Pepe vyrovnával na 1:1.
Pepe vyrovnával na 1:1. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|6. nov 2012 o 20:45

Prvými istými osemfinalistami Ligy majstrov sa stali kluby Porto a Malaga.

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid remizovali v utorňajšom zápase D-skupiny Ligy majstrov 2012/2013 doma s nemeckým šampiónom Borussiou Dortmund 2:2.

Na štadióne Santiago Bernabeu bola Borussia v prvom polčase aktívna, do vedenia ju dostal exportnou strelou Marco Reus, no Pepe hlavičkou vyrovnal.

V poslednej minúte prvého dejstva ale opäť hostia strhli vedenie na svoju stranu po vlastnom góle Arbeolu.

V druhom polčase sa "biely balet" pokúšal zvrátiť vývoj. Rozhodca mu neuznal gól, vyrovnať mohol Cristiano Ronaldo, ale skvelý zákrok vytiahol brankár Roman Weidenfeller.

V 87. minúte však napokon nádherne trafil z priameho kopu Mesut Özil.

City len s dvoma bodmi

V Manchestri domáci výber talianskeho trénera Roberta Manciniho šokoval dvoma rýchlymi gólmi Siem de Jong v 10. a 17. minúte. Do polčasu za City stihol Yaya Toure znížiť a v 74. minúte Agüero vyrovnal na 2:2.

V C-skupine nastúpil v základnej zostave Zenitu Petrohrad na ihrisku Anderlechtu Brusel slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan a odohral celý zápas.

Domáci išli do vedenia v 17. minúte, keď sa po kombinačnej akcii chladnokrvne presadil Dieumerci Mbokani a bol to víťazný zásah.

V druhom súboji skupiny po 3. kole stopercentná Malaga viedla nad AC Miláno na San Sire gólom Eliseua zo 40. minúty a mierila za postupom.

V 73. minúte však Pato v drese 7-násobného európskeho šampióna vyrovnal. Napriek tomu Malaga už nemôže skončiť v skupine horšie ako druhá a postupuje ďalej.

PSG blízko postupu

V A-skupine Portu v Kyjeve stačila na postup remíza a tú "draci" aj dosiahli. Po výsledku 0:0 sa už môžu tešiť na jarné osemfinále.

V druhom zápase skupiny favorizovaný Paríž St. Germain vyhral nad Dinamom Záhreb 4:0 a posilnil si postupové šance.

Pri všetkých presných zásahoch domácich asistoval Zlatan Ibrahimovič. Chorvátsky šampión ťahá v skupinovej fáze LM nelichotivú sériu 10 prehier.

Grécky Olympiakos Pireus v B-skupine doma vyhral nad francúzskym majstrom z Montpellier 3:1 a stále je v hre kvalifikovať sa do vyraďovacej fázy.

Pomohla mu zahrala aj remíza Arsenalu Londýn v Gelsenkirchene 2:2.