Sériu výhier ukončil Bayern doma vlastencom

(Autor: SITA/AP)
TASR|28. okt 2012 o 19:44

Víťaznú sériu Bayernu Mníchov ukončil Leverkusen.

MNÍCHOV. Po ôsmich víťazstvách v aktuálnom ročníku najvyššej nemeckej futbalovej bundesligy prehrali Bavori v nedeľu s Bayerom 1:2. Hostí dostal do vedenia v 42. minúte Stefan Kiessling, v 77. minúte vyrovnal Mario Mandžukič.

Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času zabezpečil Leverkusenu plný bodový zisk vlastným gólom obranca Jerome Boateng. Bayer sa naposledy tešil v Mníchove z víťazstva v októbri 1989.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 9. kola zvíťazil VfB Stuttgart nad Eintrachtom Frankfurt 2:1 a dosiahol tak svoj prvý domáci triumf v tejto sezóne.

VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)

Góly: 6. Gentner, 84. Ibiševič - 67. Meier, 55.849 divákov.

Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen 1:2 (0:1)

Góly: 77. Mandžukič - 42. Kiessling, 87. Boateng (vl.), 71.000 divákov (vypredané).

Hannover 96 - Borussia Mönchengladbach 2:3 (0:0)

Góly: 48. Schlaudraff, 53. Diouf - 70. Dominguez, 77. Brouwers, 79. Arango, 49.000 divákov (vypredané).