Týždeň vo futbale: Zlatanovo kung-fu a 21 gólov v dvoch zápasoch

Hráči na Ostrovoch ukázali parádne futbalové predstavenie dva dni po sebe.

(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

Napriek tomu, že sa v strede týždňa nehrala Liga majstrov, hráči na Ostrovoch ukázali parádne futbalové predstavenie dva dni po sebe.

1.Dva veľké obraty a gólová kanonáda

Londýnskym klubom sa v poslednej dobe v Premier League príliš nedarí. Chelsea prišla o prvé miesto v tabuľke a Arsenal je až na šiestom mieste. Oba kluby však potešili fanúšikov v strede týždňa v zápasoch ligového pohára.

V utorok najprv Arsenal dokázal senzačne otočiť zápas, v ktorom prehrával už 0:4 na konečných 7:5 po predĺžení.

A extra čas bol potrebný aj o deň neskôr v derby medzi Chelsea a Manchestrom United. Hostia viedli trikrát, domácim sa ale podarilo v poslednej minúte vyrovnať a vybojovať si predĺženie. V ňom pridali ďalšie dva góly a postúpili.

2.Koniec série Juve

Pred rokom a pol prehral naposledy taliansky majster Juventus Turín v domácej lige. Bolo to v poslednom kole sezóny 2010/11 proti Parme.

Odvtedy získal klub titul v talianskej lige a ťahal sériu 49 zápasov bez prehry. Päťdesiaty zápas prehral na domácom trávniku proti Interu 1:3, ktorý sa v tabuľke dotiahol na Juve na rozdiel jediného bodu.

3.Dymovnice na Pasienkoch

Vziať dieťa na zápas domácej futbalovej ligy ostane aj naďalej len zlým snom slovenského rodiča. Teda pokiaľ vám nevadia vulgarizmy, svetlice či dymovnice.

V tradičnom derby medzi Slovanom a Trnavou predviedli fanúšikovia oboch klubov svoj vzťah k futbalu. Dymovnicami takmer zapríčinili kontumáciu zápasu, rozhodca ho nakoniec len na 18 minút prerušil.

4.Van Persie proti Arsenalu

Na konci minulej sezóny sa v Anglicku rozoberalo či kanonier Arsenalu zostane v klube alebo zmení pôsobisko. Holanďan túžiaci po zisku trofejí podmieňoval predĺženie zmluvy tým, že klub dokúpi posily.

Nestalo sa tak a van Persie odišiel do konkurenčného Manchestru United. Prvýkrát sa proti klubu, v ktorom strávil osem sezón postavil v sobotu. Holanďan otvoril skóre už v tretej minúte a aj vďaka jeho gólu vyhral United 2:1.

5.Ibrahimovičove kung - fu

Švédsky reprezentant Zlatan Ibrahimovič v sobotu nedohral ligový zápas proti St. Etienne.

V stretnutí dostal za hrubý faul v štýle kung-fu na brankára hostí červenú kartu. Švéd môže byť rád, že brankár zápas dohral a nemal by mu preto hroziť niekoľkozápasový dištanc.