Pedrosa triumfoval na VC Japonska v triede MotoGP

SITA|14. okt 2012 o 12:41

Pedrosa stiahol náskok lídra priebežného bodovania jazdcov svetového šampionátu Lorenza z 33 na 28 bodov.

MONTEGI. Španiel Dani Pedrosa triumfoval na Veľkej cene Japonska v pretekoch cestných motocyklov v triede MotoGP.

Jazdec Hondy prišiel do cieľa v čase 42:31,569 min, druhý skončil Perdosov krajan Jorge Lorenzo na Yamahe, ktorý za víťazom zaostal o viac než štyri sekundy.

Bronzovú priečku uhájil Španiel Álvaro Bautista z tímu San Carlo Honda. Pedrosa vďaka triumfu stiahol o päť bodov náskok lídra priebežného bodovania jazdcov svetového šampionátu MotoGP Lorenza z 33 na 28 bodov.

Víťaz nedeľňajšej VC, ktorý vyhral štyri z posledných piatich VC, predbehol na okruhu Twin Ring Motegi v Japonsku Lorenza v 24. kole. Do konca sezóny sú na programe ešte tri podujatia.

"Boli to ťažké preteky, pretože od začiatku sa išlo veľmi rýchlo," povedal 27-ročný Pedrosa.

"Od úvodu som sa snažil zžiť s motocyklom, pretože v sobotu sme mali technické problémy," dodal víťaz Veľkej ceny Japonska.

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Pedrosa triumfoval na VC Japonska v triede MotoGP