Hamšík rozhodol o výhre Neapolu 1:0

(Autor: SITA/AP)
TASR|28. okt 2012 o 14:34

Slovenský reprezentant Marek Hamšík rozhodol o víťazstve SSC Neapol v domácom zápase 9. kola talianskej ligy nad Chievom Verona 1:0.

RÍM. Reprezentačný stredopoliar zaznamenal v 58. minúte svoj štvrtý gól v tejto sezóne Serie A, keď sa presadil po rýchlom protiútoku presnou strelou k žrdi.

Neapol tak zostáva aj po víkende na druhom mieste tabuľky najvyššej súťaže s trojbodovou stratou na Juventus Turín.

V prvom nedeľňajšom zápase 9. kola zvíťazil líder tabuľky Juventus Turín na ihrisku Catanie 1:0. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v 57. minúte čílsky stredopoliar Arturo Vidal.

Pescara čaká na víťazstvo v lige už tri zápasy, keď doma nevyužila ani takmer polovicu duelu trvajúcu presilovku a remizovala s Atalantou 0:0. V drese domácich odohral celý duel slovenský stredopoliar Vladimír Weiss a v 60. minúte inkasoval žltú kartu.

Lazio Rím prehralo na ihrisku Fiorentiny 0:2 a navyše prišlo o dvoch vylúčených hráčov, piate víťazstvo za sebou zaznamenal milánsky Inter vďaka triumfu 3:1 v Bologni. Druhý rimsky tím AS nevyužil doma dvojgólový náskok a prehral s Udinese 2:3.

SSC Neapol - Chievo Verona 1:0 (0:0)

Gól: 58. HAMŠÍK, ČK: 78. Vacek (Chievo)

Catania - Juventus Turín 0:1 (0:0)

Gól: 57. Vidal, ČK: 67. Marchese (Catania)

Fiorentina - Lazio Rím 2:0 (1:0)

Góly: 45. Ljajič, 90. Toni, ČK: 75. Ledesma, 82. Hernanes (obaja Lazio)

Pescara - Atalanta Bergamo 0:0

ČK: 47. Peluso (Atalanta) /Weiss za domácich celý zápas a ŽK/

Sampdoria Janov - Cagliari 0:1 (0:0)

Gól: 47. Dessena

FC Turín - Parma 1:3 (0:0)

Góly: 90.+ Basha - 73. Sansone, 75. Amauri, 88. Rosi, ČK: 53. Sansone (Turín)

Bologna - Inter Miláno 1:3 (0:1)

Góly: 58. Cherubin - 27. Ranocchia, 53. Milito, 64. Cambiasso

AS Rím - Udinese 2:3 (2:1)

Góly: 22. a 24. Lamela - 32. Domizzi, 50. a 88. Di Natale (druhý z 11m), ČK: 90.+ Tachtsidis (AS)

Domov»Futbal»Taliansko»Hamšík rozhodol o výhre Neapolu 1:0