Kovaľčuk zostrelil hetrikom CSKA Moskva

Iľja Kovaľčuk
Iľja Kovaľčuk (Autor: khl.ru)
TASR|8. okt 2012 o 17:20

V bránke CSKA Moskva dostal príležitosť na úkor skvele chytajúceho Staňu Bryzgalov. Moskovský tím prehral s Petrohradom 2:4.

MOSKVA. Slovenský obranca Branislav Mezei zaznamenal v pondelňajšom programe Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) svoj štvrtý gól v sezóne a pomohol tak Avtomobilistu Jekaterinburg k zisku dvoch bodov po nájazdovej výhre 3:2 v Novokuznecku.

Kristián Kudroč sa asistenciou na víťazný gól podieľal na triumfe Sibiru Novosibirsk 2:1 nad Traktorom Čeľjabinsk. Strelci stanovili konečný výsledok už po jedenástich minútach prvej tretiny.

V prvom pondelňajšom dueli prehral Amur Chabarovsk na domácom ľade s Metallurgom Magnitogorsk 0:3. V bránke Amuru prednosť pred brankárom Jánom Lašákom dostal Alexej Murigyn.

Hviezda NHL Iľja Kovaľčuk rozhodol hetrikom o triumfe SKA Petrohrad na ľade CSKA Moskva 4:2, keď domáci stratili dvojgólový náskok. V ich bránke stál Iľja Bryzgalov, ktorý dostal prednosť pred Slovákom Rastislavom Staňom. Ten má pritom najlepšie štatistiky zo všetkých brankárov v KHL.

Tri góly si pripísal aj Dmitrij Makarov a jeho Torpedo Nižnyj Novgorod zdolalo Avangard Omsk vysoko 7:3.

Výsledky

Amur Chabarovsk - Metallurg Magnitogorsk 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 34. Gončar, 44. Reilly, 59. Malkin

Sibir Novosibirsk - Traktor Čeľabinsk 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 5. Sannikov, 11. Kutuzov (KUDROČ) - 4. Glinkin

Metallurg Novokuzneck - Avtomobilist Jekaterinburg 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Turukin, 55. Černych - 7. MEZEI, 26. Streľcov, rozh. nájazd Straka

Torpedo Nižnyj Novgorod - Avangard Omsk 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)

Góly: 3. Makarov, 20. Makarov, 27. Kousa, 43. Thörnberg, 48. Varnakov, 55. Makarov, 60. Thörnberg - 12. Ivanov, 36. S. Kosticyn, 44. Frolov

Lokomotiv Jaroslavľ - Barys Astana 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

Góly: 24. Kaljužnyj, 29. Kulikov, 32. Flood, 45. Černikov z tr.str. - 57. Rudenko, 60. Dawes

Atlant Mytišči - Jugra Chanty-Mansijsk 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 3. Ozolinš, 25. Lemťugov, 36. Žerdev, 40. Majorov - 10. Ibragimov, 54. Sitnikov

CSKA Moskva - SKA Petrohrad 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Góly: 13. Dacjuk, 23. Mäenpää - 27. Kovaľčuk, 42. Kovaľčuk, 44. Dallman, 54. Kovaľčuk