Polášek tesne prehral vo štvrťfinále štvorhry vo Valencii

Slovenský tenista Filip Polášek a Rakúšan Julian Knowle prehrali v piatkovom zápase štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 500 Valencia Open v španielskej Valencii.

VALENCIA. Slovenský tenista Filip Polášek a Rakúšan Julian Knowle prehrali v piatkovom zápase štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 500 Valencia Open v španielskej Valencii (dotácia 1 424 850 eur, tvrdý povrch Greenset v hale) s domácim na základe voľnej karty hrajúcim párom David Ferrer, Juan Carlos Ferrero za 94 minút tesne 3:6, 7:6 (2), 6:10 (zápasový tajbrejk).

Dvadsaťsedemročný zvolenský rodák Polášek a Knowle inkasovali v prvom sete brejk na 2:4 a v druhej časti za stavu 2:2. Na príjme v desiatom geme si zo skóre 15:30 vynútili pokračovanie stretnutia bez toho, aby čelili mečbalu, a napokon sa dostali aj k supertajbrejkovej šanci. V radovom tajbrejku na rozuzlenie druhého dejstva totiž získali všetky loptičky od stavu 1:2.

Do "lotérie" vstúpili Polášek a Knowle sľubným minibrejkom, výhodu si však neudržali. Navyše, servis stratili aj za stavu 3:3. Hneď však odpovedali na príjme - 4:4. Ako podávajúci opäť zaváhali pri skóre 4:5, potom aspoň upravili na 5:6. Španieli na servise dva razy splnili povinnosť, posunuli sa na 8:5 a dostali tým súperov pod veľký tlak. Vyústilo to do ďalšieho odovzdania podania a pár Ferrer, Ferrero následne zužitkoval druhý mečbal.

Pre posledného spomenutého napokon teda nešlo o záverečný súboj v celej jeho profesionálnej kariére, s ktorou sa lúči práve na tomto turnaji. Bývalý líder svetového rebríčka vo dvojhre Ferrero už v utorok v singlovom 1. kole nestačil na krajana Nicolása Almagra.

Finalisti minulotýždňového podujatia vo Viedni Polášek a Knowle si odnášajú 90 bodov do deblového renkingu a spoločných 10 410 eur.

Štvorhra - štvrťfinále:

David Ferrer, Juan Carlos Ferrero (Šp.) - Julian Knowle, Filip Polášek (Rak./SR) 6:3, 6:7 (2), 10:6 (zápasový tajbrejk) za 94 minút