Drogba dal penaltu a rozhneval Senegal. Zápas museli ukončiť

Zápas bol veľmi nervózny.
Zápas bol veľmi nervózny. (Autor: SITA/AP)
TASR|14. okt 2012 o 09:13

Fanúšikovia Senegalu neuniesli nepriaznivý stav stretnutia s Pobrežím Slonoviny a zapálili tribúny štadióna.

DAKAR. Futbalistov a fanúšikov Pobrežia Slonoviny museli pri odchode zo štadióna Leopolda Sedara Senghora sprevádzať príslušníci polície.

Dôvodom bolo vyčíňanie priaznivcov Senegalu pri prehre ich národného tímu v rámci kvalifikácie na Africký pohár národov.

Pobrežie Slonoviny vyhrávalo v odvetnom stretnutí kvalifikácie po góle Didiera Drogbu z pokutového kopu už 2:0. V tom čase začali domáci diváci dávať najavo svoju nespokojnosť.

Fanúšikovia vbehli na hraciu plochu ešte pred jedenástkou. Po jej úspešnej realizácii začali páliť objekty v hľadisku.

Nad štadiónom sa postupne začal vznášať kúdol dymu. Podľa Senegalskej tlačovej agentúry jedného z účastníkov duelu zasiahol projektil.

Priaznivci Senegalu sa snažili napadnúť fanúšikov Pobrežia Slonoviny. Polícia musela na tribúny strieľať slzný plyn.

V dôsledku toho zápas prerušili v 76. minúte a o 45 minút neskôr ho predčasne ukončili.

Na hraciu plochu začali prichádzať autá, ktoré evakuovali fanúšikov Pobrežia Slonoviny.

Informovala agentúra AP.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Drogba dal penaltu a rozhneval Senegal. Zápas museli ukončiť