Tri zo štyroch zápasov Corgoň ligy skončili remízou

Nitra doma s ViOn-om Zlaté Moravce len pred 310 divákmi 1:1.

Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

Sobotňajší futbalový zápas 14. kola Corgoň ligy 2012/2013 v Banskej Bystrici s MFK Ružomberok sa nehral pre nepriaznivé počasie.

Hlavný rozhodca stretnutia Miroslav Fajčík z Lučenca nemohol uznať hraciu plochu za spôsobilú pre hustý dážď, ktorý na nej vytvoril veľké kaluže vody.

V súbojoch, ktoré sa odohrali remizovala Myjava doma s Trnavou 2:2, Košičania v Čermeli so Senicou tiež 2:2, resp.

Nitra doma s ViOn-om Zlaté Moravce len pred 310 divákmi 1:1. Plný trojbodový zásah po výhre 2:1 zaznanemal Trenčín v Prešove, v drese hostí sa už predstavil aj František Kubík.

Spartak Myjava Spartak Trnava 2:2 (0:0)

Góly: 48. a 72. Sládek 59. Gašparík, 86. Janečka Rozhodoval: Matúš, ŽK: Marček, Kukoľ, Černáček, Kosík Janečka, Čarnota, Vyskočil, ČK: 89. Koubský (Trnava), 2691 divákov.

Myjava : Šulla - Mrva, Častulín, Černáček, Siva - Ďuriš, Kuračka (78. Majerník), Kukoľ (63. Dian), Marček (63. Jastráb), Sládek - Kosík

Trnava: Rusov Sabo, Koubský, Čvirik, Janečka Čarnota, Hanzel (58. Pavelka), Karhan, Gašparík (90.+ Schranz) Cypris (68. Vlasko), Vyskočil

V zápase dvoch Spartakov sa hráči museli od úvodu vyrovnať so zmáčaným terénom. Aktívnejšie do zápasu vstúpili hostia, mali loptu viac na kopačkách, prvú vážnejšiu strelu vyslal v 12. minúte Gašparík. Už o minútu kontrovali však domáci, na pravej strane sa ku strele dostal Sládek, Rusov vytesnil na roh.

Až 23. minúta priniesla prvú veľkú príležitosť v zápase, Gašparík potiahol po pravej strane, prihral Janečkovi, ten si zasekol brániacich hráčov, ale jeho následná strela bola zblokovaná. Odpoveď Myjavčanov bola rýchla, v 26. minúte prihral zľava Kuračka na 16-tke voľnému Kukoľovi, ten strieľal tesne nad bránu. Po polhodine hry prišiel trnavský center z ľavej strany, Janečkova hlavička bola nepresná.

Rovnako nepresné bolo aj zakončenie agilného Gašparíka v 33. minúte, keď vyzvŕtal brániacich hráčov Myjavy. V 39. minúte zacentroval Karhan, k odrazenej lopte šprintoval Sabo, Šulla včasným vybehnutím zmenu skóre nedovolil. V poslednej minúte 1. polčasu sa ešte po rohovom kope Trnavy dostal ku strele Čvirik, tá však bola nepresná.

Do 2. polčasu vletel domáci tím ihneď gólovo, v 48. minúte si na pravej strane narazil loptu Sládek s Kuračkom, následne Sládkovi priťukol Kosík a pre útočníka Myjavy sa otvoril priestor na presné zakončenie 1:0. Vyrovnanie prišlo v 59. minúte, k priamemu kopu z 20 metrov sa postavil Gašparík a krásnou strelou rozvlnil sieť 1:1.

Vrátiť vedenie na domáce kopačky mohol v 62. minúte Kukoľ, jeho zblokovaná strela však šla mimo brány. V 68. minúte prišla príležitosť Trnavy, center z pravej strany sa dostal až k Pavelkovi, ten však ako keby s tým nerátal a loptu poslal zblízka nad Šullovu bránu. Hráči hostí mali čoraz väčšiu prevahu, dôkazom čoho bola aj strela Gašparíka v 70. minúte.

Domácim hráčom sa podarila kontra, lopta sa dostala ku Sládkovi, ten sa presadil pomedzi dvoch obrancov Trnavy a strelou k žrdi opäť strhol vedenie na myjavskú stranu 2:1. Trnava vrhla všetky sily do útoku a vyrovnania sa dočkala v 86. minúte, keď po rohovom kope skóroval Janečka 2:2. Do konca stretnutia už zmena skóre nenastala a zápas, ktorý sa odohral vo výbornej futbalovej atmosfére sa tak skončil zmierlivo 2:2.

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "V 1. polčase sme mali rešpekt pred Trnavou. Trnava hralo dobre v 1. polčase, mala tam nejaké situácie, my tiež. V 2. polčase sa nám podarilo dvomi individuálnymi dobrými akciami Sládka skórovať. Cez polčas som hovoril chalanom, čo chcete doma, Trnavu, Slovan, Žilinu a takéto zápasy alebo Jaslovské Bohunice, bez urážky Bohuníc. Chcel som tým naznačiť, že keď budeme mať rešpekt pred súpermi, tak načo sme v lige. V druhom polčase sa to prejavilo. Boli sme blízko víťazstvu. Mrzia nás niektoré situácie, ktoré boli odpískané, ale to už asi patrí k futbalu. Bol plný dom, dramatický zápas, pre toto sa oplatí chodiť na futbal. Prajem Trnave, aby bola druhá, tretia, aby celá liga nemusela trpieť tým, že je posledná."

Pavel Hoftych, tréner Trnavy: "Vedeli sme, že nás tu čaká náročné stretnutie. Prvý polčas bola taký zahrievací, v druhom už sa hralo hore-dole. Boli sme to my, ktorí sme 2-krát doťahovali. Druhý gól je pre mňa nepochopiteľný, štyria hráči šli proti Sládkovi a dal nám gól. Našťastie sme vyrovnali. Na tomto teréne sa asi nedá hrať iný futbal, iba plný bojovnosti, nasadenia a sklzov."

MFK Košice - FK Senica 2:2 (2:1)

Góly: 22. Novák, 42. Škutka - 9. Piroska (z 11 m), 72. Varadi. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Hovančík, Bašista - Krajčík, Černý, 1050 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík (46. Kuzma) - Novák (70. Karaš), Bukata, Matič (80. Tóth) - Škutka

FK Senica: Švenger - Krajčík, Pavlík, Brabec, Wijlaars - Kalabiška (71. Štepanovský) - Jaroslav Diviš, Černý (77. Križko), Kóňa, Piroska - Diarrasoubba (61. Varadi)

Úvod stretnutia patril Senici, keď po rohovom kope Viazanko v šestnástke nedovolene atakoval hráča hostí a hlavný arbiter v 9. minúte nariadil pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Piroska a oblúčikom otvoril skóre duelu - 0:1. O štyri minúty neskôr sa pred bránou domácich dostal po prihrávke z pravej strany k lopte Diarrasoubba, no nezakončil presne.

V 18. minúte napriahol takmer z 25 metrov hosťujúci Černý, lopta z jeho kopačka mierila iba nad bránu domácich. Košičania udreli v 22. minúte, z priameho kopu trafil presne Novák, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1.

Žlto-modrí ťahali svoje akcie cez rýchlonohého Nováka, ktorý zamestnával šestnástku hostí centrami z pravej strany. Jeden z nich prešiel v 42. minúte až na voľného Škutku a ten z bezprostrednej blízkosti i keď krkolomne poslal po prvý raz v stretnutí Košičanov do vedenia - 2:1.

Začiatok druhého dejstva poznačil hustý dážď, pričom prvá šanca prišla až v 56. minúte, keď hosťujúci Černý nebezpečne vystrelil z hranice šestnástky a lopta letela iba tesne nad brvno košickej brány. Na opačnej strane si v 63. minúte po rohovom kope najvyššie vyskočil Ostojič, ale hlavou mieril iba vedľa ľavej žrde senickej brány.

Hostia vyrovnali v 72. minúte, keď brankár domácich na ťažkom teréne minul center z pravej strany a striedajúci Varadi poľahky poslal loptu za jeho chrbát - 2:2. V 85. minúte mal gól na kopačke Piroska, ktorý z priameho kopu poriadne natiahol Tofiloského, avšak domáci gólman sa vyznamenal. V 90. minúte sa ešte dostal do úniku domáci Viazanko, ale zoči-voči Švengerovi nepochodil.

Ján Kozák, tréner Košíc: "Vedeli sme, že proti komu ideme hrať. Dovolím si tvrdiť, že nie Žilina a Slovan má najlepší káder, ale jednoznačne Senica, čo sa týka poskladaného mužstva, teda nielen jedenásť hráčov, ale dvadsať. Nie je náhoda, že vyhrali posledných päť zápasov. My sme tento duel chceli vyhrať i keď sme dostali prvý gól. Chlapci išli za otočením výsledku, čo sa aj podarilo, no stálo nás to veľa síl. Nakoniec sme smutní z toho, že sme ten výsledok neudržali, pretože si dovolím tvrdiť, že podľa priebehu hry sme mali zvíťaziť."

Zdeněk Psotka, tréner Senice: "Predpokladal som, že to bude futbalové stretnutie, ale bohužiaľ počasie nám to až natoľko neumožnilo. V prvom polčase, keď bol terén ešte hrateľný, tak sa mi zápas veľmi páčil. Obidve mužstva chceli hrať futbal, Košice boli v prvom polčase produktívnejšie a dostali sme gól do šatne. V druhom polčase sme hráčov nabádali k tomu, že musíme zjednodušiť hru a viac bojovať, nakoniec sme bojovnosťou i dali vyrovnávajúci gól. Sme radi, že sme so silným súperom získali bod."

FC Nitra - ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)

Góly: 70. Mikuš - 22. Hodek. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Harbuľák, Mikuš - Bortel, Pavlovič, 310 divákov.

FC Nitra: Kopecký - Kaspřák, Struhár, Kinček, Harbuľák (46. Boszorád) - Kolár (60. Zelenický), Šimončič, Szabó, Cleber (75. Šimonek) - Mikuš, Kroupa

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Candrák, Bortel, Pav. Majerník, Chren - Orávik, Kováč (79. Bolinha), Obročník, Škvarka (90. P. Farkaš) - Bernáth (73. Pavlovič), Hodek

Regionálne derby sa hralo len pred 310 divákmi na ťažkom, premočenom teréne. Domáci sa mohli už v 8. min ujať vedenia, ale po Kolárovom centri Kroupa hlavou zblízka nedal. V 16. min zo štandardnej situácie strieľal prudko nad bránu Nitry Orávik. O šesť minút neskôr však už hostia viedli, keď Bernáth krásne našiel Hodeka, ktorý nemal problém prekonať Kopeckého.

Už o minútu mali domáci dve možnosti na vyrovnanie, najskôr Kroupa opäť zblízka neprekonal Kuciaka a z ďalšieho útoku sa nepresadili Mikuš s Kolárom. Po rohu Clebera potom zahodil ďalšiu šancu Kinček. Na opačnej strane Orávik prudkou strelou vyskúšal pozornosť Kopeckého. V 37. min spoza šestnástky strieľal Szabó, ale lopta z jeho kopačky len tesne minula Kuciakovu bránu.

Krátko po zmene strán mohli hostia zvýšiť, Hodekovu koncovku však Kaspřák stečoval na žrď a následnú Kováčovu strelu efektne vyrazil brankár Nitry. Z protiútoku mal Kroupa tretíkrát gól na hlave, opäť však neskóroval. V 59. min strieľal z 25 m Mikuš a brankár Kuciak musel zasahovať. O šesť minút Mikuš posunul loptu na Clebera, ale ten v dobrej pozícii mieril nepresne.

V 67. min Zelenický v šestnástke fauloval Škvarku, nariadený pokutový kop však Bernáth nepremenil. Trest pre ViOn prišiel už o tri minúty, kedy po osi Kaspřák -Šimončič - Mikuš posledne menovaný strelou k žrdi vyrovnal. Hostia mohli o chvíľu opäť vyhrávať, ale po akcii Bernátha Hodek zblízka trafil len žrď nitrianskej brány.

V samom závere ešte Mikuš z priameho kopu nenamieril presne a na druhej strane Hodek v dobrej šanci krížnou strelou minul bránu.

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme aj šance. Gól sme dostali po nepozornosti v našej obrane. Hráči bojovali, bod si zaslúžili a s bodom som spokojný aj ja. Myslím si, že tento zápas by mohol otočiť šťastie na našu stranu a mohli by sme začať vyhrávať."

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "V tomto nepríjemnom počasí obe mužstvá podali statočný výkon. Hrali sme podľa našich predstáv a ostali sme verní svojej hre. Futbal je však taký, že keď nedáme tri vyložené šance, tak príde trest. Myslím si však, že sme boli lepším mužstvo a zaslúžili sme si vyhrať."

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 1:2 (1:0)

Góly: 11. Ševčuk - 55. Mondek, 86. Štefánik. Rozhodoval: Horváth, ŽK: M. Adam, Adámik, Ševčuk - Goldál, Kleščík, 1026 divákov

Prešov: Diviš - Bartek, Adámik, P. Petráš, Kolbas - Lipták - Papaj (60. Jakovlev), M. Adam, Marcin (64. Katona), Dolný (8. Kuba) - Ševčuk

Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek - Baez - Mondek (90+ Mazáň), Diaz, Štefánik (90+ Lobotka), Kubík (70. Mazan) - Depetris

Oba tímy sa pričinili o zaujímavé a bojovné stretnutie. Prešovčanom na chuti nič neubralo ani vynútené striedanie zraneného Dolného. Gólový účet zápasu otvoril v 11. minúte po rýchlej akcii Ševčuk, keď sa jeho strela od ľavej žrde odrazila do trenčianskej siete. Hrozili aj hostia, strely Kubíka v 13. a 19. minúte boli nepresné.

V 30. min nepremenil dobrú príležitosť líder corgoňligových kanonierov Depetris. Prešovský brankár Diviš dobre zasiahol v 34. minúte pred Mondekom. V poslednej minúte prvej časti Kubov center tečoval do pravej žrde bránky hostí Ševčuk.

V druhej časti futbalovejší Trenčania potvrdili, že sú právom v popredí v najvyššej súťaži. V 55. minúte parádnou strelou vyrovnal stav súboja Mondek, pričom Prešov inkasoval v tejto sezóne doma prvýkrát z hry. Nakoniec víťazný gól Trenčanov dal zblízka v 86. min Štefánik.

Prešovčanom sa nedarila kombinačná hra, chýbali im ucelenejšie akcie a na štíte zostali aj so streľbou. Prerušila sa tak ich domáca úspešná séria.

Angel Červenkov, tréner Prešova: "Začali sme dobre, dali sme gól, mali sme ešte jednu dobrú situáciu - naša strela skončila na žrdi. Nedobre sme začali druhý polčas, naším problémom bol stred poľa. Tam to hostia dobre kontrolovali, mali dobrú organizáciu hry. My sme nedokázali zablokovať ich kombinácie. Z našej strany to nebola hra, ktorú som chcel vidieť. Chýbala väčšia agresivita, aktivita, dobrá organizácia. Nepodali sme stopercentný výkon."

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "My sme mali pomalší vstup do zápasu, čo domáci využili a išli do vedenia. Od tohto momentu sme však boli jednoznačne lepším mužstvom napriek tomu, že domáci dali ešte jednu žrď. Chlapci zabojovali a podali veľmi kvalitný výkon. Pre nás je to vynikajúce, že chlapci dokázali tento zápas odtočiť na horúcej pôde v Prešove."