Kližan prehral v Šanghaji s Čiličom

(Autor: SITA/AP)
TASR|9. okt 2012 o 12:59

Slovenský tenista prehral na čínskom turnaji z kategórie Masters s Chorvátom Čiličom.

ŠANGHAJ. Martin Kližan neuspel v 2. kole dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v čínskom Šanghaji. Zverenec trénera Karola Kučeru prehral s Chorvátom Marinom Čiličom za 94 minút v dvoch setoch 5:7 a 1:6. Kližan tak neodplatil súperovi prehru z osemfinále grandslamového US Open.

Víťazovi turnaja v Petrohrade vyšiel začiatok stretnutia a po brejku v piatom geme sa ujal vedenia 3:2. Čilič však bleskovo odpovedal rebrejkom a v koncovke setu slávil úspech. V dvanástom geme nestratil pri podaní Kližana ani fiftín. V druhom dejstve si Čilič po rýchlom brejku vybudoval náskok 3:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca.