AKTUALIZOVANÉ 19:24

Slovan vyhral v Prahe nad Levom 2:1

Hokejistom Slovana Bratislava vyšlo obnovené federálne hokejové derby na jednotku. Hráčom zápasu bol brankár Janus.

Roman Kukumberg načal Pražanov gólom zo záveru prvej tretiny.(Zdroj: TASR)
Zažite zápasy SR na MS v hokeji už od 30 € >>

Domácich hokejistov potrestali za nepremenené príležitosti Roman Kukumberg a Michal Vondrka.

PRAHA. Hokejistom Slovana Bratislava vyšlo obnovené federálne hokejové derby na jednotku.

V Prahe aj so šťastím ustáli v prvej časti šance domáceho Leva a sami dokázali dvakrát skórovať.

V tretej tretine síce inkasovali kontaktný gól, ale najtesnejšie víťazstvo 2:1 už udržali.

Slovan ťažil z minima maximum

Domáci hokejisti boli v prvej tretine vo vypredanej Tip Sport Arene - z veľkej časti zaplnenej fanúšikmi Slovana - lepším mužstvom.

Nepremenili však niekoľko dobrých príležitostí, vrátane trestného strieľania Novotného a tyčky Marcela Hossu, a v záverečných sekundách prvej tretiny ich potrestal Roman Kukumberg.

Nenápadný brejk štyroch proti trom skončil úspešne, keď Kytnár poslal ideálne krížnu prihrávku na hranici bránkoviska. Tam si nakorčuľoval Kukumberg a poslal puk do odkrytej bránky.

V 26. minúte Bratislavčania potešili približne 9000 slovenských fanúšikov v aréne po druhý raz.

Po strele od modrej sa dostal k dorážke Michal Vondrka, ktorý si prehodil puk na bekhend a dokázal ho pozdĺž padajúceho Pöpperleho zdvihnúť pod hornú žŕdku.

Víťazstvo vychytal Janus

Lev nehral zle, bol aktívnejší a vypracoval si dostatok šancí, ale vždy stroskotal na brankárovi Janusovi, ktorého napokon vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu zápasu.

Slovan v tretej tretine hral, čo potreboval. Nenapádal, strážil si vlastnú modrú a snažil sa nepúšťať domáci tím k bránke.

Aspoň znížiť sa Levu podarilo v 49. minúte po zásahu Voráčka. Veľkú zásluhu na jeho zásahu mal Zdeno Chára: najprv pri vlastnej bránke vybojoval puk, potom sa k nemu dostal v útočnom pásme, zatiahol ho do rohu, podržal a nabil medzi kruhy Voráčkovi. Ten trafil presne do horného rohu.

Cháru, ktorému zápas inak veľmi nevyšiel, bolo vidieť aj pri obrannej práci. V druhej tretine sa tvrdo, ale čisto zrazil s Miroslavom Šatanom, ktorý sa už po zvyšok zápasu neobjavil na ľade.

Šatan skončil po tvrdom Chárovom narazení so stehmi na tvári

Slovan je už šiesty

Pre oba tímy to bol posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou. Slovan sa najbližšie predstaví v stredu 14. novembra o 16.00 SEČ na ľade Lokomotivu Jaroslavľ.

Bratislavčania majú na svojom konte z 22 stretnutí 34 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 6. priečka.

Tabuľka je ale vyrovnaná, rovnaký počet bodov má aj piate Torpedo, aj siedmy Čerepovec. Kompletnú tabuľku KHL nájdete na oficiálnej stránke súťaže.

Lev Praha - Slovan Bratislava 1:2 (0:1,0:1, 1:0)

Gól: 49. Voráček (Chára) - 20. Kukumberg (Kytnár, Tabaček), 26. Vondrka (Švarný). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Rönn (Fín.) - Misiur, Raming (obaja Rus.), 12 885 divákov

Lev Praha: Pöpperle - Chára, Němec, Škoula, Oystrick, Porseland, Mikuš, Krejčík Svoboda, Vrána, Klepiš Surový, J. Mikúš, Hossa Novotný, Christensen, Voráček - Řepík, Cingeľ, Sekáč Birner

Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Višňovský, Sekera, Sigalet, Švarný, Tabaček, Trška - Šatan, Bližňák, Hudáček - Miklík, Vondrka, Lipiansky - Šťastný, Daňo, Ölvecký - Bakoš, Kytnár, Kukumberg - T. Mikúš

Hlasy trénerov a hráčov

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Úvodná tretina z našej strany nebola dobrá, chýbal nám pohyb, nasadenie, agresivita, prehrávali sme osobné súboje. Veľmi nám pomohol gól v závere tretiny, ktorý nás upokojil a dodal sebavedomie. V prostrednej časti sme zlepšili hru a pridali sme druhý gól. V závere sme už víťazstvo ubránili, najmä vďaka veľkej bojovnosti celého tímu. Výborná atmosféra zodpovedala úrovni zápasu, okrem domácich sa na nej podieľalo veľké množstvo našich fanúšikov. Spoločne vytvorili správne hokejové prostredie. Čo sa týka Mira Šatana, po zaujímavom fyzickom kontakte utrpel zranenie, ktoré mu neumožnilo pokračovať v hre."

Jiří Kalous, tréner Leva: "Musím povedať, že to síce bolo vyrovnané stretnutie, ale opäť sme zlyhali v koncovke. Sme samozrejme veľmi sklamaní, ale musíme ďalej bojovať a pokúsiť sa to zlomiť. Chýba nám dôraz, čo je jedna z hlavných príčin, prečo strácame body."

Andrej Sekera, obranca Slovana: "Súper na nás vyletel, nečakali sme to. Po prvej tretine sme si povedali, že musíme všetko zlepšiť a to sme aj dokázali. Levu sa síce podarilo streliť kontaktný gól, viac sme im už však nedovolili. Atmosféra bola vynikajúca, ľudia nás hnali dopredu a pred takou kulisou sa hrá výborne."

Mario Bližňák, útočník Slovana: "Bol to dobrý zápas, fanúšikovia nám vytvorili domáce prostredie. Pomohol nám gól do šatne, potom sme dobre bránili a ubránili to. Ďakujeme fanúšikom, že nás prišli podporiť, bolo to ako doma na Slovane."

Juraj Mikuš, obranca Leva: "Atmosféra bola vynikajúca hlavne vďaka Slovanistom. Mne osobne neprekážalo, že diváci fandili im, tešila ma samotná atmosféra. V Slovane mám zopár kamarátov, ale zápas to nebol extra výnimočný, som zvyknutý na našu rivalitu už z pôsobenia v Trenčíne."

Juraj Mikúš, útočník Leva: "Myslím si, že po prvej tretine sme mali vyhrávať 1:0, možno aj 2:0. Bol by to úplne iný zápas, ale na keby sa nehrá. Slovanu veľmi dobre zachytal Janus. Atmosféra bola veľmi dobrá, naši so Slovanistami určite zvýšili priemer návštevnosti. To je pozitívum."

Vladimír Vůjtek, tréner reprezentácie SR: "Očakával som takúto atmosféru. Viem, čo sa deje v Bratislave, že je tam veľký hokejový boom. Vedel som, že do Prahy príde veľa Slovákov, mnohí tu pracujú, takže to bol pre nich sviatok."

Slovan je prvý tím KHL, ktorý vypredal Tipsport arénu.

Fanúšikovia Slovana po väčšinu zápasu dokázali prekričať domácich. Do Prahy ich podľa TASR prišlo až 9000.

Zdena Cháru sa snaží zastaviť Michal Vondrka.

Kým štvrtkový duel Pražanov s Novosibirskom sledovalo 5461 divákov, o súboj so Slovanom bol veľký záujem.