Ženská devätnástka v kvalifikácii ME podľahla Dánkam

SITA|22. okt 2012 o 16:39

Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali vo svojom druhom zápase na turnaji I. fázy kvalifikácie o postup na ME 2013 tejto vekovej kategórie s rovesníčkami z Dánska v meste Varde hladko 0:4, čím si "zatvorili dvere" k postupu do ďalšej fázy

VARDE. kvalifikácie.

Zverenky trénerky Kataríny Paxnerovej prehrávali po prvom polčase 0:1, lenže domáce reprezentantky v priebehu troch minút druhého dejstva pridali ďalšie dva góly, ktorými rozhodli o osude tohto duelu. V závere sa potom severanky strelecky presadili ešte dvakrát.

Mladé Slovenky po dvoch prehrách (so skóre 0:9) figurujú na 3. mieste tabuľky 6. kvalifikačnej skupiny. Na štvrtom mieste sú vinou horšej streleckej bilancie (0:16) devätnásťročné Moldavčanky, s ktorými si mladé Slovenky vo svojom treťom zápase na turnaji zmerajú sily v súboji o 3. miesto v 6. skupine. Duel sa uskutoční vo štvrtok 25. októbra od 14.00 h vo Varde.

Postup do ďalšej fázy kvalifikácie si zabezpečia prvé dve družstvá z každej z desiatich kvalifikačných skupín a najlepší tím spomedzi všetkých na tretích miestach (na základe výsledkov s postupujúcimi družstvami). Týchto 21 krajín sa pridá k trom už priamo nasadeným do II. fázy - Nemecku, Francúzsku, Anglicku a utvoria šesť skupín po štyroch.

Záverečný turnaj ME sa uskutoční za účasti ôsmich družstiev vo Walese 19. - 31. augusta 2013.

Výsledok - pondelok:

Dánsko "19" - Slovensko "19" 5:0 (1:0)

Góly: 41. Smidtová-Nielsenová, 47. a 85. Pedersenová, 48. C. Andersenová, 87. Thestrupová

Ďalší program stretnutí 6. kvalifikačnej skupiny turnaja I. fázy kvalifikácie o postup na ME 2013 do Walesu:

Štvrtok 25. októbra: Island "19" - Dánsko "19" (14.00 h, Esbjerg), Slovensko "19" - Moldavsko "19" (14.00 h, Varde)