Good Angels siahali proti favoritovi na výhru, nezvládli záver

(Autor: TASR)
Tomáš Prokop|24. okt 2012 o 17:05

Good Angels Košice štvrtý raz siahali na výhru v Rusku. Opäť však tesne prehrali, tentoraz s Nadeždou Orenburg 65:70.

BRATISLAVA, ORENBURG. Skvelý začiatok, tvrdá obrana a dynamický basketbal zdobil Good Angels Košice na začiatku zápasu na palubovke Nadeždy Orenburg. Košické hráčky zaskočili favorita a rýchlo viedli 10:1 a 22:10.

„Začali sme fantasticky, výborne sme bránili, ale začali sme mať problémy s faulami a náskok sme stratili,“ rozhovoril sa do telefónu manažér Daniel Jendrichovský.

Problémy s faulami

V druhej štvrtine mali postupne problémy s faulami Kupčíková, Češka Kulichová a hlavne Američanka Piersonová, ktorá začala zápas skvelou sériou ôsmich bodov. „Druhá štvrtina sa ukázala ako kľúčovým moment, keď sme dovolil Nadežde vrátiť sa do zápasu.“

Po polčase boli pritom Košičanky stále v hre, keďže ho prehrali len 31:32. Pokračovali v dobrej obrane. Nadeždu donútili k 27 strateným loptám, stále sa im však nedarilo ubrániť vysoké ruské pivotky.

Dôkazom sú aj štatistiky, keď Košice hádzali len 13  trestných hodov, oproti 27 Orenburgu. Napriek tomu držali slovenské majsterky krok až do úplného konca. Orenburg si síce vypracoval šesťbodový náskok, ale ten Košice viackrát znížili na rozdiel jedného koša. Na úplnom konci však mali pevnejšie nervy hráčky Nadeždy.

V závere prehrávali o tri body

„Záver sme mali trikrát vo svojich rukách. Najprv nám tesne vypadla trojka Plenette Pierson, potom sme nedali spod koša. Ešte sme nedoskočili na konci dôležitú loptu. V doskokoch bol najväčší rozdiel, keď nás preskákali o dvanásť lôpt.“

Manažéra Košíc najviac mrzelo, že jeho tím za posledné roky štvrtý raz siahal na výhru v Rusku a štvrtý raz tesne prehral.

Najbližšie sa Good Angels predstavia v Európskej lige v stredu 31. 10. doma o 18:30 h proti maďarskému Šopronu.

Nadežda Orenburg - Good Angels Košice 70:65 (32:31)

najviac bodov Nadežda: Bonnerová 22, Sapovová 13, Daniločkinová a Perovanovičová po 11 - zostava a body GA: Qiugleyová 17, Bojovičová 13, Piersonová 8, Kupčíková 4, Kulichová 3 (Williamsová 11, Krivačevičová 9, Sverrisdóttirová, Bálintová, Hruščáková), TH: 27/20 - 13/8, trojky: 4:3, fauly: 16:25

TASR

Domov»Halové športy»Basketbal»Good Angels siahali proti favoritovi na výhru, nezvládli záver