Djokovič a Murray idú na Masters do semifinále

V B-skupine už je známym semifinalistom Roger Federer.

Novak Djokovič.(Zdroj: SITA/AP)

LONDÝN. Srbský tenista Novak Djokovič je po Rogerovi Federerovi druhým semifinalistom dvojhry na výberovom šampionáte Barclays ATP World Tour Finals v Londýne.

V piatkovom zápase s Čechom Tomášom Berdychom v základnej B-skupine potreboval zverenec Mariána Vajdu na definitívu len jeden set, získal prvé dejstvo za 35 minút hladko 6:2, druhý set vyhral 7:6 (6).

V druhej časti sa mu nevypomstilo, že za stavu 2:1 okamžite stratil náskok brejku. V tajbrejku, v ktorom mal manko 0:3 s dvojitým minibrejkom aj 1:5, zmazal Djokovič tri setbaly. Premiérový mečbal premenil bodom priamo z podania.

Zverenec Mariána Vajdu Djokovič nadobudol istotu postupu do nedeľňajšieho semifinále už prostredníctvom zisku prvého setu, napokon sa stal víťazom skupiny.

Úspešný aj Murray

Britský tenista Andy Murray zvíťazil v A-skupine nad Joom-Wilfriedom Tsongom 6:2, 7:6 (3).

Už po prvom sete bolo isté, že postúpi do semifinále, a to z druhej priečky za Srbom Novakom Djokovičom, ktorý popoludní zdolal Tomáša Berdycha 6:2, 7:6 (6) aj cez tri odvrátené setbaly v tajbrejku druhej časti.

Djokovič ani Murray ešte nepoznajú svojich súperov na nedeľu. V A-skupine zatiaľ vedie Švajčiar Roger Federer a má definitívu prieniku do vyraďovacej fázy, nie však zotrvania na čele tabuľky.

Na druhú miestenku majú šancu Španiel David Ferrer a Argentínčan Juan Martín Del Potro. Rozhodnutie padne v sobotu.

Murray má na domácej pôde v tejto sezóne skóre 14:3. Nezvládol vstupný zápas na tráve v londýnskom Queen´s Clube, prehral vo finále Wimbledonu s Federerom (odplatil mu to na identickom mieste vo finále OH) a v stredu na tomto podujatí s Djokovičom.

Medzi elitou hrá piaty raz (aktuálne skóre 9:6), aj v rokoch 2008 a 2010 bol v semifinále. Vlani po prehre so Španielom Davidom Ferrerom už nepokračoval pre zranenie slabín.

4. Tsonga 3 0 3 1:6 29:42 0

Legenda: poradie, pár, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Novak Djokovič (Srb.-1) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-7) 7:6 (4), 6:3 za 100 minút, Andy Murray (V. Brit.-3) - Tomáš Berdych (ČR-5) 3:6, 6:3, 6:4 za 137 minút, Tomáš Berdych (ČR-5) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-7) 7:5, 3:6, 6:1 za 113 minút, Novak Djokovič (Srb.-1) - Andy Murray (V. Brit.-3) 4:6, 6:3, 7:5 za 155 minút

Tabuľka B-skupiny:

1. Federer 2 2 0 4:0 25:14 4 - istota postupu do semifinále

2. Del Potro 2 1 1 3:2 25:19 2

3. Ferrer 2 1 1 2:3 25:26 2

4. Tipsarevič 2 0 2 0:4 8:24 0

Predchádzajúce výsledky: David Ferrer (Šp.-4) - Juan Martín Del Potro (Arg.-6) 6:3, 3:6, 6:4 za 137 minút, Roger Federer (Švaj.-2) - Janko Tipsarevič (Srb.-8) 6:3, 6:1 za 70 minút, Juan Martín Del Potro (Arg.-6) - Janko Tipsarevič (Srb.-8) 6:0, 6:4 za 77 minút, Roger Federer (Švaj.-2) - David Ferrer (Šp.-4) 6:4, 7:6 (5) za 109 minút