Slovan prehral v Ufe po samostatných nájazdoch

Takto vsietil Bakoš gól počas septembrového zápasu s Dombassom Doneck.
Takto vsietil Bakoš gól počas septembrového zápasu s Dombassom Doneck. (Autor: ILUSTRAČNÉ - TASR)
Sportnet|13. okt 2012 o 12:58

Slovanisti sa najbližšie predstavia v pondelok na štadióne dvojnásobného držiteľa Gagarinovho pohára AK Bars Kazaň.

UFA. Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli v druhom vystúpení v rámci štvorzápasového tripu na klziskách súperov.

V sobotu prehrali na ľade šampióna z roku 2011 Salavat Julajev Ufa 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Slovan si tak do tabuľky Západnej konferencie zapísal jeden bod.

Slovan dostal do vedenia Marek Bakoš v druhej tretine, no domáci dokázali otočiť v záverečnom dejstve gólmi Kirilla Koľcova a Anttiho Pihlströma.

Slovan však na konci okopíroval scenár spred dvoch dní a v predposlednej minúte sa mu podarilo vyrovnať po strele Ľubomíra Višňovského.

V rozstrele netrafil presne ani jeden z trojice strelcov Slovana a domáce dva body tak zabezpečil Chlystov.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v pondelok na štadióne dvojnásobného držiteľa Gagarinovho pohára AK Bars Kazaň.

Janus už v prvej tretine vychytal nájazd

Hneď prvá tretina priniesla na ľade v Ufe veľa akcií i vylúčení. Hrdinom Slovana bol brankár Janus, ktorý vyšiel víťazne zo všetkých súbojov s domácimi hokejistami.

Janus úspešne čelil aj trestnému strieľaniu, keď Višňovský použil v poslednej chvíli na unikajúceho Proškina "sekeru". Exekútor zvolil spomalený blafák, ktorý slovanistický brankár vystihol.

Slovan mal iba zopár ofenzívnych zábleskov, najväčšiu príležitosť mal v 6. minúte Sekera, ale pri jeho strele spomedzi kruhov bol Tarasov pozorný.

V druhej časti sa hral vlažnejší hokej ako v prvej, spokojnejší po nej boli hostia. V 34. minúte totiž zakombinovala formácia "mladých", Mikúš vniesol puk do súperovej tretiny, prenechal Bakošovi a ten napriek tomu, že bol tiesnený, ukážkovo prestrelil domáceho gólmana.

Janus pokračoval vo svojom bezchybnom výkone, ale obrancovia pred ním už lepšie čistili priestor a Ufa sa do vyložených šancí nedostala.

Bartovič mohol rozhodnúť v predĺžení

Domácim vyšiel úvod záverečného dejstva, ktoré im vynieslo aj vyrovnanie.

Sekera otáľal s odpálením puku, ktorý si našiel cestu na hokejku Koľcova, a ten nikým neatakovaný trafil pravý horný roh bránky Slovana. Hostia prišli o body počas presilovky.

V početnej výhode neodhadli situáciu beci Slovana a prečíslenie 2 na 1 zakončil do odkrytej bránky Antti Pihlström.

Bratislavčania sa snažili o vynútenie predĺženia, čo sa im za dva dni druhýkrát v samom závere aj podarilo.

Po peknej akcii prvého útoku po osi Vondrka-Šatan rozjasal hosťujúcich fanúšikov Višňovský.

V predĺžení mal na hokejke rozhodnutie Bartovič, no zoči-voči Tarasovovi znovu nedal.

V lotérii sa neujal ani jeden slovanistický pokus a Salavatu stačil tak k výhre úspešný blafák Chlystova.

Salavat Julajev Ufa - Slovan Bratislava 3:2 pp a sn

(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 44. Koľcov, 52. Pihlström (Chlystov), rozhodujúci nájazd: Chlystov - 34. Bakoš (Mikúš, Tabaček), 59. Višňovský (Šatan, Bližňák). Rozhodcovia: Bulanov, Ravodin - Goljak (všetci Rus.), Deďuľa (Biel.), vylúčení: 4:6, naviac Daňo (Slovan) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 6000 divákov

Zostavy:

Salavat Julajev Ufa: Tarasov - Zubarev, Koľcov, Aťušov, Proškin, Blaťák, Isangulov, Šulakov, Gurkin - Paršin, Chlystov, Zinovjev - Mirnov, Pihlström, Jemelin - Svitov, Garejev, Filatov - Musatov, Stepanov, Gluchov

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Boumedienne, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg Kytnár, Hudáček - Bartovič, Lipiansky, Miklík - Daňo, Šťastný, Bakoš - Mikúš

Hlasy po stretnutí:

Rostislav Čada, tréner Slovana: "K prvej tretine sme nepristúpili dobre, iba vďaka nášmu brankárovi bol stav na jej konci 0:0. Potom sme sa zlepšili, ale v záverečnej tretine sme dovolili dvakrát súperovi skórovať pri vyrovnanom počte hráčov. Naša obrovská túžba po bode nám ho nakoniec priniesla, predĺženie bolo otvorené, nakoniec rozhodla efektivita Ufy v nájazdoch."

Vener Safin, tréner Ufy: "V prvej tretine sme mali spústu šancí na skórovanie, všetko sme však premárnili. Mohli sme sa presvedčiť, že keď nedáme gól, obráti sa to proti nám, čo sa aj stalo. Pred záverečnou dvadsaťminútovkou som poprosil chlapcov, aby hrali agresívnejšie, aby zvýšili tempo, a to prinieslo ovocie. Nazvem to smolou, že sme inkasovali krátko pred sirénou, musím si pozrieť záznam. Tešia nás dva body."