Lacko je na Slovak Open už v semifinále

SITA|9. nov 2012 o 15:52

Lackovi nevyšiel úvod zápasu s Rochusom, keď dvakrát stratil podanie a po 18 minútach prehrával 0:4.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Lacko sa prebojoval už do semifinále dvojhry na bratislavskom challengeri Slovak Open (dotácia 85.000 eur). Obhajca titulu si vo štvrťfinále ako nasadená jednotka poradil so sedmičkou "pavúka" skúseným Belgičanom Olivierom Rochusom za 1:47 h v troch setoch 2:6, 6:3 a 6:2.

Jeho semifinálovým súperom bude v sobotu štvrtý nasadený Čech Lukáš Rosol, ktorý v piatok vyradil slovenského lucky losera Iva Kleca.

Lacko má v Bratislave už istú prémiu 4260 eur a 40 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Lackovi vôbec nevyšiel úvod zápasu s Rochusom, keď dvakrát stratil podanie a po 18 minútach prehrával 0:4. Belgičan ťažil z kvalitných returnov i výborného pohybu po dvorci, dominoval v dlhších výmenách od základnej čiary a prvý set získal jasne vo svoj prospech.

V druhom dejstve sa karta obrátila. Lacko výrazne zlepšil podanie i returny, po rýchlom brejku si vybudoval náskok 4:1 a vynútil si tretí set. V ňom slovenský tenista ovládol centrálny dvorec.

Vďaka agresívnej celodvorcovej hre a množstvom víťazných bekhendových longlajnov odskočil súperovi na 4:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Za stavu 5:2 premenil po víťaznom forhende po čiare pri svojom podaní v poradí druhý mečbal. Lacko sa ešte v piatok večer predstaví v semifinále štvorhry po boku Čecha Jana Hájeka.

Lukáš Lacko s Čechom Janom Hájekom však neobhája deblový titul. V semifinále štvorhry prehrali s nemecko-rumunským párom Philipp Marx, Florin Mergea za 52 minút hladko v dvoch setoch 3:6 a 2:6.

Mertiňák skončil

Michal Mertiňák a Čech František Čermák prehrali v semifinále štvorhry s Lukášom Dlouhým a Michailom Jelginom 7:6 (3), 3:6, 5:10 (zápasový tajbrejk).

Semifinalisti koncoročného výberového šampionátu ATP World Tour Finals 2009 v Londýne Mertiňák s Čermákom si odnášajú 40 bodov do hodnotenia a spoločných 1840 eur.

Dlouhý s Jelginom budú bojovať o titul s postupujúcimi zo zápasu Jan Hájek, Lukáš Lacko (ČR/SR) - Philipp Marx, Florin Mergea (Nem./Rum.), ktorý sa v Aegon aréne začne približne po 19.00 h.

Tridsaťtriročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák je v tomto štádiu svojej kariéry špecialistom na štvorhru, ale v roku 2006 získal na Slovak Open titul vo dvojhre a teraz sa v nej ako kvalifikant prebojoval do osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže, v ktorom vo štvrtok nestačil na Chorváta Ivana Dodiga.

Štvorhra - semifinále:

Lukáš Dlouhý, Michail Jelgin (ČR/Rus.-3) - František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR-1) 6:7 (3), 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 86 minút

Philipp Marx, Florin Mergea (Nem./Rum.) - Jan Hájek, Lukáš Lacko (ČR/SR) 6:3, 6:2 za 53 minút

Pozn.: Finále štvorhry je na programe v sobotu približne po 17.00 h