Šarapovová ide do semifinále bez prehry

TASR|26. okt 2012 o 17:49

Ruská tenistka Maria Šarapovová vyhrala aj vo svojom treťom zápase v základnej bielej skupine šampionátu WTA Tour v Istanbule (dotácia 4,9 milióna dolárov).

ISTANBUL. Náhradníčku Samanthu Stosurovú zdolala 6:0, 6:3 a spečatila tak svoju už predtým istú účasť v semifinále.

Nasadená dvojka Šarapovová potvrdila v dueli so Stosurovou, ktorá nastúpila až v priebehu turnaja ako náhrada za Češku Petru Kvitovú, skvelú formu a súperke v prvom sete uštedrila "kanára". Aj v druhom dejstve kontrolovala vývoj zápasu a za 65 minút premenila hneď prvý mečbal.

Svetová štvorka Radwaňská sa do semifinále dostala po tuhom boji. S Erraniovou prehrala v tajbrejku prvý set, v ďalších dvoch však uspela. Duel trval až tri hodiny a 29 minút. V boji o finále sa Poľka stretne s Američankou Serenou Williamsovou, ktorá je na turnaji zatiaľ bez prehry.