V dvoch predohrávkach 12. kola najvyššej futbalovej ligy padol len jeden gól.

MFK Košice - Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 82. Škutka. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Matič - Vyskočil, 3460 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Ostojič, Kavka (46. Bukata), Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík - Viazanko, Matič (90. Duda), Novák (46. Gál-Andrezly) - Škutka

Spartak Trnava: Filipko (22. Raška) - Habánek (85. Sabo), Janečka, Koubský, Hanzel - Kaščák - Gašparík, Vyskočil, Čarnota, Bicák (69. Tomaček) - Ciprys

V košickom Čermeli začali obidve mužstvá s pozornou defenzívou, pričom sa snažili o rýchle protiútoky. V 9. minúte sa odhodlal k strele spoza šestnástky domáci Matič, no jeho pokus minul pravú žrď Filipkovej brány.

Na opačnej strane si po zlom spracovaní lopty dal v 19. minúte takmer vlastný gól jeden z košických obrancov, no Tofiloski predviedol pohotový ekvilibristický zákrok.

O tri minúty neskôr zostal po akcii domáceho tímu ležať na tráve hosťujúci brankár Filipko a nahradil ho Raška. V ďalšom priebehu obrany oboch tímov nepúšťali útočiacich hráčov do šancí a tak prišla nasledujúca až v 37. minúte. Škutka si prebral dlhý center, ale jeho strela minula bránu hostí.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie žlto-modrí a v 54. minúte sa dostal po individuálnej akcii do obrovskej príležitosti Matič, v poslednej chvíli mu však vypichol loptu jeden z trnavských obrancov.

Vzápätí Hovančík preveril pozornosť Rašku, ktorý vytlačil loptu na rohový kop. Košičania boli blízko ku gólu aj v 69. minúte ale center z pravej strany nedokázali umiestniť za Raškov chrbát Škutka a po ňom ani Hovančík.

V 82. minúte poslal Gál-Andrezly z opačnej strany center na hlavu Škutku, no Raška pohotovo zasiahol. Po následnom rohovom kope zaletela lopta opäť až na hlavu toho istého hráča a ten sa už nepomýlil - 1:0.

Ján Kozák st., tréner Košíc: "Prvý polčas sme nehrali uvoľnene a na našich hráčoch bol vidieť bodový tlak, keďže tabuľka je veľmi vyrovnaná. Chceli sme vyhrať pred dvojtýždňovou prestávkou a byť v tabuľke vyššie, pretože sa potom i lepšie trénuje. Druhý polčas sme po prestriedaní hráčov a zlepšení pohybu mali celý čas pod kontrolou. Bolo otázkou času kedy strelíme gól, napokon sme ho dali zo štandardky a myslím si, že zaslúžene zvíťazili."

Pavel Hoftych, tréner Spartaka: "Zápas sme začali aktívne, vypracovali sme si aj šance, no brankár Tofiloski ich zlikvidoval. V druhom polčase sme zo spomínanej aktivity vypadli, domáci sa dostali viac do kombinácie, pritlačili nás a už sme neboli nebezpeční smerom dopredu. Prehrali sme gólom zo štandardky a nemôžeme byť spokojní s výsledkom. Chceli sme bod, no vieme, že Košice sú doma naozaj silné."

ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 0:0

Rozhodoval: Valášek, ŽK: Nosek, P. Maslo (obaja Ružomberok), 1467 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, P. Majerník, Bortel, Chren - Obročník - Orávik, L. Kováč (73. Bernáth), Škvarka, Žilák (34. Candrák) - Hodek (86. Mihálik)

MFK Ružomberok: Zich - P. Maslo, Práznovský, Bielák, Nosek (63. Mukendi) - Lupták (63. Jurkemik), Nagy, Ďubek, Greššák, Kotora - Lovás (54. Almaský)

Stretnutiu 12. kola na ViOne predchádzala milá udalosť, keď domácemu trénerovi Jurajovi Jarábkovi blahoželali k životnému jubileu 50 rokov majiteľ klubu Viliam Ondrejka a prezident Karol Škula. Úvodné dejstvo potom prinieslo obojstranne vlažný futbal.

Vôbec prvý strelecký pokus do priestoru brány priniesla až 21. minúta, keď hosťujúci Lupták z uhla nepríjemne ohrozil Kuciaka, ktorý ale jeho pokus vytlačil na rohový kop. V 24. minúte rozohrali domáci peknú akciu po osi Orávik - Kováč - Žilák, Hodekovu hlavičku zo 6 metrov ale gólman hostí kryl. V závere prvého dejstva zaujala ešte tvrdá strela Orávika, ktorá len tesne minula pravú šibenicu Zichovej bránky.

Po zmene strán vsadili hostia na prísnu defenzívu, z ktorej sa snažili podnikať nebezpečné protiútoky. V 51. minúte napriahol vari z 20 metrov Ďubek, jeho projektil len tesne presvišťal ponad bránu. V dobrej pozícii sa ocitol v 55. minúte po Orávikom centri Chren, hlavou z piatich metrov však mieril nad.

Vzápätí predviedol Škvarka slalom medzi troma obrancami hostí, ponúkol tutovku Candrákovi, ten z hranice malého vápna ale netrafil bránu. Po hodine hry si na Orávikov center nabehol Hodek, zo 16 metrov mieril vedľa.

V 76. minúte rozohral Škvarka roh, k lopte sa dostal Obročník, no zblízka v páde prestrelil. Na opačnej strane sa v 83. minúte v dobrej šanci ocitol Ďubek, ale tiež nemieril presne. V závere domáci dobíjali bránu súpera, na Chrenov center vyskočil striedajúci Mihálik, ale ani jeho hlavička neskončila v sieti.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Myslím si, že sme na ťažkom teréne videli kvalitný zápas. Prvý polčas nám viazla kombinácia, po zmene strán sme si vypracovali tri-štyri dobré príležitosti, dnes nám však nebolo súdené streliť gól. Za druhý polčas musím svojich hráčov pochváliť."

Ladislav Šimčo, tréner MFK: "Tento zápas stál obe mužstvá mnoho síl. Prvý polčas bol vyrovnaný, po zmene strán domáci vyvinuli iniciatívu a nebezpečne ohrozovali našu bránu. My sme chceli hrať na kontry, Ďubek mohol skórovať, no netrafil bránu. Dnes to bolo o jednom góle, kto by ho dal, bol by vyhral."