AKTUALIZOVANÉ 23.18

Real vyhral v Amsterdame 4:1, Ronaldo s hetrikom

O triumfe AC Miláno nad Petrohradom rozhodol vlastný gól Tomáša Hubočana.

Real vyhral na trávniku Ajaxu 4:1.(Zdroj: SITA/AP)

PETROHRAD. Futbalová Liga majstrov 2012/2013 pokračovala v stredu zápasmi druhého kola hlavnej fázy v skupinách A až D.

V úvodnom dueli prehral v C-skupine Zenit Petrohrad s AC Miláno 2:3, keď rozhodnutie priniesol vlastný gól slovenského obrancu Tomáša Hubočana v 75. minúte.

Miláno vstúpilo do zápasu excelentne a po štvrťhodine viedlo po zásahoch Emanuelsona a El Shaarawyho už dvojgólovým rozdielom.

Zenit potom zmazal manko, keď sa gólom i asistenciou na vyrovnávajúci zásah prezentovala nová posila Hulk.

V 75. minúte o cennom triumfe hostí rozhodol nešťastný vlastný gól Hubočana, ktorý si zrazil do bránky prízemný center Montoliva z pravej strany. Slovenský futbalista štyri minúty predtým videl aj žltú kartu.

Zenit tak má po dvoch dueloch na konte nula bodov, keď predtým prehral na ihrisku Málagy 0:3.

Trojgólový Ronaldo

Manchester City v D-skupine stále čaká na prvé víťazstvo, tentoraz remizoval doma s Borussiou Dortmund 1:1 a ťahá v Európe sériu 16 domácich zápasov bez prehry. V obojstranne ofenzívne ladenom zápase s množstvom šancí chýbala strelcom presnejšia koncovka.

Dortmund viackrát podržal gólman Weidenfeller, hostia zasa už v prvom polčase nastrelili žrď i brvno. V druhom ale chybu striedajúceho Rodwella pri rozohrávke využil Reus a po sóle skóroval.

Domácim zachránil remízu gól Balotelliho v 90. minúte z pokutového kopu po ruke Subotiča.

Plný bodový zisk má v D-skupine Real Madrid, ktorý triumfoval na ihrisku Ajaxu Amsterdam jasne 4:1 a hviezdou sa stal trojgólový Cristiano Ronaldo. Ten sa najskôr presadil pred koncom prvého polčasu dorážkou z piatich metrov, potom na dvojgólový rozdiel upravil skvelými "nožničkami" Benzema.

Domáci ešte korigovali Moisanderom, ale Ronaldo pridal ďalšie dva zásahy. V tejto sezóne LM dal už štyri góly v dvoch dueloch a už šesť má na konte v španielskej lige.

Arsenal s ďalším triumfom

V B-skupine majú dobre rozbehnutý boj o postup hráči Arsenalu Londýn, ktorí majú plný počet bodov. Doma si vďaka zásahom Gervinha, Podolského a Ramseya poradil s Olympiakosom Pireus 3:1.

Schalke síce otočilo doma skóre s Montpellierom, k čomu mu pomohlo aj vylúčenie Bocalyho a premenená penalta v podaní Huntelaara, v závere ale prišlo o body po vyrovnávajúcom góle Camaru.

V súboji lídrov A-skupiny medzi FC Porto a Parížom St. Germain boli strelecky aktívnejší domáci a napokon sa na nich usmialo šťastie v 83. minúte, keď o triumfe 1:0 rozhodol James Rodriguez.

Dynamo Kyjev potvrdilo úlohu favorita a nad Dinamom Záhreb vyhralo doma 2:0.

Výsledky:

A-skupina:

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Dinamo Záhreb (Chor.) 2:0 (2:0)

Góly: 3. Gusev, 33. Pivarič (vlastný), rozhodoval: Atkinson (Angl.)

Dynamo: Šovkovskij - Danilo Silva, Michalik, Chačeridi, T. Taiwo - O. Vukojevič, Miguel Veloso - Jarmolenko (80. Mehmedi), N. Kranjčar (46. Garmaš), Gusev (82. Raffael) - Ideye

Dinamo: Kelava - Vida, Tonel, Šimunič, Pivarič - Calello (46. Čop), Ademi - Brozovič, Sammir (77. B. Carrasco), Kovačič - Beqiraj (58. Ante Rukavina)

FC Porto (Portug.) - Paríž St. Germain (Fr.) 1:0 (0:0)

Gól: 83. James Rodríguez, rozhodoval: Webb (Angl.)

Porto: Helton - Danilo, Maicon Pereira, Otamendi, Alex Sandro - Fernando Reges - S. Varela (72. Atsu), Lucho González (81. S. Defour), J. Moutinho, James Rodríguez (90. Mangala) - Jackson Martínez

PSG: Sirigu - Van der Wiel (62. Jallet), Thiago Silva, Sakho, Maxwell - Chantome, Verratti, Matuidi - Nene - Ménez (73. Lavezzi, 80. J. Pastore), Ibrahimovič

Tabuľka A-skupiny:

1. FC Porto 2 2 0 0 3:0 6
2. PSG 2 1 0 1 4:2 3
3. Dynamo Kyjev 2 1 0 1 3:4 3
4. Dinamo Záhreb 2 0 0 2 0:4 0

B-skupina:

Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) - HSC Montpellier (Fr.) 2:2 (1:1)

Góly: 26. Draxler, 53. Huntelaar (z pok. kopu) - 13. Ait-Fana, 90. S. Camara, ČK: 52. Bocaly (Montpellier), rozhodoval: Karasov (Rus.)

Schalke: Unerstall - Učida, K. Papadopulos, Höwedes, Ch. Fuchs - Höger, Neustädter, J. Draxler (55. I. Afellay) - Holtby (83. T. Barnetta) - Pukki (66. Farfán), Huntelaar

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Yanga-Mbiwa, Hilton, Stambouli - Saihi - Belhanda (68. Tinhan), Estrada (68. Marveaux) - Cabella, S. Camara, Ait-Fana (54. Congré)

FC Arsenal (Angl.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 3:1 (1:1)

Góly: 42. Gervinho, 56. Podolski, 90.+ A. Ramsey - 45.+ Mitroglou, rozhodoval: Moen (Nór.)

Arsenal: Mannone - C. Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, K. Gibbs - Mikel Arteta, Santi Cazorla, Coquelin - Oxlade-Chamberlain (70. Walcott), Gervinho (80. Giroud), Podolski (80. A. Ramsey)

Olympiakos: Megyeri - D. Diakité (72. Ibagaza), Manolas, P. Contreras, Holebas - Siovas, Maniatis - L. Greco (67. D. Abdoun), Fuster, P. Machado (81. M. Pantelič) - Mitroglou

Tabuľka B-skupiny:

1. Arsenal 2 2 0 0 5:2 6
2. Schalke 2 1 1 0 4:3 4
3. Montpellier 2 0 1 1 3:4 1
4. Olympiakos 2 0 0 2 2:5 0

C-skupina:

Zenit Petrohrad (Rus.) - AC Miláno (Tal.) 2:3 (1:2)

Góly: 45.+ Hulk, 49. Širokov - 13. Emanuelson, 16. El Shaarawy, 75. Hubočan (vlastný), rozhodoval: Brych (Nem.)

Zenit: Malafejev - Aňukov, HUBOČAN, Lombaerts (89. Bucharov), Criscito - Fajzulin (79. Kanunnikov), Witsel, Širokov - Bystrov (72. Zyrjanov), Keržakov, Hulk

AC Miláno: Abbiati - Abate, Bonera, C. Zapata, Antonini - N. de Jong, Montolivo - Emanuelson (64. Nocerino), K.-P. Boateng (81. M. Yepes), El Shaarawy - Bojan Krkič (52. Pazzini)

Anderlecht Brusel (Belg.) - FC Málaga (Šp.) 0:3 (0:1)

Góly: 45. a 63. Eliseu, 56. J. Sánchez (z pok. kopu), rozhodoval: Kassai (Maď.)

Anderlecht: Proto - Gillet, Wasilewski, Nuytinck, Deschacht - Biglia, Kouyaté - M. Bruno (46. Klještan), Kanu, M. Jovanovič (59. Jakovenko) - Mbokani

Málaga: Caballero - S. Sánchez, Demichelis, Weligton, Monreal - Iturra, I. Camacho, J. Sánchez (74. Duda), Isco (81. S. Fernández), Eliseu - Saviola (66. R. Santa Cruz)

Tabuľka C-skupiny:

1. Málaga 2 2 0 0 6:0 6
2. AC Miláno 2 1 1 0 3:2 4
3. Anderlecht 2 0 1 1 0:3 1
4. Petrohrad 2 0 0 2 2:6 0

D-skupina:

Manchester City (Angl.) - Borussia Dortmund (Nem.) 1:1 (0:0)

Góly: 90. Balotelli (z pok. kopu) - 62. Reus, rozhodoval: Královec (ČR)

Manchester City: Hart - P. Zabaleta, Kompany, Nastasič, Clichy (81. Balotelli) - David Silva, Javi García (34. J. Rodwell), Y. Touré, Nasri (57. Kolarov) - Džeko, Agüero

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels (74. F. Santana), Schmelzer - I. Gündogan (82. Grosskreutz), S. Bender - Blaszczykowski, Götze (88. S. Kehl), Reus - Lewandowski

Ajax Amsterdam (Hol.) - Real Madrid (Šp.) 1:4 (0:1)

Góly: 56. Moisander - 42., 79. a 81. Cristiano Ronaldo, 48. Benzema, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Ajax: Vermeer - Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Daley Blind - S. de Jong, Ch. Poulsen (69. Sporkslede), Ch. Eriksen - T. Sana (66. Hoesen), R. Babel (82. Lukoki), Boerrigter

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, S. Ramos, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso, Essien (78. Khedira), Kaká (74. Mesut Özil) - Callejón (61. Á. Di María), Benzema, Cristiano Ronaldo