Výprask v Čerepovci, Slovan prehral o šesť gólov

Čerepovec skóroval z presilovej hry až trikrát.

(Zdroj: TASR)
Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

MOSKVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Severstaľu Čerepovec vysoko 0:6.

Prvý raz v tejto nadnárodnej súťaži v niektorom z duelov ani raz neskórovali. Zároveň prekonali svoj doterajší negatívny rekord v KHL v podobe štyroch inkasovaných presných zásahov.

Úvodné dva góly stredajšie góly dostali slovanisti v oslabení, pri otváracom to dokonca bolo v početnej nevýhode o dvoch korčuliarov. Vylúčenie bolo pre belasých osudné aj pri piatom presnom zásahu Čerepovca.

Bratislavský tím má po strede na konte 25 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 7. miesto.

Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v utorok 23. októbra o 19.00 h pred vlastnými fanúšikmi proti CSKA Moskva. Pôjde o prvý zo série štyroch domácich zápasov do konca októbra.

Lev s ďalšou prehrou

Hokejisti HC Lev Praha podľahli v Ufe domácemu Salavatu 2:4 a predĺžili tak svoju negatívnu sériu. Z uplynulých osmich zápasov prehrali až sedemkrát.

V Ufe sa síce ujal Lev vedenia presným zásahom slovenského útočníka Juraja Mikúša po asistencii Tomáša Surového, domáci však odpovedali tromi gólmi ešte v prvej časti hry. Jednu asistenciu za hostí zaznamenal aj Zdeno Chára.

Slovenský útočník Štefan Ružička si pripísal gólovú prihrávku, jeho Spartak Moskva však prehral na ľade favorizovaného Avangardu Omsk 3:5.

Obranca Branislav Mezei a jeho kanadský bod neodvrátili domáci neúspech Jekaterinburgu s Lokomotivom Jaroslavľ 3:4 po predĺžení.

Severstaľ Čerepovec - Slovan Bratislava 6:0

(1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 13. Laakso (Lehtonen, Wandell), 23. Kazionov (Lehtonen, Wandell), 25. Gimbatov (Fedesejev, Kiselevič), 42. Berdnikov (Nurtdinov), 45. Kazionov (Šipačjov), 53. Lehtonen (Wandell, Stoljarov).

Rozhodovali: Gusev, Olenin - Metalnikov, Sirotkin. Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše Ölvecký na 10 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3193 divákov.

Severstaľ Čerepovec: Košečkin - Kiselevič, Rjazancev, Andersen, Laakso, Jegoršev, Čáslava, Stasenko, Popov - Ketov, Kazionov, Šipačjov - Lehtonen, Wandell, Stoljarov - Nurtdinov, Berdnikov, Kazakovcev - Gimbatov, Fedosejev, Zemčenko.

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Tabaček, Sekera, Luža, Štajnoch, Švarný, Ďatelinka - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg Kytnár, Hudáček - Bartovič, Ölvecký, Miklík - Daňo, Šťastný, Bakoš - Mikúš

Oba tímy začali opatrne a tak sa napriek častejšej streľbe domácich nič vážne pred oboma bránkami nedialo. Väčšie vzrušenie priniesla až v 12. minúte hromadná bitka a strkanica pri mantineli za bránkou hostí. Do tej sa zaplietli aj Bartovič a Švarný a domáci dostali výhodu presilovej hry päť na tri.

Severstaľ dvojnásobnú početnú prevahu využil, keď po asistencii Lehtonena s Wandellom skóroval Fín Laakso - 1:0. V 16. minúte mali rovnakú početnú výhodu o dvoch hráčov aj hostia, ale vážnejšie neohrozili brankára Košečkina. Slovanisti pôsobili v prvej tretine pasívnejšie, na strely prehrali 4:11.

Belasí začali nedisciplinovane aj po zmene strán. V úvode druhej tretiny si musel sadnúť na trestnú lavicu Višňovský a domáci využili presilovku na zvýšenie náskoku na 2:0. Úspešným zakončovateľom bol Kazionov. To však nebolo všetko a o necelé dve minúty už hostia prehrávali 0:3, pretože pod hornú žrď sa trafil Gimbatov.

V 28. minúte mali slovanisti opäť krátku presilovku 5 na 3 pri vylúčení Stoljarova a Kazionova, ale zostala bez gólovej odozvy. V druhej tretine sa strelecká aktivita takmer vyrovnala, ale hostia naďalej nedokázali využiť niekoľko presiloviek v rade.

Obraz hry sa nezmenil ani v poslednej tretine, v ktorej pôsobili už slovanisti unaveným dojmom po sérii štyroch duelov vonku. Na 4:0 tak už v 42. minúte zvyšoval Berdnikov. Janus sa zamotal za bránkou s Lužom, Nurtdinov to využil a "nabil" pred bránku voľnému Berdnikovi, ktorý poslal puk do prázdnej bránky.

O tri minúty neskôr využil ďalšiu presilovku Kazionov a bolo 5:0, keď Janus nedokázal ukryť puk vo svojej lapačke a z neprehľadného klbka pred bránkou napokon ťažil Kazionov.

Domáci kontrolovali vývoj stretnutia a svoju prevahu na ľade dokumentovali šiestym gólom - Lehtonen obišiel Tabačeka a bekhendovou kľučkou prekonal Janusa.

Hráči Čerepovca v zápase vyhrali na strelecké pokusy celkovo 39:18.

Ďalšie výsledky:

Avangard Omsk - Spartak Moskva 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly: 6. Belov, 21. Perežogin, 52. Siomin, 54. Pervušin, 60. S. Kosticyn - 33. Bodrov (RUŽIČKA), 36. Voronin, 60. Nikoncev

Traktor Čeľjabinsk - Torpedo Nižnyj Novgorod 6:3 (0:2, 3:0, 3:1)

Góly: 31. Katičev, 38. Quint, 40. Panov, 44. Jakuncnja, 54. Kontiola, 58. Jakuncenja - 14. Thornberg, 19. Thornberg, 51. Zajnullin

Metallurg Magnitogorsk - Atlant Mytišči 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 28. Lisin, 50. Lisin, 60. Malkin - 32. Andersson

Jugra Chanty-Mansijsk - Dinamo Riga 4:3 (0:0, 4:3, 0:0)

Góly: 33. Skorochodov, 36. Demagin, 38. Golovin, 40. Lekomcev - 21. Indrašis, 28. Karsums, 31. Niživijs

Salavat Julajev Ufa - HC Lev Praha 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Góly: 14. Mirnov, 18. Paršin, 19. Filatov, 50. Svitov - 5. MIKÚŠ (SUROVÝ), 35. Klepiš (CHÁRA)

Barys Astana - Donbass Doneck 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)

Góly: 20. Krasnoslobodcev, 33. Bochenski, 46. Savčenko, 54. Spiridonov, 57. Bochenski, 57. Starčenko - 16. Wilson

Avtomobilist Jekaterinburg - Lokomotiv Jaroslavľ 3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 6. Sokolov, 8. Malyžin, 51. Žmakin (MEZEI) - 20. Kulikov, 31. Jakovlev, 40. Hagman, 65. Kulikov

Bars Kazaň - CSKA Moskva 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Góly: 3. Zaripov, 16. Immonen, 51. Zaripov, 52. Immonen, 59. Pesonen - 35. Grabovskij, 47. Radulov

Dinamo Minsk - Viťaz Čechov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 28. Niskala, 49. Platt, 58. Platt - 21. Koroľjuk