď si spracoval loptu takmer na polovici ihrisku posunul si ju pred seba, napriahol a lopta skončila vo vinkli súperovej bránky.

5. Kloseho fair-play

Na začiatku súboja ligového zápasu medzi Neapolom a Laziom strelil Nemec Klose v drese Lazia gól rukou a otvoril skóre.

Domáci protestovali, oslavujúci Nemec si uvedomil situáciu, prišiel za rozhodcom a priznal sa k ruke. Neapol vyhral súboj hladko 3:0.

Stojí tiež za zmienku:
  • séria Bayernu - nemecký vicemajster má po šiestich kolách na konte plný počet 18 bodov a skóre 19:2
  • víťazstvo Liverpoolu - po najhoršom štarte Liverpoolu do Premier League za 101 rokov, sa podarilo klubu konečne vyhrať, Suárez strelil hetrik a Liverpool vyhral 5:2