Slovan prehral s CSKA 2:3, Rusom pomohol rozhodca

Bratislavský klub prehral s favoritom tesne 2:3. Zápas rozhodol gól, pri ktorom bol evidentne faulovaný brankár Jaroslav Janus.

(Zdroj: TASR)
REAL MADRID vs BORUSSIA DORTMUND na 4 dni tu >>

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava opäť ukázali, že v na domácom ľade sa môžu rovnať aj s najužšou špičkou KHL.

Proti CSKA Moskva ich však zlomili slabší úvod, individuálne chyby a zlé rozhodnutia rozhodcov, ktorí darovali favoritovi víťazný gól.

„Prehra o gól doma s favoritom bolí viac ako 0:6 s Čerepovcom,“ smutne zhodnotil brankár Jaroslav Janus, ktorý opäť patril medzi najlepších hráčov. Chytil viac ako štyridsať striel.

Opäť zlý začiatok

Slovan začal opatrne a kým sa trochu osmelil, dostal smolný gól. Strela Marčenka sa v dvanástej minúte najprv odrazila od Miklíkovej hokejky do Štajnochovej korčule až za prekvapeného brankára Janusa.

V ďalších minútach sa Slovanisti osmelili, ale skórovali opäť hostia. Kukumberg stratil v útočnej tretine zbytočne puk, Alexander Radulov krásne vysunul brata Igora, ktorý forhendovým blafákom strelil druhý gól hostí.

„Opäť sme zaspali v prvej tretine, to sa musí zmeniť. Dostali sme dva góly a potom sme márne dobiehali,“ hovoril brankár Slovana.

Slovanistov nabudil až krásny gól Ľubomíra Višňovského, ktorý prestrelil v 25. minúte z uhla Rastislava Staňu. „Janko Lipiansky tam výborne clonil a sadla mi aj strela, potešila,“ hovoril Ľubomír Višňovský.

Kľúčový moment zápasu prišiel už o štyri minúty. Janusa v bránkovisku zhodil na ľad útočník CSKA a moskovský tím skóroval do prázdnej bránky.

[content type="video" source="youtube" id="fRBqt_H5c1M?list=UUwJ3S2Ix7aI1BhHexDJlmEg&hl=sk_SK" width="490" height="276"][/content]

Radulov sa priznal

„Igor Radulov do mňa vletel, v bránkovisku nemal čo robiť. Jasné bránenie v hre. Po akcii prišiel za mnou a v angličtine mi povedal, že gól nemal platiť,“ okomentoval spornú situáciu Janus.

Napätú atmosféru v nasledujúcich minútach vyburcoval aj fanúšikovia, ktorých piskot hnal Slovan dopredu. Už pár sekúnd po góle skóroval Šatan, keď prekvapil strelou švihom Rastislava Staňu.

V ďalšom priebehu mali domáci šance na vyrovnanie, ale slovenského brankára už neprekonali. Skúsený gólman podržal CSKA najmä na minútu pred koncom, keď chytil nebezpečnú strelu Šatana.

„Je to škoda. Myslím si, že sme im boli vyrovnaným súperom, aspoň bod sme mali spraviť, ale musíme začať premieňať šance,“ uzavrel Višňovský.

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly: 25. Višňovský (Hudáček, Miklík), 29. Šatan - 12. Marčenko (Persson), 16. I. Radulov (A. Radulov), 29. Rylov (A. Radulov)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše 31. Riasenskij (CSKA) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sergejev, Ščeňov - Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Štajnoch, Sigalet, Sekera, Boumedienne, Švarný, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Hudáček, Lipiansky, Miklík - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Daňo, Šťastný, Ölvecký - Mikúš

CSKA Moskva: Staňa - Sergejev, Rjasenskij Denisov, Rylov, Marčenko, Kondratev, Gimajev, Buravčikov - I. Radulov, Grigorenko, A. Radulov - Žarkov, Dacjuk, Grabovskij - Zubov, Kugryšev, Persson - Sprukts, Barbašev, Ljubimov