Varga získal titul majstra sveta v akvatlone

Richard Varga
Richard Varga (Autor: TASR)
TASR|17. okt 2012 o 08:50

Slovenský úspech zvýraznila prvým titulom majsterky sveta aj Ivana Kuriačková v kategórii junioriek.

AUCKLAND. Po dvoch rokoch sa na Slovensko opäť vrátil titul majstra sveta v akvatlone.

Slovenský reprezentant Richard Varga v novozélandskom Aucklande trimufoval spôsobom štart-cieľ. Od prvého záberu vo vode nedal nikomu šancu.

Po plaveckej časti vybiehal do bežeckej s vyše 70-metrovým náskokom a po najrýchješom behu (15:06 min) preťal súverénne cieľovú pásku ako víťaz.

Po Budapešti v roku 2010 tak získal v tejto disciplíne svoj druhý titul svetového šampióna.

Dvadsaťtriročný Richard Varga (J&T Sportetam Bratislava) zvládol trať s objemami 1 km plávanie a 5 km beh za 28:33 minút.

Slovenský úspech zvýraznila prvým titulom majsterky sveta aj Ivana Kuriačková v kategórii junioriek. Osemnásťročná členka ŠK ATOM Levice absolovoala trať za 33:54 min.

"Boli to super preteky," citovala slovenského ďmužského šampióna webová stránka Slovenskej triatlonovej únie.

"Po rozplávaní som vedel, aká je voda. Jej teplota ma nezaskočila, problémom ale boli vlny. Snažil som sa získať čo najväčší náskok, párkrát som sa pritom vo vode aj napil. Depo mi nevyšlo pre problémy s obutím jednej tenisky. Prvé tri kilometre v behu som si išiel svoje tempo, ktoré bolo vysoké. Na trati sa dal kontrolovať odstup, čo mi veľmi vyhovovalo. Záver som si užíval a cieľová rovinka bola o oslave víťazstva."

Ivanu Kuriačkovú teplota vody prekvapila, zdala sa jej pocitovo teplejšia ako deň pred pretekmi.

"Vadili mi však vlny, vždy keď boli väčšie, vedúca trojica mi vždy odplávala. Depo som mala dobré a bežalo sa mi vynikajúco. Mám veľmi dobrý pocit."

Výsledky:

muži:

1. Richard Varga (SR) 28:33 min, 2. Richard Stanard (V. Brit.) 29:34, 3. Ognjen Stojanovič (Srb.) 30:12, 4. Phil Wolfe (V. brit.) 30:17