Hantuchová prehrala v semifinále v Luxemburgu

TASR|20. okt 2012 o 18:31

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nepostúpila do svojho pätnásteho singlového finále na okruhu WTA.

LUXEMBURG. Zverenka španielskeho trénera Eduarda Nicolasa prehrala v semifinále turnaja v Luxemburgu (dotácia 220.000 dolárov) s Rumunkou Monicou Niculescuovou za 67 minút hladko v dvoch setoch 1:6 a 3:6.

Slovenka počas celého zápasu nenašla recept na točené údery súperky, ktorá sa v dueli o titul stretne s víťazkou súboja medzi Američankou Venus Williamsovou a Nemkou Andreou Petkovičovou.

Hantuchová, ktorá v roku 2007 postúpila v Luxemburgu do finále, si z turnaja odnáša prémiu 10.200 dolárov a 130 bodov do svetového rebríčka WTA.

Po semifinálovej prehre s Niculescuovou s najväčšou pravdepodobnosťou nezíska miestenku na Turnaj šampiónok v Sofii, kde sa kvalifikuje šesť rebríčkovo najvyššie postavených víťazok turnajov International, ktoré sa nedostali na MS WTA Tour. Hantuchová vo februári obhájila titul v thajskej Pattayi a pripísala si na konto piatu singlovú trofej na WTA Tour.

Hantuchovej rovnako ako v piatok vo štvrťfinále proti Španielke Lourdes Dominguezovej Linovej nevyšiel začiatok zápasu. V úvodných dvoch gemoch nezískala ani fiftín a po dvoch stratách podania prehrávala 1:4. Následne rady španielskeho trénera Nicolasa nepadli na úrodnú pôdu. Hantuchová sa nevedela dostať do správneho rytmu, robila priveľa nevynútených chýb a Niculescuová získala prvý set jasne vo svoj prospech.

Na začiatku druhého dejstva sa Hantuchová po dvoch čistých hrách ujala vedenia 2:0, Niculescuová však otočila na 3:2 a v koncovke slávila úspech. Za stavu 4:3 opäť prelomila podanie Slovenky a pri vlastnom servise následne premenila hneď prvý mečbal.