Good Angels zdolali maďarský Šopron

S loptou Košičanka Petra Kulichová, vpravo Riquna Wiliamsová.
S loptou Košičanka Petra Kulichová, vpravo Riquna Wiliamsová. (Autor: TASR)
SITA|31. okt 2012 o 20:18

Košičanky nastúpia v ďalšom stretnutí Euroligy na palubovke francúzskeho tímu Arras Pays d'Artois.

KOŠICE. Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili v stredajšom stretnutí 2. kola Euroligy v základnej B-skupine nad maďarským družstvom Uniqa Euroleasing Šopron 89:78 (46:49).

Zverenky Maroša Kováčika nastúpia v ďalšom stretnutí v stredu 7. novembra na palubovke francúzskeho tímu Arras Pays d'Artois (20.00 h).

Výsledok - B-skupina - streda:

Good Angels Košice (SR) - Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.) 89:78 (22:22, 24:27, 22:9, 21:20)

Zostava a body Košíc: Bojovičová 16, Quigleyová a Piersonová po 13, Krivačevičová 9, Kupčíková 8 (R. Williamsová 18 /4 trojky/, Kulichová 10, Sverrisdóttirová 2, Pindrochová 0)

Najviac bodov Šoprona: S. Johnsonová 29, Fegyvernekyová 21

TH: 20/17 - 29/23, trojky: 6 - 5, fauly: 26 - 17, rozhodovali:

Po vyrovnanej úvodnej štvrtine išli v druhej desaťminútovke do vedenia hosťujúce hráčky, ktoré viedli napr. v 13. min 31:26 a určovali tempo duelu.

Po zmene strán však Košičanky otočili vývoj a v 22. min viedli 50:49 a o päť minút neskôr už bol stav 60:55. Najvyšší bodový rozdiel svietil na ukazovateli v 35. min (77:62). Slovenské družstvo do konca zápasu už v pohode ustrážilo svoj náskok a zvíťazilo 89:79,

Maroš Kováčik (tréner Košíc): "Z víťazstva mám zmiešané dojmy. V prvom polčase sme dostali takmer 50 bodov, čo bolo výsledkom toho, že sme takmer vôbec nebránili. Po zmene strán sme zlepšili defenzívu a hneď sa to prejavilo."