AKTUALIZOVANÉ 21.01

Kopecký začal v Trenčíne gólom aj asistenciou

Tomáš Kopecký pri obnovenom debute v drese Dukly prispel bilanciou 1+1 k víťazstvu Trenčína nad Skalicou 4:2.

(Zdroj: TASR)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

Výsledky:

Martin body nevybojoval

Prvú tretinu mali v moci, aj viacero gólových príležitostí si vypracovali, no prekonať brankára Slipčenka sa im nepodarilo. Už v 1. min si spolupráca Markoviča s Petruškom pýtala gól, v 13. min napálil v presilovke Mikušovič v nádejnom postavení opäť do gólmana a ovocie snahy nepriniesla ani strela Murčeka, či pokus Dírera v 18. min.

O pár sekúnd neskôr početnú prevahu využil Češík, po Heizerovej strele sa puk odrazil od zadného mantinelu rovno pred neho a keďže Šúrek bol v tom okamihu ďaleko pred bránkou, Češík mohol mať aj zatvorené oči, aby trafil prázdnu bránku.

V druhej tretine si barani opäť vybrali už tradičnú slabú chvíľku, no nemuseli, stačilo, aby v 28. min po faule Beňu premenil Ján Sýkora trestné strieľanie. Puk mu v rozhodujúcom okamihu skĺzol z čepele, v 37. min mu zase zabránil skórovať Danko, ktorý zastúpil Šúrka na bránkovej čiere.

V 30. min po hornej žŕdke Perniša sa vyrovnávajúci gól Martinčanov v presilovke ešte nezrodil, až po strele Mikušoviča o tri minúty neskôr, keď jej pomohol do siete teč Vartovníka. Vstup do tretej tretiny vyznel pre domácich bravúrne, po 17 sekundách Styk vystrelil a zakrytý výhľad Šúrka mu dopomohol k radosti. Železo kuli aj naďalej a rozpálili ho po peknej akcii v 45. min, s nahrávkou Novajovského a presnými ďmieridlamiď Hudeca do vinkľa.

Väčšiu drámu do záveru mohol priniesť Murček, do konca zápasu chýbalo necelých desať minút, Slipčenko však zachránil a nasmeroval svojich do víťazného záveru. Zdanlivo bez komplikácii, prikrášliť víťazstvo pri útočnom vabanku hostí mohli aj Češík, Lamper a Petro, a to by už bola príliš studená sprcha pre Martinčanov.

Presne 34 sekúnd pred koncom pretlačil puk v skrumáži do bránky Petruška, a vykresal ešte nádej v polminútovej power play.

HC 05 B. Bystrica - MHC Mountfield 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 19. Češík (Heizer, F. Nemček), 41. Styk (Češík), 45. M. Hudec (Novajovský, Lunter) - 33. L. Vartovník (Mikušovič, R. Pukalovič ml.), 59. T. Petruška (M. Beran, Markovič)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Rovenský, V. Snášel, 1473 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Bambúch, Styk, Predajniansky, Michal Grman, Kubka, Novajovský, Ketner - Petro, Češík, Šimun - Ján Sýkora, M. Hudec, Lunter - Lamper, Heizer, F. Nemček - Jankovič, Zigo, Hegyi

Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Alexejev, J. Perniš, Zukal, M. Danko - Markovič, M. Beran, T. Petruška - Murček, Mikušovič, L. Vartovník - Hús, Dírer, Fadrný - Slávik, M. Horský, J. Kentoš

Pozápasové reakcie:

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Pre nás sú to dôležité tri body, do zápasu sme však nevstúpili ideálne a len postupne preberali iniciatívu. Hlavne tretia tretina bola z našej strany veľmi dobrá, nakopol nás gól, akurát nás mrzia nepremenené šance a inkasovaný gól polminúty pred koncom. Hráčov však chválim, zabojovali a dôležité body zostali doma."

Róbert Pukalovič, kouč Mountfieldu: "Zdôrazňoval som vstup hráčom do tretej tretiny, inkasovali sme a bol to asi najdôležitejší moment zápasu. Stretnutie nás nezastihlo v optimálnej forme, nepremenili sme v úvode gólovú šancu, akoby mali hráči priveľký rešpekt pred brankárom Slipčenkom. Niektorí čakajú na príležitosť, dočkali sa jej, no nechopili. Bude to v hlavách a bude to aj problém slovenského hokeja v nasledujúcich rokoch. Treba sa vedieť predať a hrať to, čo sa od nich žiada."

Zvolen obrat nedovolil

Oba tímy začali opatrne, vychádzali zo zabezpečenej obrany a čakali na chybu súpera. Tá prvá prišla na konci 8. minúty, keď sa Zvolenčania usadili v útočnom pásme a prihrávku spoza bránky umiestnil z prvej do siete Méry. Sebavedome hrajúci hostia zvýšili svoje vedenie v 11. minúte.

Ľahký puk z hokejky Muchu skončil po teči Pokoviča za chrbtom brankára Sidora. Prílišné chcenie zväzovalo Popradčanom ruky, keď si nedokázali vytvoriť tlak ani počas presilových hier.

Po prestávke Poprad zapol na vyššie obrátky, ale Šimka nedokázal prestreliť Tomas, Skokan, Klouda ani Vandas. Popradskú nemohúcnosť podčiarkol Tomas v 30. minúte, keď po skĺznutí puku z hokejky nedokázal premeniť ani trestné strieľanie.

V 32. Takáč spálil ďalšiu tutovku a o minútu neskôr sa k slovu po dlhšom čase dostali aj hostia, Podkonického pohotová strela opečiatkovala žŕdku popradskej bránky. Kým domáci nedokázali využiť množstvo presiloviek, hostia im v 39. minúte ukázali ako sa majú zužitkovať, keď strelou z veľkého uhla zvýšil Jurík na 3:0.

Čaro zvolenského gólmana odklial až Skokan v úvode tretej časti, čím vrátil domácich do hry o dobrý výsledok. Hostí však gól z miery nevyviedol a bezpečne kontrolovali svoje vedenie, keď pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov.

Nádej na zvrat pre domácich ukončilo vylúčenie Saboliča na 5+DKZ, čo umožnilo hosťom prežiť v pokoji ďalšie minúty. Popradčanom sa síce podarilo dotiahnuť na kontakt v záverečnej power-play po strele Hvilu, ale na vyrovnanie im už čas nezvýšil.

HK Poprad - HKM Zvolen 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly: 43. D. Skokan (Balán, Vandas), 60. Hvila (R. Suchý, Klouda) - 9. Méry (Síkela, Huňady), 11. L. Pokovič (J. Mucha, Michal Chovan), 39. L. Jurík (Michal Chovan, J. Mucha)

Vylúčení: 5:11 na 2 min, navyše Sabolič (Poprad) 5+DKZ za vrazenie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Kalina, Kacej, 2022 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, R. Suchý, Pentikäinen, Jáchym, M. Kurali, D. Kramár - Hvila, Klouda, R. Tomas - Vandas, Balán, D. Skokan - Sabolič, Koskinen, B. Rapáč - S. Takáč, Gríger, Homa

Zvolen: Šimko - Juraško, P. Hraško, L. Pokovič, J. Mucha, Pichnarčík, Ťavoda, Čanky, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, Huňady, Síkela

Jozef Škrak, tréner Popradu: "Vstúpili sme do zápasu nekoncentrovane a nesústredene. O výsledku rozhodla prvá tretina. Realizácia presilových hier bola veľmi slabá. Všetky tri góly, ktoré sme inkasovali, boli z kategórie lacných. Síce sme zvýšili úsilie, ale brankár Šimko zachytal vynikajúco a rozhodol o výhre súpera."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Hneď v úvode našu hru ovplyvnila plejáda vylúčení. Napriek tomu sme sa gólovo presadili. Ustáli sme tlak Popradu v druhej tretine a v závere už chlapci dokázali vedenie udržať."

Žilinčania prišli o víťazstvo po nájazdoch

Zápas medzi Žilinou a Nitrou sa začal obojstranne aktívne. Najskôr Hudec po prihrávke Stümpela zakončil len do Laca, na opačnej strane Valent zlikvidoval strelu Ďuriša i dorážku Važana. O pár sekúnd neskôr nedokázal potrestať chybu v rozohrávke domácich Martin Segľa.

V polovici dejstva zasa strážca hosťujúcej bránky zmaril pokusy Kokavca a Krajčiho. V ďalšom priebehu sa hralo prevažne v nerovnomernom počte hráčov, vlci však svoje dve a Nitrania jednu presilovku nevyužili.

Hneď v úvode prostredného dejstva Nitrania skórovali, lenže presnému zásahu predchádzal Tománkov faul a rozhodca gól neuznal. V 24. minúte išli do vedenia domáci, keď v presilovej hre pretlačil v skrumáži puk do siete Važan. Hostia kontrovali hneď na to vo svojej početnej výhode.

Laca prekvapil presne mierenou strelou z uhla k bližšej žrdi Mašlonka. V polovici duelu v prečíslení dvoch proti jednému našiel Krajči Laža, ale ten Valenta neprestrelil. 57 sekúnd pred sirénou sa počas päťminútového Devečkovho vylúčenia pred Lacom najlepšie zorientoval Kováčik a Nitra viedla.

Do tretej časti nastúpili oba tímy vysoko takticky. Ojedinelú možnosť nevyužil domáci Ďuriš, ktorý spomedzi kruhov namieril vedľa ľavej žrde.

V 52. minúte sa v presilovke strela Haranta odrazila od zadného mantinelu ku Škodovi, po ktorého dorážke sa už Valent nestihol premiestniť a puk skončil v sieti. V záverečných minútach prejavili viac vôle po víťazstve domáci. Keďže Valent fantasticky vychytal dva samostatné úniky Krajčiho aj Važana, zápas dospel až do predĺženia.

V ňom odohrali väčšinu času Nitrania v početnej výhode, keďže ešte dvadsať sekúnd pred koncom riadnej hracej doby inkasoval domáci Ďuriš štvorminútový trest. Žilinčania ale dôkladne bránili a v kritických momentoch ich podržal brankár Laco. Víťaza tak museli určiť až samostatné nájazdy. Ten rozhodujúci premenil v siedmej sérii Chrenko a dva body si domov odviezli Nitrania.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 2:3 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 24. Važan, 52. V. Škoda (Harant, Lažo) - 27. Mašlonka (T. Chrenko), 40. M. Kováčik (P. König, T. Chrenko), rozhodujúci sam. nájazd T. Chrenko

Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: D. Devečka (Žilina) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Koch - Baluška, Korba, Valach, 961 divákov

Žilina: M. Laco - Rúfus, Harant, Brcko, D. Devečka, Dlouhý, Leško, Sekáč, Niník - M. Kokavec, Troliga, T. Varga - R. Krajči, V. Škoda, Lažo - Važan, O. Ďuriš, T. Sýkora - Horanský, Valášek, Drevenák

Nitra: M. Valent - Trefný, P. König, Ordzovenský, Vosátko, S. Hudec, Rais, F. Kuzma, Arvay - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - Kadura, Hamrák, Podstavek - Pupák, Bene, Kmeč

Róbert Rehák, asistent trénera Žiliny: "Z našej strany boli prvé dve tretiny slabšie. Ovplyvnili to časté vylúčenia. Našťastie, chlapci v záverečnej časti začali dodržiavať systém a podarilo sa nám vyrovnať. Mrzí nás nevyužitá šanca Róberta Krajčiho v posledných sekundách duelu, kedy sme mohli získať tri body. Za predĺženie musím hráčov pochváliť. Odovzdali v ňom všetky sily a bravúrne ubránili tri a pol minútové oslabenie. V nájazdoch je to už lotéria, máme však aspoň bod. Snáď sa nám podarí našu smolu čoskoro prelomiť a konečne získame všetky body."

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "My sme dnes vstúpili do zápasu koncentrovane. Boli sme si vedomí včerajšieho sklamania a chceli sme to dnes odčiniť. Dve tretiny sme boli lepším mužstvom, dobre sme korčuľovali. Vypracovali sme si aj viac šancí, premenili sme však len dve. V tretej časti Žilina hru vyrovnala a gólom sa vrátila do stretnutia. V predĺžení sme mali výhodu presilovej hry. Nevyužili sme ju, čo nás mohlo mrzieť. Našťastie, v nájazdoch sme to zvládli a odniesli si aspoň dva body."

Skalický šok Trenčania prekonali

Úvod zápasu bol šokujúci - hostia zo svojich prvých dvoch akcií vyťažili dvojgólový náskok. V 3. min najskôr skóroval šikovným tečom R. Školiak a o 36 sekúnd "zavesil" do šibenice Holovič, čím prinútil trenčianskych brankárov vystriedať sa. Potom sa však zo studenej sprchy domáci otriasli a prevzali iniciatívu do svojich rúk.

Ich súper však výborne prehusťoval priestor vo svojom obrannom pásme, Trenčín navyše opäť zápasil s efektivitou streľby.

Až 15 sekúnd pred prvou sirénou sa počas presilovky natlačila pred bránku posila z NHL Kopecký, ktorý strelil kontaktný gól.

Skaličania sa dostávali iba k brejkovým pokusom a aj na začiatku prostrednej časti sa museli viac sústrediť na elimináciu trenčianskeho náporu. V 25. min domáci vyrovnali, keď v presilovke vyšachovali obranu súpera tak, že Marosz mohol pokojne zakončiť zblízka do prázdnej bránky.

V polovici zápasu však hrala Skalica dve presilovky v rade a poriadne počas nich protivníka zatlačila, ale bez gólového efektu.

Domácim sa podarilo skórovať počas záverečných sekúnd aj v druhej tretine, 58 sekúnd pred sirénou Jakúbek nahodil puk takmer z rohu klziska spoza bránkovej čiary a nachytal skalického gólmana na hruškách - 3:2.

Na začiatku tretej časti mala Skalica niekoľko výborných príležitostí na zvrat, vrátane početnej výhody. Trenčianska defenzíva na čele s mladým brankárom Nagyom však fungovala spoľahlivo. V zaujímavom meraní síl domáci napokon preukázali väčšiu vôľu po úspechu a v 54. min sa im podarilo poistiť si svoje zaslúžené víťazstvo, keď sa Tybor predral do sólového nájazdu a umiestnenou strelou nedal brankárovi Skalice šancu.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Góly: 20. T. Kopecký (T. Klíma), 25. Marosz (T. Kopecký), 40. Jakúbek, 54. Tybor (E. Bednár) - 3. R. Školiak (Preisinger), 3. Holovič

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0 , rozhodovali: Goga - Holienka, Zvrškovec, 2750 divákov

Trenčín: Kristín (3. A. Nagy) - J. Koma, Biro, T. Bokroš, Vizváry, E. Bednár, M. Nemčík, Habšuda - T. Kopecký, Marosz, J. Pardavý st. - Tybor, Lelkeš, Sojčík - J. Gašparovič, T. Klíma, Jakúbek - J. Pardavý ml., Broska, Šišovský

Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, Trška, L. Kozák, I. Jankovič, Jaborník, Barák, Srnec - Kutálek, R. Školiak, Preisinger - T. Višňovský, Holovič, R. Konečný - T. Mikúš, A. Kudrna, J. Jurík - Bezúch, Stieler, M. Klejna

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Do zápasu sme vstúpili slabo a vyčkávali sme, čo sa stane. Stalo sa to, že sme prehrávali o dva góly už v tretej minúte. Našu bojovú zástavu zdvihol Tomáš Kopecký kontaktným gólom na konci prvej tretiny. V druhej časti sme sa už dostali z herného kŕča, boli sme aktívnejší a lepšie sme korčuľovali, takže sa nám podarilo otočiť aj výsledok. Podržal nás náš druhý brankár Nagy, súper na ňom stroskotal vo viacerých vyložených príležitostiach. Na konci sa nám podarilo pridať štvrtý gól a zápas sme kontrolovali až do konca."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Realizácia našich šancí v tomto zápase bola slabšia. Ak by sme čo len polovicu z našich príležitostí využili, duel by mal určite iný priebeh. Musíme popracovať na zlepšení našej koncovky."

Košice vybojovali víťazstvo v nájazdoch

Prvá tretina sa niesla v taktickom duchu. Šancí nebolo veľa. Na košickej strane neuspel Mlynarovič a Deyl, na domácej Mertel a Jakub Ručkay.

Druhé dejstvo bolo viac hokejové. Piešťany zatlačili svojho súpera, aktívnou hrou si vynútili presilové hry. V nich však nedokázali prekonať hosťujúceho Hyláka. Práve naopak v tej poslednej im ušiel Haščák, ktorý svoj samostatný nájazd bez problémov zakončil a poslal Košice do vedenia. Ten istý hráč mohol pridať aj druhý gól, ale domáci brankár Tomek sa už prekonať nenechal.

V tretej časti mohli Košičania zvýšiť svoje vedenie hneď z prvej akcie, ale Martinko našiel piešťanského brankára pripraveného. Domácim sa podarilo vyrovnať rovnako ako hosťom v oslabení, keď Otčenáš nedal Hylákovi šancu.

Skóre o chvíľu otočil Haring a definitívne mohol rozhodnúť Mišura, ale svoju šancu zahodil a tak sa necelé štyri minúty pred koncom na nešťastie domácich trafil presne Mlynarovič. V predĺžení gól nepadol a v samostatných nájazdoch boli úspešní len hosťujúci hráči.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:3 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 45. Otčenáš (Chylo), 48. Haring (Urban, Peško) - 33. Marcel Haščák (Kolba), 57. Mlynarovič (P. Svitana, E. Piatak), rozhodujúci sam. nájazd P. Svitana

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Gašparík - Bednár, Gavalier, 3060 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji

Košice: Hylák - Kolba, Martin Chovan, M. Macejko, Deyl, M. Takáč, Michal Novák - Š. Novotný, T. Marcinko, R. Jenčík - Spilar, Róbert Huna, Richard Huna - Marcel Haščák, Marek Slovák, Pašek - Mlynarovič, E. Piatak, P. Svitana - Gmitter, Matúš Chovan

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Na Košice sme si verili. Chceli sme im oplatiť vysokú prehru. Boli sme v zápase aktívnejší. Vynútili sme si presilové hry, v ktorých sme ale paradoxne inkasovali. Chlapci ale ukázali charakter. Podarilo sa im otočiť stav. Súper však dokázal ešte vyrovnať a v nájazdoch vyhrať."

Pavol Zúbek, asistent trénera Košíc: "Dnešný zápas sme začali s chuťou a dobrým pohybom. Prevahu v prvej tretine sme mali pretaviť do gólového vedenia, čo sa nám ale nepodarilo. V druhej časti sme gól strelili, ale stálo nás to veľa síl. Tretiu časť sme si našou ľahkovážnosťou skomplikovali a museli sme doťahovať, čo sa nám našťastie podarilo a v nájazdoch sme vyhrali."