Chabarovsk bez Lašáka vyhral nad Jekaterinburgom 5:1

TASR|10. okt 2012 o 12:22

V úvodnom stredajšom zápase KHL zvíťazil Amur Chabarovsk nad Avtomobilistom Jekaterinburg 5:1.

MOSKVA. V domácej bránke stál Alexej Murygin, Slovák Ján Lašák nefiguroval v zostave Amuru ani ako náhradník. Na jedinom góle hostí sa asistenciou podieľal slovenský útočník Rastislav Špirko.

Pod vysokú výhru Chabarovska sa podpísali dva góly v samom závere, v ktorom najskôr Jekaterinburg inkasoval štvrtý gól pri svojej power play. Po ňom sa brankár Lobanov do bránky vrátil, ale 11 sekúnd pred sirénou inkasoval ešte raz.

Slovenský útočník v službách Omsku Tomáš Záborský sa na ľade Atlantu Mytišči zapísal do štatistík asistenciou už v deviatej sekunde zápasu a jeho tím napokon uspel 4:3 v predĺžení.

Spartak Moskva doma podľahol Viťazu Čechov 2:3 po nájazdoch. V rozstrele sa síce až z troch svojich nájazdov dvakrát presadil domáci útočník Štefan Ružička, ale Spartak prehral lotériu 3:4.

V šlágri dňa hokejisti Salavatu Ufa prehrali doma s AK Bars Kazaň 2:3 po nájazdoch. Obranca domácich Ivan Baranka bol druhým najvyťaženejším hráčom svojho tímu, keď na ľade strávil takmer dvadsať minút a mal dva strelecké pokusy.

Amur Chabarovsk - Avtomobilist Jekaterinburg 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 8. Juňkov, 14. Korotkov, 38. Petružálek, 60. Pyorala, 60. Pyorala - 37. Simakov (ŠPIRKO)

Salavat Ufa - Bars Kazaň 2:3 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Pihlström, 42. Musatov - 19. Immonen, 57. Kapanen, rozh. nájazd Medvedev

Lokomotiv Jaroslavľ - Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 44. Kaljužnyj, 54. Kozlov - 2. Videll, 21. Altariov, 52. Bočarov

Torpedo Nižnyj Novgorod - Barys Astana 5:4 (0:0, 2:2, 3:2)

Góly: 39. Nilsson, 40. Galuzin, 43. Vasiljev, 47. Makarov, 57. Zajnullin - 22. Rudenko, 32. Bochenski, 48. Krasnoslobodcev, 52. Krasnoslobodcev

Atlant Mytišči - Avangard Omsk 3:4 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 27. Kablukov, 35. Engqvist, 60. Ignatuškin - 1. Popov (ZÁBORSKÝ), 32. Perežogin, 49. Popov, 61. S. Kosticyn

Spartak Moskva - Viťaz Čechov 2:3 pp a sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 29. Šefer, 42. Bušujev - 43. Malevič, 51. Malevič, rozh. nájazdn Panarin

Domov»Hokej»KHL»Chabarovsk bez Lašáka vyhral nad Jekaterinburgom 5:1