AKTUALIZOVANÉ 16.50

Vyrovnaná sezóna pokračuje, tentokrát je hore Djokovič

Djokovič odplatil Murraymu finálovú prehru z US Open a pripísal si na konto celkovo trinásty titul z podujatí Masters.

(Zdroj: SITA/AP)

Agentúrny článok bol nahradený autorským o 16.50

Vyrovnanosť tenisového roka 2012 pokračuje naďalej. Každý úsek sezóny mal svojho víťaza a nič na tom nemení ani jej záver. Andy Murray bol blízko toho, aby ukázal kto je na konci roka najlepší.

K olympijskému triumfu a výhre na US Open však šanghajský Masters nepridal. Pritom bol veľmi blízko. Po tom ako vo dvoch setoch zdolal v semifinále Rogera Federera, sa mu niečo podobné darilo vo finále proti Novakovi Djokovičovi.

Odvrátil päť mečbalov

V ňom viedol Škót 7:5 a v tajbrejku druhého setu mal postupne päť mečbalov, dva dokonca pri vlastnom podaní. Húževnatý Srb však všetky odvrátil a Murrayho napokon zlomil po výsledku 13:11. Skrátená hra sa hrala dvadsať minút.

Tretí set už patril bývalej svetovej jednotke, ktorá súperovi prekazila tretie víťazstvo na čínskom turnaji za sebou.

„Nemôžem povedať, že som bol lepší. Skrátka som mal v tesných loptičkách viac trpezlivosti. Bol to výborný zápas a odraz vyrovnanej sezóny,“ povedal akreditovaným médiám Srb, pre ktorého to bol trinásty titul na turnaji z kategórie Masters. Minulý týždeň triumfoval aj na turnaji v Pekingu.

Murray odvrátil v treťom sete dva mečbaly, ale štrnástu šanghajskú výhru za sebou už nezaznamenal.

„Som sklamaný, v minulosti som prehral ťažšie zápasy ako tento, preto som si istý, že sa z prehry rýchlo vzpamätám. Myslím si ,že v zápase som nespravil výraznejšie chyby,“ dodal Škót.

Vzácne vyrovnaný rok

Djokovič nezabudol Murrayho pochváliť ako sa dokázal počas roka zlepšiť. Už na jeho začiatku bol pritom blízko výhry nad Srbom v semifinále Australian Open, ktoré prehral v piatich setoch.

„Veľmi sa zlepšil. Hrá agresívnejšie, útočnejšie. Určite bude pre každého ťažšie ho zdolať.“

Vzácne vyrovnaná sezóna, počas ktorej má každý grandslam iného víťaza sa blíži k veľkému koncu. Po Masters turnaji v Paríži a finále Davisovho pohára čaká na najlepších Turnaj majstrov, na ktorom bude viacero favoritov.

Djokovič dokázal ako prvý hráč v histórii vyhrať sedem rôznych turnajov Masters. Na okruhu ATP ťahá desaťzápasovú víťaznú šnúru.

Novak Djokovič (2-Srb.) - Andy Murray (3-V. Brit.) 5:7, 7:6 (11), 6:3