Vážne zranenie Sundha ukončilo zápas elitserien

SITA|10. okt 2012 o 11:39

Pre vážne zranenie Oscara Sundha z tretej tretiny nedohrali utorňajší zápas švédskej hokejovej elitserien medzi Luleou a HV 71.

LULEA. Po súboji s domácim Tomim Koivistom narazil útočník hosťujúceho HV 71 najskôr hlavou do plexiskla, spadol na ľad a zostal ležať v bezvedomí.

Náraz na mantinel nevyzeral nebezpečne, ale nekontrolovaný úder o ľad pravdepodobne spôsobil vážne problémy. Hokejistu okamžite previezli do nemocnice, kde znova nadobudol vedomie.

"Oscar sa prebral v nemocnici. Jeho stav je stabilizovaný, už sme spolu hovorili," povedal pre švédsky web Eurosportu fyzioterapeut Andreas Frostemark. Sundh pri hrozivo vyzerajúcej situácii utrpel ťažký otras mozgu. Lekári už vyšetrovali jeho motoriku a na röntgene preskúmali aj krk a hlavu, ďalšie zranenia vylúčili.

"Bolí ma hlava, ale je to v poriadku," sprostredkoval pre Eurosport hráčove slová lekár Luley Yelverton Tegner, ktorý za Sundhom prišiel do nemocnice.

Po zranení Sundha diváci v hale stíchli. Lekári mu na ploche pomáhali takmer 15 minút, nakoniec ho z ľadu odniesli. Hlavný rozhodca Sören Persson potom zápas predčasne ukončil za stavu 1:1. O osude zvyšných 13 minút rozhodne vedenie švédskej elitserien.

"Vzhľadom na situáciu, ktorá nastala, by bolo pre hráčov len veľmi ťažké sústrediť sa na ďalší priebeh. Záchranárom sa nedarilo prebrať ho z bezvedomia. Mal som informácie od lekárov. Rozhodol som sa aj na ich základe súboj predčasne ukončiť," vysvetlil Sören Persson.