Barcelona vyhrala nad Mallorcou 4:2, Messi prekonal Pelého

Lionel Messi.
Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. nov 2012 o 13:57

Messi dal v roku 2012 už 76 gólov vo všetkých súťažiach.

MADRID. V nedeľňajšom zápase 11. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazil líder súťaže FC Barcelona na ihrisku Realu Mallorca 4:2.

Dva góly Barcelony zaznamenal čerstvý otec a najlepší kanonier súťaže Lionel Messi.

Katalánci viedli po prvom polčase zásluhou Xaviho, Messiho a Tella už 3:0. V úvodnej časti druhého polčasu však v rozpätí troch minút domáci dvomi gólmi Pereiru a Victora zdramatizovali zápas. Konečnú podobu výsledku však napokon stanovil v 70. min svojim druhým presným zásahom Argentínčan Messi.

Barcelona v posledných 11 dueloch desaťkrát zvíťazila.

Hviezdny Argentínčan dal v roku 2012 už 76 gólov vo všetkých súťažiach, čím o jeden presný zásah prekonal legendárneho Brazílčana Pelého z roku 1958. V historických tabuľkách vedie Nemec Gerd Müller, ktorý dal v roku 1972 dokonca 85 gólov.

Barcelončania sú na čele najvyššej španielskej súťaže, v tabuľke majú šesťbodový náskok pred hráčmi Atlética Madrid, tí však majú k dobru nedeľňajší ligový duel s Getafe.

O ďalších päť bodov zaostáva úradujúci šampión Real Madrid. Lionel Messi je 15 gólmi najlepším kanonierom doterajšieho priebehu najvyššej španielskej súťaže.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 11. kola Primera División 2012/2013:

Real Valladolid - FC Valencia 1:1 (0:1)

Góly: 65. (11 m) Perez - 15. Cissokho. 13.000 divákov.

Athletic Bilbao - FC Sevilla 2:1 (2:0)

Góly: 27. De Marcos, 45. Susaeta - 79. Negredo (11 m). ČK: 76. Herrera (Bilbao)

Real Mallorca - FC Barcelona 2:4 (0:3)

Góly: 55. Pereira, 58. (11 m) Victor - 44., 70. Messi, 28. Xavi, 45. Tello. 13.000 divákov.

Atlético Madrid - FC Getafe 2:0 (2:0)

Góly: 24. Adrian, 43. Arda Turan. 44.000 divákov.

UD Levante - Real Madrid 1:2 (0:1)

Góly: 62. Ángel - 21. Cristiano Ronaldo, 84. Morata. 22.000 divákov.

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona vyhrala nad Mallorcou 4:2, Messi prekonal Pelého