Real prehral v Dortmunde, Ajax porazil City

Lewandovski otvoril skóre proti Realu.
Lewandovski otvoril skóre proti Realu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|24. okt 2012 o 20:13

Manchester City má po troch kolách v skupine Ligy majstrov na konte len jediný bod.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Porto a FC Malaga sa výrazne priblížili vyraďovacej fáze Ligy majstrov 2012/2013, keď po 3. kole skupinovej fázy majú z troch zápasov plný počet bodov.

Portskí "draci" v zápase A-skupiny zdolali Dynamo Kyjev 3:2, keď dva góly domácich dal Kolumbijčan Jackson Martinez a španielska Malaga doma zdolala v C-skupine milánske AC 1:0 po presnom zásahu obrancu Sergia Sancheza.

City ďaleko od postupu

V jednom zo stredajších šlágrov vyhrala v D-skupine Borussia Dortmund nad Realom Madrid 2:1. Žlto-čierni viedli od 38. minúty, keď sa stredom ihriska pretiahol Lewandowski a obstrelil Casillasa - 1:0.

Hostia sa však rýchlo otriasli. O dve minúty poslal Özil milimetrový pas za obranu a Cristiano Ronaldo preloboval vybiehajúceho brankára Dortmundu - 1:1. Domáci sa však napokon dočkali zisku troch bodov, keď po štandardnej situácii prepálil Schmelzer volejom všetko, čo mu stálo v ceste - 2:1.

Situáciu v "skupine smrti" zamotal aj ďalší duel, v ktorom Ajax Amsterdam otočil zápas s Manchestrom City z 0:1 na 3:1 a získal prvé tri body do tabuľky.

Malaga porazila AC

Futbalisti Zenitu Petrohrad si pripísali prvé body v hlavnej fáze Ligy majstrov 2012/2013, keď v prvom zápase stredajšieho programu 3. kola zvíťazili na vlastnom trávniku nad Anderlechtom Brusel 1:0.

V domácom drese sa z dôležitého triumfu tešil aj slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan, ktorý dostal príležitosť v základnej zostave a odohral celý zápas.

V dueli bezbodových mužstiev C-skupiny presvedčili výkonom v prvom polčase skôr hostia, ktorí sa dostali aj ku šanciam. Domáci sa príliš nehrnuli do útokov v prvom dejstve, po zmene strán sa však prebrali a ich iniciatíva priniesla aj rozhodujúci gól.

Faul Jovanoviča na Aňukova v pokutovom území videl arbiter ako nedovolený a kanonier Zenitu Keržakov pokutový kop v 72. minúte bezpečne premenil.

Anderlecht sa potom snažil pridať v aktivite, dobré príležitosti na vyrovnanie mali v závere Jovanovič i De Sutter, no zostali nevyužité a Zenit tak v dôležitom stretnutí udržal doma všetky body.