David Alaba z Bayernu Mníchov.
David Alaba z Bayernu Mníchov. (Autor: SITA/AP)
SITA|10. nov 2012 o 17:26

V 11. kole Bundesligy si Bayern Mníchov pripísal desiate víťazstvo v sezóne.

BERLÍN. Bayern Mníchov sa aj naďalej drží 7-bodový odstup na čele nemeckej futbalovej bundesligy, keď v šlágri 11. kola zdolal priebežne tretí Eintracht Frankfurt 2:0. V Allianz aréne otvoril skóre v 44. minúte Franck Ribery. Víťazstvo poistil David Alaba, keď v 77. minúte premenil nariadený pokutový kop.

Druhé Schalke 04 napokon nezaváhalo na vlastnom ihrisku a po víťazstve nad Werderom Brémy 2:1 si do tabuľky pripísalo tiež tri body. Hoci domáci od 16. minúty po góle Aarona Hunta prehrávali, obrat zariadili v 59. minúte Roman Neustädter a o desať minút neskôr zaznamenal víťazný gól Julian Draxler.

Úradujúci majster Borussia Dortmund zvíťazil v Augsburgu presvedčivo 3:1, dvakrát sa gólovo presadil kanonier hostí Robert Lewandowski.

Slovenský reprezentant Erik Jendrišek nastúpil za Freiburg v 85. minúte, domáci však iba remizovali s Hamburger SV 0:0. Karim Guédé do hry nezasiahol.

Výsledky sobotňajších stretnutí 11. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže Bundesligy 2012/2013:

FC Augsburg - Borussia Dortmund 1:3 (0:1)

Góly: 82. Molders - 51. a 70. Lewandowski, 8. Reus

Bayern Mníchov - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)

Góly: 44. Ribéry, 77. Alaba (z pok. kopu)

Fortuna Düsseldorf - 1899 Hoffenheim 1:1 (1:1)

Góly: 4. Kruse - 39. Joselu, ČK: 51. Compper (Hoffenheim) po druhej ŽK

SC Freiburg - Hamburger SV 0:0

ČK: 35. Scharner (Hamburg) po druhej ŽK

Erik Jendrišek hral od 85. min, Karim Guédé (obaja Freiburg) sedel na lavičke náhradníkov

FC Schalke 04 Gelsenkirchen - Werder Brémy 2:1 (0:1)