Hart zachránil City, Dortmund ho mohol potupiť

Joe Hart, najlepší hráč City.
Joe Hart, najlepší hráč City. (Autor: SITA/AP)
Andrej Sarvaš|4. okt 2012 o 02:16

Borussia Dortmund nebola ďaleko od výhry na pôde Manchesteru City, no nakoniec získala len bod.

BRATISLAVA. Jedným zo šlágrov druhých zápasov v skupinách Ligy majstrov bol aj súboj medzi anglickým a nemeckým šampiónom.

Dortmund sa snaží napraviť vlaňajšie zlyhanie v najprestížnejšej súťaži, v ktorej veľmi túži po úspechu aj City.

Súboj týchto mužstiev priniesol atraktívny futbal, už po polčase mohol byť výsledok minimálne 3:3.

Suverénny Hart

V druhom dejstve Dortmund zatlačil a anglický reprezentačný brankár Joe Hart musel ukázať všetky svoje schopnosti.

Cez obranu City prechádzali hráči Dortmundu s ľahkosťou, no Harta prekonali len jedenkrát – v 62. minúte sa po chybe Rodwella presadil Reus.

Ďalších minimálne päť gólov Hart zachránil. A možno aj viac, čím zachránil Citizens od potupnej prehry.

A že šport býva aj krutý, sa v 90. minúte presvedčili hostia z Dortmundu.

Typický Balotelli

Český rozhodca Pavel Královec odpískal v pokutovom území ruku Subotiča a nasledoval pokutový kop.

Brankár Weidenfeller sa síce snažil jeho exekútora Maria Balotelliho slovne rozhodiť, no nepomohlo.

Taliansky reprezentant, ktorý v posledných zápasoch pre pretrvávajúce konflikty s trénerom Mancinim viackrát nenastúpil, suverénne premenil a Weidenfellerovi sa vzápätí aj vysmial.