Federer vykročil úspešne za obhajobou vlaňajšieho titulu

TASR|6. nov 2012 o 16:36

Švajčiarsky tenista Roger Federer úspešne vykročil za obhajobou vlaňajšieho titulu na Turnaji majstrov v londýnskej 02 aréne.

LONDÝN. Šesťnásobný šampión Masters zvíťazil v úvodnom vystúpení v B-skupine ako nasadená dvojka nad osmičkou "pavúka" Srbom Jankom Tipsarevičom za 69 minút hladko v dvoch setoch 6:3 a 6:1.

Vo večernom dueli nastúpia proti sebe Argentínčan Juan Martin del Potro a víťaz turnaja Masters v Paríži Španiel David Ferrer.

Federer od úvodných minút stretnutia s Tipsarevičom potvrdzoval úlohu favorita. Po rýchlom brejku si vybudoval náskok 3:0 a v ďalšom priebehu prvého setu mu stačilo držať si podanie. V druhom dejstve Federer po dvoch brejkoch odskočil Tipsarevičovi na 4:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Grandslamový rekordér ani v prípade zisku siedmeho titulu na Turnaji majstrov už nemá šancu zakončiť rok ako svetová jednotka, lídrom renkingu bude Srb Novak Djokovič.

Roger Federer (2-Švajč.) - Janko Tipsarevič (8-Srb.) 6:3, 6:1

David Ferrer (4-Šp.) - Juan Martin del Potro (6-Arg.) 6:3, 3:6, 6:4