Iuventy prehrala v PVP s Rostovom 28:31

SITA|11. nov 2012 o 19:05

Hádzanárky Iuventy Michalovce neuspeli v nedeľňajšom prvom zápase 3. kola Pohára víťazov pohárov.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce neuspeli v nedeľňajšom prvom zápase 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP), keď v domácom prostredí Chemkostav arény podľahli ruskému GK Rostov na Done 28:31 (15:14).

Pred odvetou, ktorá je na pôde ruského vicemajstra na programe na budúci týždeň v nedeľu 18. 11. o 15.00 h SEČ, má lepšie vyhliadky na postup do osemfinále favorizovaný Rostov.

Výsledok - nedeľa - PVP žien 2012/2013 - 3. kolo - prvý zápas (odveta 18. 11. o 15.00 h SEČ):

Iuventa Michalovce (SR) - GK Rostov na Done (Rus.) 28:31 (15:14)

Zostava Iuventy: L. Černá, Medveďová - Bačíková, Geričová, Szöllösiová, Kovaličková, Rebičová, Hollá, Horňáková, Tobiašová, Hvostaľová, Snopovová, Viňukovová, Tregubovová

Najviac gólov za Rostov: Šimkuteová 8/2, Jarcevová 5

Pok. hody: 8/7 - 3/2, vylúčené: 3 - 6, ČK: 46. Djokičová (Rostov) za 3 vylúčenia , rozhodovali: Leszczynski a Piechota (obaja Poľ.), 1400 divákov

Lepšie začali Michalovčanky, ktoré trikrát vyhrávali dvojgólovým rozdielom (3:1, 5:3, 7:5). Hostky sa prvýkrát dostali do vedenia po štvrťhodine hry trójgólovou šnúrou na 8:7. Dlho sa však z neho netešili, lebo hráčky Iuventy hneď otočili skóre vo svoj prospech.

Rostovčanky v závere I. polčasu vyrovnali z 12:14 na 14:14, ale posledné slovo pred prestávkou patrilo domácej Horňákovej (15:14).

Hneď po zmene strán otočilo ruské družstvo stav na 16:15. Úradujúci šampión SR ešte vyrovnal na 17:17, ale potom prišlo päť gólov Rostova za sebou, ktoré znamenali v 44. min vedenie 22:17. Iuventa sa však nepriaznivému vývoju nepoddala a už v 49. min znížila na 21:22. Rostov potom odskočil na 26:23, ale domáca Snopovová gólom v 55. min udržala nádej (25:26).

Michalovčanky sa následne chybami v útoku pripravili o možnosť obrat a napokon prehrali 28:31.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Iuventy prehrala v PVP s Rostovom 28:31