Djokovič zdolal Murrayho a má na dosah postup

(Autor: SITA/AP)
TASR|7. nov 2012 o 17:40

Srbský tenista Novak Djokovič uspel aj v druhom vystúpení v A-skupine na Turnaji majstrov v londýnskej 02 aréne.

LONDÝN. V repríze finále US Open zdolal ako nasadená jednotka šampióna z New Yorku Brita Andyho Murrayho po trojsetovej bitke 4:6, 6:3, 7:5 a má na dosah postup do semifinále.

Vo večernom dueli A-skupiny nastúpia proti sebe Čech Tomáš Berdych a vlaňajší finalista Masters Francúz Jo-Willfried Tsonga.

O osude prvého setu duelu medzi Murraym a Djokovičom rozhodol úvodný gem, v ktorom Brit po skvelej výmene prelomil súperov servis. Rodák zo škótskeho Dunblane nestratil po prvom podaní ani jediný fiftín. V druhom dejstve Djokovič obmedzil počet nevynútených chýb, pridal na agresivite a karta sa začala obracať.

Po brejku v šiestom geme sa "Nole" ujal vedenia 4:2 a vynútil si tretí set. Na začiatku rozhodujúceho dejstva Djokovič po zisku Murrayho podania odskočil súperovi na 3:1 a v ďalších minútach mal dve šance na dvojitý brejk. Murray zabojoval, otočil na 5:4, no v koncovke slávil úspech odolnejší Djokovič.

Za stavu 5:5 zobral Murraymu servis a v dvanástom geme premenil hneď prvý mečbal, predtým odvrátil dva brejkbaly.